Херпес

  • 770
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Каква е разликата при симптомите на херпес зостер и херпес симплекс тип 1, 2? От няколко седмици имах болки къде ли не из тялото-колене, кръст, врат и накрая в гърбът.  В гърбът бяха все едно ме пробождат с нож през определени интервали. Мислех, че е невралгия,  докато не ми изтръпна  лявата част. Все едно кожата е протрита, изгоряла и дори допира на дрехата ме дразнеше. И след това се появиха няколко малки обривчета. Ходих до инфекциозна. Казаха херпес зостер, но можело и да е симплекс. Ще си пусна изследвания след празниците, но все пак....трябва да се различават някак типовете херпес. Например има ли болка при симплекса?

# 1
  • Мнения: 1 493
Херпес симплекс обикновено излиза като мехурчета с течност върху устните,а зостер е по нерв по тялото -силно болезнено! Това е моето мнение на лаик,все пак не съм лекар!

# 2
  • Мнения: 1 163
Херпес зостер излиза отпред на корема или отзад на гърба като едно гнездо от мехурчета - много болезнени и страшна гледка!
Имахме в семейството два случая и знам.

# 3
  • Мнения: 194
Да. На гърба. Доста боли.

# 4
  • Мнения: 1 915
Аз съм имала на корема и отпред на ръцете. По - голямата част беше по ръцете. Като гнезно както казаха , и бели . Адски много боли и сърби . Знам , че е възможно след години да се появи отново . Бяха ми казали, че се появило защото не съм карала шарка. А имах и минингит и беше ужасно .

# 5
  • Мнения: 89
Здравейте,
приятелят ми има херпес, имал е във времето, сега рядко му излиза. Повечето теми, които виждам са от жени, с този проблем. Някой може ли да ми каже, освен предпазни средства как можем да ме предпазим. Направи си и изследвания за анти-тела... Имам резултати.

# 6
  • Мнения: 194
Ако е генитален не трябва да правите секс като е активиран, т.е. има рана. А той да се пази от студено. Там където му излиза.

# 7
  • Мнения: 38
Здравейте! Аз също съм с постоянни херпеси по устните и около носът. Една жена ми беше споделила че с крем чаевец се лекува много бързо, не вярвах ноооо от дете имах този проблем и съм хвърляла луди пари за мазила без ефект. В билковата аптека жената ми каза, че са го взимали да лекуват и херпес зостер с него, та дори и рак на кожата.. Струва около 10лв малката разфасовка и върши чудеса.. Дано да съм ви била полезна 🤗

# 8
  • Мнения: 89
Ако е генитален не трябва да правите секс като е активиран, т.е. има рана. А той да се пази от студено. Там където му излиза.
Става въпрос някой нов човек да ме приеме с това

# 9
  • Мнения: 89
Здравейте, аз и моят “нов приятел” херпесът се учим да живеем заедно… ходих и на биорезонанс, казаха, че се е изчистил, но след лазерна епилация на интим се появи веднага. Дали всеки път след лазер ще е така? Случвало ли ви се е?

Общи условия

Активация на акаунт