ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!

  • 12 830
  • 336
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818
За чаршафчетата и аз съм за бархетни  Peace Много по-мекички са... Аз тези дни ще купувам плат да шия, че всъщност досега не съм виждала по магазините такива  Thinking ... може би защото не съм гледала...

# 16
  • Мнения: 49
здравейте и от мен. За мамите от София мога да им препоръчам много хубав и добре зареден бебешки магазин - Малък мечо, намира се на околовръстното точно до караулката на Горубляне. Там цените са доста сносни и с малка надценка, има всичко за бебето и е на 2 етажа- на 2 рия са креватчетата и количките. Мисля, че е много по-добър вариант за пазар от Пинокиото където продавачките са страшно нелюбезни и стоката залежава прашна по рафтовете. Последния път страшно се разочаровах.
Много благодаря на всички които са ми отговорили за болничните, малко лошо се получава за нас защото хващаме експерименталния период с документите, но дано всичко бързо да се оправи Peaceще чакам още новини, пожелавам хубав ден на всички Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 969
Привет на всички,

в четвъртък бях на преглед, всичко е наред с бебо, даже хемоглобина ми се е покачил малко, което е добре. Вчера бях и на масаж и много добре ми се отрази. Сега да пиша за важното. Значи за мамите, които излизат в болничен след 01.01.2007. Освен болничния, който трябва да представите на работодателя, трябва още да попълните декларация по образец Приложение 7, ето линка към Приложенията http://www.noi.bg/content/laws/07/Prilogenia.zip, и освен това трябва да отидете до банката, от която са ви издадени дебитните карти и да поискате да ви издадат документ с данни за личната ви банкова сметка. Това е. аз ще ходя другата седмица пак до офиса да се разправям с това, че и ние в момента сме без ТРЗ, която ни напусна миналия месец и дано се оправят там другите че е пълен хаос  Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 1 481
Здравйте , днес не сме особено активни.
Kiselina днес те гледах в Споко. Честита ти награда, изглеждаше много добре  newsm03
Благодаря, po-pi, аз обаче съм много недоволна от себе си  Embarassed защо никой не ми е казвал, че си мънкам под носа, когато говоря  Rolling Eyes
Днес е родила сестрата на моята етърва-момченце със секцио  Simple Smile Много се зарадвах на новината, но етърва ми ми бръкна в здравето... споменах й, че се надявам и предпочитам да родя нормално, без операция. Реакцията й- еее, ти пък, то в днешно време само циганките раждат нормално  #Crazy Направо занемях... всеки човек си решава сам, но да обиждаш избора на другите е върховна простотия  #2gunfire
И така, денят ми тръгна накриво още от сутринта. Всеки ден беснея заради нещо, не знам вече как да се успокоявам...
Бебка не шава много-много вече трети ден и ме тревожи. Мърда, но значително по- малко от преди, това дали е нормално?

# 19
  • Мнения: 666
Здравейте мамчета, днес бях на обиколка в болницата където ще раждам и съм много доволна. Мен по принцип не ме е хванал страх за самото раждане, но след като разгледах и обстановката съвсем се успокоих. Хубавото е че има родилни стаи, а не е зала и като постъпиш с таткото ви настаняват и сте си на спокойствие докато не получиш пълно разкритие. През цялото време си под наблюдение и като се получо пълно разкритие лягаш на леглото и идва лекаря който те следи да те изроди. Мисля че така ще ми е по-спокойно като сме си двамата с мъжа ми, ще мога да се отпусна повече може би, но ще видим. Иначе стаите след това също са много приятни и бебчо си седи при теб през цялото време освен ако ти не пожелаеш да е отделно. Тук понеже много насърчавар кърменето има специализиран персонал който те наблюдава и дава наставления докато кърмиш в болницата. Та сега ще съм съвсем спокойна само да ни е жив и здрав бебчо с раждането ще се справим.
Киселина тук мъжа на една приятелка толкова усилено агитираше всички които бяхме бременни да раждаме със секцио, защото те с жена му така си избраха без да има показания за това. Аз обаче не съм срещнала лекар който да препоръчва секцио при положение че може да се роди нормално. Има много за и против и двете раждания, разбира се, и за мамите при които това се налага безусловно най-важна е сигурността на тях и бебо. Но не мисля че когато някои хора си го избират само за да не ги боли и да не се мъчели (цитирам) трябва да го насаждат като най-добрия и сигурен начин за раждане.  Въпросната двойка сега има известни проблеми във връзка с тази операция така че се оказа че не е толкова прекрасно секциото колкото го изкарваха. Аз вярвам че всеки си знае най-добре за себе си и това е решение което трябва да се вземе от бъдещата майка без влиянието на други хора.

# 20
  • Мнения: 2 818
Киселина, не се притеснявай, че бебето не мърда толкова много... става му все по-тясно, а и те като всички хора, макар още да не са родени си имат активни дни и не толкова активни дни  Peace   А за секциото... нямам думи! Не може една операция да е по-добра, отколкото естественото за организма раждане! (При евентуално второ раждане винаги има риск от руптура) Разбира се не говоря за случаите, когато се налага и се препоръчва.
Биби2202, лекичко ти завиждам, че във вашата болница има консултанти по кърмене, но се надявам и тук да проима някой ден... И аз съм доволна от болницата, която съм избрала и след като я разгледах със сигурност ще искам да раждам във вип - не че са нещо специално, просто са по-светли и в друг коридор и си в една стая от до и таткото (ако се навие да присъства) ще седи с мен..., а ако се вредя за ваната пак съм отделно...  Снимах ваната. По-късно ще кача снимки.

# 21
  • Мнения: 1 516
Привет и от мен днес Simple Smile

Напазарувах най-накрая - даже май малко се поувлякох, та ми приседна като ми съобщиха сметка #Crazy Money #Crazy Money, но пък сега ми е малко по-спокойно. Разбира се веднага ми се скараха, че бързам и че имало време и че не знам си какво ... Да си призная честно не посмях да пазарувам в синьо много неща, та сега сме пълни със зелени и жълти дрехи Simple Smile))))) - размер 24 - 22 ми се видяха ного малки , освен това си купих и други аксесоари като ножички, четки , гъбка и термометърче за вана ... даже и една дрънкала, която е за по-големи бебета, но нищо ..

Колкото до раждането - не можете да си представите колко се зарадвах, когато доки каза, че може и да ми се размине секциото. Когато има предписание - да , но майки, които го правят ей така - не ги разбирам. Имам само един аргумент: когато бебето се ражда естесвено, всичките му жизнени системи са подготвени за това, че започва нов живот в съвсем различна жизнена среда, докато когато се ражда със секцио, те са в покой и се активират малко на сила. Ако ми позволите едно тъпо сравнение : представете си как се чувстате когато ви събуди будилник, за да ходите някъде по-рано например в 5:30 и как се чувствате , когато си се наспите и тялото ви се пробуди съвсем естествено.... И в двата случая резултатът е един и същ - будни сте, но кога тялото ви се чувства по-комфортно....Малко се поувлякох, надявам се да ме извините за дългия пост  Embarassed Embarassed

# 22
  • Мнения: 43
     Здравейте Simple Smile

Първо искам да честитя празника на всички празнуващи днес newsm51
Да ви кажа сутринта в 6 часа при леко мърдане на десния ми крак и така ме сряза от дясната страна ниско долу и малко се уплаших.Направо не можех да мръдна, а мръдна, а ме реже.Легнах по гръб и ме отпусна - допускам, че е бил бебо.Мисля, че то ме натисна БАЯ Simple SmileРебрата продължават да си ме болят.Искам да попитам макйте / ако има такива / който мислят да раждат в Тина Киркова дали знаят дали трябва да се носят нощници.Защото в саита им има  "Списък с необхадимите неща при постъпване за раждане" и там не пише, че трябва да се носят нощници.Да ама да не се окажа накрая без нощница?И друго аз като нямам банкова сметка ще трябва да ходя да си правя нали?
Приятна вечер пожелавам на всички и леки сънища.

# 23
  • Мнения: 666
Galq86 днес кои именници празнуват, днес ли беше Антонов ден? newsm78 Embarassed

# 24
  • Мнения: 43
Днес е Йорданов ден Simple Smile Утре Иванов ден Simple Smile

# 25
  • Мнения: 666
Благодаря   bouquet нещо съм им загубила следата. Трябва да си намеря някъде в интернет правословен календар че срамота. Naughty

# 26
  • Мнения: 2 818
Искам да попитам макйте / ако има такива / който мислят да раждат в Тина Киркова дали знаят дали трябва да се носят нощници.Защото в саита им има  "Списък с необхадимите неща при постъпване за раждане" и там не пише, че трябва да се носят нощници.Да ама да не се окажа накрая без нощница?И друго аз като нямам банкова сметка ще трябва да ходя да си правя нали?


Не ти трябва нощница за раждането - те държат да си с тяхна, за да са сигурни, че е дезинфекцирана. После ако искаш може да си сложиш твоя, а ако искаш с тяхна.    Peace
А за банковата сметка по какъв повод питаш?  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 117
Хе хе момичета , докато се усетя и те взели ,че заключили темата ,че и доста сте пописали от вчера Laughing
Така ... да се отчета подред! Снощи ходихме на консултация при друг лекар , където преди време ходих на четириизмерния ехограф. Та и второто ще е мъжага Simple Smile Уиш, малко късно , но ако не те затруднявам изтипосай ми синьото щъркелче Simple Smile Явно няма да се радвам на панделки и плитчици , но да са живи и здрави децата ! При бебо всичко е нормално , и плацентата е нормално разположена и пъпната връв , само дето доки спомена ,че червцата на бебето били леко раздути. И той не можа да каже какво означава това и затова след 10-тина дни пак ме вика за един бърз преглед. Но според него няма причина за сериозни притеснения. За сега ще си чакам термина за нормално раждане , пък каквото сабя покаже Simple Smile
Другата седмица започвам с покупките! За козметика ще купя Бюбхен, от Валери съм доволна от тази марка. Шишета на първо време ще купя само едно-евентуално в краен случай , защото мисля да кърмя Simple Smile, само да имам кърма. От баткото ще използвам някои дрешки, но вече имам две гащеризончета и ще взема още някое друго.

# 28
  • София
  • Мнения: 969
Аз да ви се похваля вече си имаме сглобено креватче с матраче и комплектче завивки със сини мечета, много е сладко. други неща още не съм купувала, но мисля като взема заплатата другата седмица да си взема и ваничка и подложка за повиване. като мина и триизмерния ехограф да потвърдят, че ще е момченце ще взема и дрешките и другите неща. багаж за болницата още не съм подготвяла. другата седмица ще се видя с акушерката и тя ще каже какво ще ми трябва.

# 29
  • Мнения: 644
Добро утро то вече е обяд де Simple Smile
Аз имам страшна тежест долу ниско дано не почна да раждам преди понеделник вторник че тогава съм на преглед Simple Smile
Избрах си лекар и реших че ще раждам в майчин дом не в тина киркова защото първо лекаря изражда там, второ намерих две познати акушерки та малко се поуспокоих.

joya ,ти при кой лекар ще раждаш? Аз днес бях в МД - и аз се ориентирах този път да раждам там...единствен минус май са само самите условия... Правиха ми ехограф,доплер и ми "сложиха" тонове. В сряда по обяд отново ме викат на тонове-докито е някакъв маняк-искал да види,4е вси4ко е ок... Бебето се оказа,4е е около 2.400 ве4е .Док сподели,4е след 04.02. може по всяко време да се "изненадаме" ...  Blush

Общи условия

Активация на акаунт