Име за момиченце

  • 2 901
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте 😋 най-накрая и аз се реших да задам въпрос относно избор на име за момиченце. Харесала съм си няколко имена:
Елизабет
Ерика
Елия
Анабел
Ава
Ще се радвам да споделите и други имена, които ви допадат. Благодаря 🙃

# 1
  • Мнения: 12 003
От посочените ми харесват Елизабет, Елия и Анабел, но не ми допада комбинацията с фамилия Ивайлова, ако това е и фамилията на детето. Ако живеете в чужбина, са ми ок.

# 2
  • Мнения: 265
Здравейте 😋 най-накрая и аз се реших да задам въпрос относно избор на име за момиченце. Харесала съм си няколко имена:
Елизабет
Ерика
Елия
Анабел
Ава
Ще се радвам да споделите и други имена, които ви допадат. Благодаря 🙃

Здравейте,  ние сме с бебе на 7 дни вече , момиченце . Аз съм Симона моят мъж е Симеон , решихме нашата принцеса да е Симоне фамилията ни е Станкович. Родена е в Германия и тук масово женските имена завършват със Е. Ние сме решили да се прибираме в България където ще е странно и е странно на хората това име . И ще и викат Симон предполагам . Така ,че не се притеснявай относно името аз лично много харесвам Атина , Алис . Ако не бяхме решили да е на нас бих я кръстила така . А от тези горе Анабел е доста хубаво . Simple Smile Поздрави

# 3
  • Мнения: 4 017
Елизабет ми харесва. Но с фамилията по-хубаво стои Елисавета, което носи същия смисъл.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 18:37 от blueeyes

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Нито едно не ми харесва.

# 5
  • Мнения: 1 916
От посочените ми харесва само Елия.
С Е ми харесват също Елисавета, Елиза, Евгения, Елеонора.
С А - Александра, Албена, Алиса.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 977
Единствено Елизабет ми харесва. Другите са ми прекалено префърцунени и превзети за нашите ширини и странно модерни.

# 7
  • Мнения: 265
Единствено Елизабет ми харесва. Другите са ми прекалено префърцунени и превзети за нашите ширини и странно модерни.
Странно модерни в смисъл?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 977
Единствено Елизабет ми харесва. Другите са ми прекалено префърцунени и превзети за нашите ширини и странно модерни.
Странно модерни в смисъл?
В смисъл, че идея си нямам каква е причината Ава например да е толкова модерно.

# 9
  • Мнения: 6 241
Каква ще е фамилията на детето (Ивайлова?) и за България ли става въпрос?

Здравейте 😋 най-накрая и аз се реших да задам въпрос относно избор на име за момиченце. Харесала съм си няколко имена:
Елизабет
Ерика
Елия
Анабел
Ава
Ще се радвам да споделите и други имена, които ви допадат. Благодаря 🙃

# 10
  • Мнения: 265
Единствено Елизабет ми харесва. Другите са ми прекалено префърцунени и превзети за нашите ширини и странно модерни.
Странно модерни в смисъл?
В смисъл, че идея си нямам каква е причината Ава например да е толкова модерно.

Ава , Амая , Юя има и други много различни но ние българите малко странно гледаме може би на тези неща. 
Лично мое мнение , няма нищо лошо в по различните имена . Европейски погледнато , харесвам българските традиций имена и всичко,  но харесвам и по различните . Лично мое мнение , в България много хора си казват : какво ще си помислят хората .
За това съвет не се съобразявайте с фамилията и това ,че звучи различно.
Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4
Бих предложила Елеонора/красиво и царско име/, Емили, а с буквата А - Анжелика, Александра. Но ако живеете в чужбина е най-добре да изберете международно име, заради детето, когато тръгне на детска градина и училище.

# 12
  • Мнения: 79
Лея,Нора,Дария,Лена,Лейла,Лана са ми любими

# 13
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Само Елия ми харесва. Някакси се насилвам да посоча едно име. Определено не са моите имена. Но от вкус до вкус има разлика. Важното е на вас да ви харесва.
Предлагам Луиза, Емилия, Карина, Алена, Аделина.

# 14
  • Мнения: 18 552
Само Елизабет харесвам.
За малко да кръстя така дъщеря си.
От малка харесвам това име.
Какво ми стана та го смених и аз не знам. Понякога все още съжалавам.
Донякъде ми харесва и Анабел.
Другите не, защото наистина са ми прекалено модни( даже и на мен, аз съм голяма фенка на чуждите и не традиционни имена).

Не се съобразявай с фамилия-глупаво е.
И с това да е международно името също не е задължително изобщо.
Някак ми издиша довода да си кръщавам детето съобразно това, че съм в чужбина.
А ако детето ми си е родено тук, носи бг име и замина след това да живея другаде, а то се казва Ивайло или Яна?
Какво от това?
За фамилията доводите също са ми странни.
Избери си име, което на теб ти харесва което ти звучи добре.

Аз обичам класическите царски, но чужди имена. И такова съм избрала за дъщеря ми.
Предлагам Анджелика, Анджелина, Луиза, Лусиана, Екатерина,Магдалина, Ема, Катрин, Елвира.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 21:50 от Caroline_Bingley

Общи условия

Активация на акаунт