Кой беше първият ви парфюм?

  • 22 326
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Трезор на Ланком, още пазя флакона му  Wink
Много приятна тема

# 16
  • Мнения: 4 380
Цитат
Така ти се струва сега. Друг с гълъбчета няма. Това е той. Духът на времето си е теменужков аромат.

Пардон! Сбърках. Не теменужки, а карамфил. Сещаш ли се има едни малки и много ароматни карамфилчета? Ето така мирише. Има разбира се жасмин, гардения, роза в него...Но като цяло е най-известния карамфилен парфюм.

# 17
  • Мнения: 1 290
Цитат
Така ти се струва сега. Друг с гълъбчета няма. Това е той. Духът на времето си е теменужков аромат.

Пардон! Сбърках. Не теменужки, а карамфил. Сещаш ли се има едни малки и много ароматни карамфилчета? Ето така мирише. Има разбира се жасмин, гардения, роза в него...Но като цяло е най-известния карамфилен парфюм.

Оле супер,точно сега се сетих за аромата,ЗЛАТНА СИ   bouquet Скоро ще си го купя,за да се върна в спомените  Hug

# 18
  • Мнения: 4 380
Цитат
Ако се сещаш какво е и знаеш къде може да се намери - моля,  дай сигнал
Не се сещам. Само ми звучи много познато. И ти ли не си пазиш флакончетата? Grinning


А помни ли някой Ноа Ноа на Отто Керн? Или... Наф наф? Или кукай? Това вече беше доста скоро...Но вече ги няма. Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 3 328
Така...
Щом е време за спомени, да отворя и аз моето шкафче /пазя повечето от онези стари шишенца от мамините и моите ранни женски времена/...и ето какво откривам там:
Шишенце "Бич може" /ползвах го с удоволствие и в по-съзнателни години/, флакон "Мазуми" /първият ми парфюм - купен специално за мен от Кореком, пазя си още малко от него на дъното на това флаконче/, парфюм-дезодорант "Рексона" - розов, австрийски - няма нищо общо със сегашните "Рексони" /ползвах го, когато исках да се чувствам романтично и безгрижно настроена и отивах на ...среща Laughing/, и още един парфюм-дезодорант - този път "Импулс" - един топъл, кадифен шоколадов аромат, дезодоранта "Медик" /унгарски, струва ми се - имаше ле-е-еко унисекс аромат/, и по-новите "Магнолия", "Пивоан" и "Индийска роза" на Ив Роше...един-два руски дамски одеколона, и досега очароващи ме с изяществото на флакончетата си...
Хубаво нещо са спомените, момичета. Аз пазя онова шкафче непокътнато, защото в него освен спомените за моето юношество са спомените и за мама.

П. П. Цветният аромат на L`air du temps е един от много любимите ми аромати.

# 20
  • на терасата
  • Мнения: 663
От детските си години помня всички готини парфюми и дезодоранти на майка ми. И досега като се сетя за ароматите ги усещам. За съжаление вече ги няма всичките, а тези, които все още се продават са лоши копия.

Едни приятели французи и бяха подарили Fidji на Givenchy и тя без да иска счупи шишето. Такъв рев тръснах тогава... и години наред килимът ухаеше на този страхотен аромат.

Първият съвсем мой парфюм беше Imprevuе на COTY. Много sexy аромат, навяващ красиви спомени  Grinning

И все още си спомням дезодорантчетата, които тайничко си пръсвах като невръстна ученичка Simple Smile Много бяха модерни Impuls-ите, Rexona (особено имаше една светло синя) и един унгарски Fabulon (страшно свежа миризма!). Бяха парфюм-дезодоранти с готини аромати. Вече отдавна ги няма, май само Impuls-ите все още ги виждам, но са с лошо качество, помирисах ги.

Ах, какви приятни спомени ми навява тази темичка  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 475
Т
Шишенце "Бич може" /ползвах го с удоволствие и в по-съзнателни години/, флакон "Мазуми" /първият ми парфюм - купен специално за мен от Кореком, пазя си още малко от него на дъното на това флаконче/

 И аз имам същия спомен,на времето това беше модерно! Wink

# 22
  • Мнения: 2 575
В далечните ми ученически години - някъде 1982-83 обожавах един с миризма на зюмбюли и розова капачка, но като не му помня името newsm78 - а шишенцето беше абсолютно кръгло и плоско......ама как само го обясних - ако има някоя наборка да се сети....... newsm78

А иначе първият парфюм, в който се влюбих безвъзвратно беше AnaisAnais на Cacharel - и сега марката ми е фаворит в ароматите!

# 23
  • Мнения: 959
Венеция,оставила съм си няколко мл.в шишенцето и си го пазя.

# 24
  • Мнения: 1 645
Първият пърфюм ми беше Рома на Лаура Биаджоти.
Направо бях влюбена във него.
Но вече ми идва тежък,и не го ползвам,но много добре му помня аромата.

# 25
  • Мнения: 4 380
Ауу, Карима, наистина ли пазиш флакончетата? #Crazy Grinning Ако ги снимаш сега да ни върнеш в хубавите спомени, цена няма да имаш! Grinning И аз ползвах магнолията на Ив Роше. А още беше голям хит Испахан черния.

А помните ли Venice на Ив Роше? Червен флакон. Grinning Леле като се сетя само какви флакони съм погубила!

# 26
  • Мнения: 4 380
Венеция,оставила съм си няколко мл.в шишенцето и си го пазя.

Мммм, пази го като зеницата на очите си! Венецията стана голям раритет и много скъпа ако се открие- един ден и празният и флакон ще струва майка си и баща си. Grinning

# 27
  • Мнения: 959
Венеция,оставила съм си няколко мл.в шишенцето и си го пазя.

Мммм, пази го като зеницата на очите си! Венецията стана голям раритет и много скъпа ако се открие- един ден и празният и флакон ще струва майка си и баща си. Grinning

Пазя,и след още 10г,като отлежи ще го пусна на търг Grinning

# 28
  • Мнения: 4 380
От детските си години помня всички готини парфюми и дезодоранти на майка ми. И досега като се сетя за ароматите ги усещам. За съжаление вече ги няма всичките, а тези, които все още се продават са лоши копия.

Едни приятели французи и бяха подарили Fidji на Givenchy и тя без да иска счупи шишето. Такъв рев тръснах тогава... и години наред килимът ухаеше на този страхотен аромат.

Първият съвсем мой парфюм беше Imprevuе на COTY. Много sexy аромат, навяващ красиви спомени  Grinning

Фиджи беше страхотен! Но онзи старият фиджи с черните лентички около флакончето. Сега се намира някакво жалко подобие. Cry

# 29
  • на терасата
  • Мнения: 663
Цитат
В далечните ми ученически години - някъде 1982-83 обожавах един с миризма на зюмбюли и розова капачка, но като не му помня името  - а шишенцето беше абсолютно кръгло и плоско......ама как само го обясних - ако има някоя наборка да се сети.......

Да не е полски, защото аз имах един полски, какъвто описваш и според спомените ми се казваше Elle... Миришеше на зюмбюли и фрезии.

Общи условия

Активация на акаунт