Има ли изход от ситуацията?

  • 3 744
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 791
Аз наистина не разбрах какъв е проблема. Написани цяла камара думи, които нищо не казват. Стои си автора и си бачка, чува, че жената вика, идея си няма защо, но скача и почва да се разправя с нея, защото не обича крясъци?? Попита ли какво се е случило? Опита ли да я успокоиш или директно я емна, че е ненормална?
Тъй като наистина не мога да разбера конкретен проблем освен, че автора смята, че са избързали с детето и не желае дете от тази жена (но късно е вече), бих дала този съвет. Намерете роднина или детегледачка, която да поеме детето по няколко часа на ден. През това време жена ти може да се разходи, срещне с близки, изкъпе, подремне или какво ли още не. Като свикне детето с другия човек, отделете си един уикенд за двама ви само. Поговорете спокойно от къде идва тази презагриженост за детето, какво ви дразни един друг, как можете да го преодолеете, секс правете, по един масаж посетете. Отношения и щастие се градят с грижи, не с крясъци. Аз като пощурея, мъжа ми не ми е контра, разбира какво е станало и ми е подкрепа или пък ми дава друга гледна точка. Никой не живее 24/7 с усмивка на уста и най-лесно е да обявиш човек, който не разбираш за откачен и да му биеш шута. Освен кибичене и чисто физическо присъствие у вас, говорете, не всеки на телефона.

# 61
  • Мнения: 30 055
В началото четох, после малко по диагонал. Не разбрах жената какво прави, след като мъжът твърди, че поема цялата работа, вкл. и нощното хранене...?!?

За какво му се крещи на бебето, че не ми е ясно?

# 62
  • Мнения: 2 638
Безумие е да крещиш по бебе. Да се връща на работа, тогава, щом е проблем да седи с детето.

# 63
  • София
  • Мнения: 13 749
Няма значение за какво му крещи. Да крещиш на бебе е хем безсмислено, хем ненормално.
И най-интересното е, че крещи по бебето, а не по бащата, а бащата седи и слуша как му овикват детето и се чуди как да не чува. Не видях никъде да пита какво да направи, че да подобри условията за детето. Ясно е, че детето не е желано и от двамата, но пък такъв егоизъм ми идва в повече.

# 64
  • Мнения: 12 940
Тази жена се е затворила вкъщи, не излиза нито с приятелки, нито сама и най-вероятно има някакво психическо разстройство. Страх от открити пространства ли е или какво, трябва да се види.
Наистина най-доброто решение изглежда че е, жената да тръгне на работа (ако може да си наложи да излиза от дома), а детето да се даде на жена да го гледа с парите, изкарвани от майката.

Това е едната страна на въпроса.
Другата е, че авторът употреби думата "простотия". Не бих живяла за човек, чиито думи и държание оценявам по този начин. Той я презира, гледа я отвисоко, намесва се в нейните отношения с детето от позицията на съдник. Само по себе си, това е много дразнещо за другата страна, мога да си представя някой да ми натяква колко съм зле и как той е винаги прав. Но пък аз съм общувала с човек, който много вика и се държи лошо и какво съм правила? Отдръпвала съм се.
Така че той я презира, може и да е с основание или не  - тя го мрази за презрението му и за объркания си живот - не ми се струва това да са компонентите на безоблачно семейно щастие.

Авторе, ти какъв изход виждаш? Да ги оставиш с детето и ти да си живееш живота, това ли е?

# 65
  • Мнения: 30 055
Няма значение за какво му крещи. Да крещиш на бебе е хем безсмислено, хем ненормално.

Просто не мога да си представя за какво може да му се крещи на бебе?!?

ПС: Тази тема е поредното доказателство, че не трябва да се споделят проблеми във форума. Ако жена пише с независимо какъв проблем - "мъжът ти е глупак, зарязвай го и си гледай живота!", ако пише мъж - "ти си нещастник, искаш да я зарежеш и да си живееш живота..."

# 66
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 227
Ами да напише ясно за какво става въпрос, защото така ни дава поле за стотици интерпретации. Нормално някои да са в негова полза, други в полза на жената...

# 67
  • Мнения: 30 055
Аз също не разбрах за какво са скандалите и виковете по бебето, затова питам....

Понеже в началото попитах, но или авторът не отговори, или аз пропуснах да прочета.....какво прави жената пред деня? Понеже той твърди, че се грижи постоянно за бебето, тя какво прави - готви, чисти, пере?!?!

За мен "бебешкото време" с детето беше най-сладко. Дори и домакинските неща могат да се отложат......

# 68
  • Мнения: 1 876
Децата са изпитание за всеки брак.Тук връзката е била кратка,неоснована на любов и детето е явно нежелано от двамата.
Трябва да се работи с психолог и с двамата родители.Въпроса вече не е как да е по-добре на всеки от тях,а как да е по-добре на детето.
Няма ли баби наблизо ,поне два дни от седмицата да помагат?

# 69
  • Мнения: 6 791
За какво може да се крещи на дете на 1г6м, което си е ходеща и още не добре разбираща фурия? Ами за всякакъв тип битовизми, разляло, изцапало, налапало нещо и т. н. И мен ми идеше са викам когато тъкмо бях пуснала прахосмукачка и измила пода и малката разля доволно пюре от банан по пода и телевизора, които докато посегна да я хвана щастливо размаза с чорап. 🤣 Ето вероятно за такива неща крещи от безсилие, защото са й избили балансите и не може да си овладее емоциите. Предполагам.. Но все пак автора да поясни.

# 70
  • Мнения: 6 307
Май някои потребителки се припознаха в образа на майката ми се струва, или просто щото е жена няма как да бъде виновна. Всъщност автора наистина е виновен щото е мека Мария, да крещи и обижда бебе си има доста сериозни методи да бъде усмирена така че повече да не посмее да го прави, поне в негово присъствие.

Дрън-дрън. Как ще я усмириш, ще я набиеш ли? Аз лично се припознавам в детето, баща ми така реши да си бие камшика и да ни остави с проблемна майка. Като възрастен носиш отговорност за децата си. Или да намери помощ за жената, или да остане като балансьор.
Щеше ли да кажеш същото ако автора на темата беше жена? И мъжът и крещеше на бебето им постоянно, вдигаше и скандали и постоянно недоволен от всичко или там квото е описано.
Отговора го знам и тва се нарича с една дума - лицемерие

# 71
  • Мнения: 30 055
Всеки може да си изпусне нервите, когато е недоспал, уморен и т.н. Разбира се, на бебе до към 2,5-3 години, няма особен смисъл да му се вика, понеже няма да те разбере особено.
Не е ясно за какво са скандалите, но, ако е нещо от рода на изцапано, разлято, счупено, разхвърляно, мъжът може да се опита да обясни на жена си, че няма проблем в това и да не се тревожи. По-добре детето и тя да са спокойни, отколкото подът да е чист.
Щом се е стигнало до тема във форума обаче, вероятно нещата са достатъчно назрели. Лошото е, че това е една спирала, от която измъкването е трудно. Дано се осъзнаят и решат и двамата, че искат да са семейство. Без последното няма как да се получат нещата...

# 72
  • София
  • Мнения: 12 792
Какво значение има авторът от какъв пол е. Абсолютно несвързани са му разказите. Какво нощно хранене на дете на година и половина? Например. И като цяло, може да има от какво да се оплаче, даже е възможно жена му да не е наред, но от няколкото поста не се разбира нищо друго, освен че авторът веднага се разсърди и на нас.

# 73
  • Мнения: 30 055
Че защо да няма нощно хранене на година и половина?!? Моят до тогава се будеше за мляко. Айде, може до година и 3-4 месеца да е било, но не е невъзможно. За вода се будеше до почти 4 години. Кое му е чудното.....

Не защитавам никого - нито него, нито нея, трябва повече яснота по въпроса все пак.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 792
Еми, защото не е нормално, не е и полезно, това не е бебе, но явно хора разни. И големи хора ядат през нощта.
Просто давам примери защо ми звучи несвързано детето без пол, бащата жертва без недостатъци, не познавал достатъчно майката, ама било достатъчно да я забремени и сега не бил щастлив. Не знам. И жена да ги пишеше тези неща нямаше да е по-различно впечатлението.

Общи условия

Активация на акаунт