Прием в предучилищна

  • 521
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Предстои ни преместване в София и съответно трябва да запиша детето в предучилищна група. Училищата, които съм харесала са приключили с приема на деца ( Св. София, Британика, IZZI). За добро държавно училище нямаме отседналост от 3г. Дъщеря ми е 2017г родена. Ще съм благодарна за съвет как да постъпя и накъде да се насоча. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 701
Здравейте! Предстои ни преместване в София и съответно трябва да запиша детето в предучилищна група. Училищата, които съм харесала са приключили с приема на деца ( Св. София, Британика, IZZI). За добро държавно училище нямаме отседналост от 3г. Дъщеря ми е 2017г родена. Ще съм благодарна за съвет как да постъпя и накъде да се насоча. Благодаря предварително!
Зависи в кое училище искате да кандидатствате. Има немалко държавни училища, в които детето може да влезе и без уседналост. Ако имате възможност да направите регистрация на детето преди първо класиране, имате големи шансове. Със сегашната регистрация догодина ще сте Втора група, която е достатъчна за прием в повечеето училища. Знаете ли в кой софийски квартал ще живеете? Ако искате можете да ми отговорите и на лично.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
За държавните - кандидатстването за предучилищна група (било то в училище или в ДГ) става само през ИСОДЗ. За другата учебна година класиранията предстоят. Направете си профил и кандидатствайте и без уседналост. Трябва да имате все пак адресна регистрация.
https://kg.sofia.bg/#/preparatory
Предучилищната подготовка е задължителна. Ако детето не е прието на класиранията, родител/настойник подава заявление до дирекция Образование. В това заявление се посочват в низходящ ред желаните ДГ/училища. Гледат по ред и ще го приемат в първата възможна от посочените, с оглед брой деца в група ( в която не се надвишава определеният брой деца съгласно наредбата за финансирането.)

Последна редакция: чт, 13 апр 2023, 11:38 от Brin de muguet

# 3
  • Мнения: 2 701
Ако ви интересуват само частните училища, може да зададете въпроса в информативната тема за тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 524
Що се отнася до държавните, правиш следното. Идваш в квартала, обуваш едни маратонки и започваш да обикаляш лично по администрациите на училищата. Места се намират, казвам ти от личен опит в пренаселен квартал.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
В София специално е малко вероятно да се намери място в общинско у-ще/ДЗ с обикаляне.

Общи условия

Активация на акаунт