Страсти - ясли и градини в София, кампания 2023/2024 - Тема 1

  • 24 409
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 211
Ако на някого му е близо район Подуяне - обявили са местата в новата детска градина. 96 за първа група, 30 за втора ясла и 10 за първа.
А да питам, ако сме записани някъде може ли да кандидатстваме в новата?

# 676
  • Мнения: 4 079
Да. Ако сте записани тази година - кандидатствате с по-малко точки, ако е записано преди това - с пълен брой точки.

# 677
  • Мнения: 1 211
Да. Ако сте записани тази година - кандидатствате с по-малко точки, ако е записано преди това - с пълен брой точки.

Да няма смисъл, отказах се, доста кандидати с пълните точки има. Ние сме за ясла, късмет имат тези за 1 група, че са отворени страшно много места. Нападайте 😀

# 678
  • Мнения: 915
Аз искам да ви попитам следното.
Има ли майка на което детенце е прието и записано във ДГ 179 Синчец  намираща се във Илинден.
Моля за отзиви.

# 679
  • София
  • Мнения: 619
Ако на някого му е близо район Подуяне - обявили са местата в новата детска градина. 96 за първа група, 30 за втора ясла и 10 за първа.
Ех, близо ми е, но нямаме точки за район 😭коя е новата градина?

# 680
  • Мнения: 1 211
Ако на някого му е близо район Подуяне - обявили са местата в новата детска градина. 96 за първа група, 30 за втора ясла и 10 за първа.
Ех, близо ми е, но нямаме точки за район 😭коя е новата градина?
Ако сте са първа градинска, има толкова много места, че днес видях в чакащи и хора с 8т. За ясли шанса е по-малък. Иначе е ДГ 177 Лютиче.

# 681
  • София
  • Мнения: 619
Ако на някого му е близо район Подуяне - обявили са местата в новата детска градина. 96 за първа група, 30 за втора ясла и 10 за първа.
Ех, близо ми е, но нямаме точки за район 😭коя е новата градина?
Ако сте са първа градинска, има толкова много места, че днес видях в чакащи и хора с 8т. За ясли шанса е по-малък. Иначе е ДГ 177 Лютиче.
Намерих я, уви за ясла сме и имаме само 12т 😭

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 6 145
Ако сте са първа градинска, има толкова много места, че днес видях в чакащи и хора с 8т. За ясли шанса е по-малък. Иначе е ДГ 177 Лютиче.
Намерих я, уви за ясла сме и имаме само 12т 😭
vikim, малката не беше ли набор 2020г? Тоест за първа градинска.

# 683
  • София
  • Мнения: 619
Ако сте са първа градинска, има толкова много места, че днес видях в чакащи и хора с 8т. За ясли шанса е по-малък. Иначе е ДГ 177 Лютиче.
Намерих я, уви за ясла сме и имаме само 12т 😭
vikim, малката не беше ли набор 2020г? Тоест за първа градинска.
Не, 2021 🤦🏻♀

# 684
  • Мнения: 1 407
Здравейте, искам да попитам за тази допълнителна точка, в случай че детето посещава ясла. Не сме приети в 1-ва яслена група и искам да съм сигурна, ако запиша детето на частна ясла ще имаме ли тази допълнителна точка догодина, когато кандидатстваме за 2-ра яслена. Също така има ли значение дали детето посещава на половин ден? Много ще съм благодарна на отговор, защото искам да си направя планове и да запазя в най-удобната за нас частна ясла.

# 685
  • Мнения: X
Не, точката е само за първа градинска група като преди това детето трябва да е посещавало 6 м частна лицензирана ясла. Принципно за тези ясли, които дават точка вече е късно, аз ги проверявах преди първо класиране и всички нямаха места без една. Сега евентуално да са приели някакви дечица, та да са освободили места, но те се заемат буквално за ден-два. Може да проверявате през 2-3 месеца за по-следващата учебна година или евентуално, ако изскочи място от някой отказал се, но рядко се случва.

# 686
  • Мнения: 301
Освен лизенцирана ЧДЯ, трябва да бъде регистрирана и към СРЗИ, защото яслите са към МЗ. Списъкът с тези ЧДЯ е ясен и се върти от месец в интернет пространството. Синът ми точно с такава бонус точка влезе в ДГ /първа група/. За втора ясла не важи въпросната точка. Когато преди година бях във Вашето положение и търсех места на всякъде, се оказа че има капаро за 2 години напред в някои ясли. Успех с търсенето!

# 687
  • Мнения: 2 726
Може ли линк към списъка, понеже не го откривам?

# 688
  • Мнения: 2 402
Има ли практика в темата да се обявяват освободени места в частните ясли, които дават точки?

# 689
  • София
  • Мнения: 1 153
Здравейте, искам да попитам за тази допълнителна точка, в случай че детето посещава ясла. Не сме приети в 1-ва яслена група и искам да съм сигурна, ако запиша детето на частна ясла ще имаме ли тази допълнителна точка догодина, когато кандидатстваме за 2-ра яслена. Също така има ли значение дали детето посещава на половин ден? Много ще съм благодарна на отговор, защото искам да си направя планове и да запазя в най-удобната за нас частна ясла.
Със сигурност няма да имате допълнителна точка от частната ясла при кандидатстване за втора яслена група догодина. Допълнителна точка от частна ясла се дава и ползва при кандидатстване единствено за първа градинска група, ако детето е посещавало самостоятелна частна ясла, регистрирана към СРЗИ, и то ако я е посещавало през 6 от последните 12 месеца преди кандидатстването за първа градинска група.
Имайте предвид, че в огромната част от яслите, даващи точка, места отдавна няма.

Може ли линк към списъка, понеже не го откривам?
Списъкът е в т. 4 тук: https://kg.sofia.bg/#/manual

Има ли практика в темата да се обявяват освободени места в частните ясли, които дават точки?
Не, свободни места в частни ясли (даващи и недаващи точки) понякога се обявяват във фейсбук групата за Детски ясли и градини в София (когато родители на прието дете търсят ново дете, което да заеме капарирано място на тяхното в частно детско заведение, така че да си възвърнат капарото).

Общи условия

Активация на акаунт