стени в различни цветове

  • 15 594
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Наскоро боядисвахме целия апартамент и направих стените в различни цветове с изключение на спалнята, която оставих цялата във виолетово.Всекидневната направих в жълто и нещо като прасковено се получи другия цвят, а детската в синьо и жълто. Много ми хареса какво се получи и затова съм за боядисването в два цвята. Стените се редуват единия и другия цвят, като на стената с прозореца сложих по-наситения цвят.

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
По-добре се консултирай със специалист,той най-добре ще те посъветва как да комбинираш и най-вече какви цветове.

# 17
  • Мнения: 3 835
По принцип, светлите цветове създават илюзията за обем и пространство, тъмните-обратно. Т.е., ако искаш, да създадеш илюзията за скъсяване на пространството, трябва да боядисаш дългите стени в по-светъл цвят, а късите в по-тъмен. Не бих ти препоръчала ярките контрасти, защото те допълнително ще подчертаят дефекта на помещението, неговата издълженост. В случая по-добре би било, да боядисаш дългите стени в светъл, топъл цвят, а по-късите, в няколко нюанса по-тъмен цвят, или подобен.

# 18
  • Мнения: 388
Виждала съм стени боядисани в жълто и синьо-много е ефектно.
У нас е така и тавана е жълт.Въобще този път във всички стаи комбинирахме 2-3 цвята,мъжат ми си боядисва.Не беше очарован,защото исках всяка стена или комин  да са различни.Стана хубаво,поне на мен си ми харесва.
Ето тук можеш да пробваш http://www.orgachim.bg/virtual/

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 23:51 от elan

# 19
  • Мнения: 6 039
аз категорично не харесвам всяка стена да е различна.
Трябва да има акцент, и акцента в едно помещение да е 1, а не няколко, защото когато са няколко, въщност няма нито един.



всички стаи в апартамента ни са един цвят с изкл. на една стена, която е абсолютно черна

сега обаче съм си поръчала един бароков тапет с флорални мотиви в изключително смели и агресивни цветове. Ще го "монтирам" на една стена до 2/3 от нея

ако някой ме разбра изобщо какво искам да кажа Grinning

# 20
  • Мнения: 409
аз категорично не харесвам всяка стена да е различна.
Трябва да има акцент, и акцента в едно помещение да е 1, а не няколко, защото когато са няколко, въщност няма нито един.

И аз така мисля, избираш си един по агресивен цвят и той ще ти акцента. Виждала съм снимки които е показвала Malenna и съм влюбена в идеите й.

На нас в хола, акцента ни е тъмно синьо: дивана и лежанката ни бяха тъмно синьо и млечно (неопределено) бежаво и оттам ни хрумна идеята  и беше доста смело (за съпруга ми) решение, на което той отначало гледаше "stereo" Shocked
Основния цвят сега е като светлото на дивана, а акцента е тъмно син (комин облицован с гипсокартон, стеничка от гипсокартон, на която само полиците са тъмно сини, възглавници, пердетата и т.н.). Мебелите ги поръчахме от Канор дъб бял и паркета също и стана! (навремето съм учила цветознание и композиция все нещо трябва да ми е влезнало в тъпата главата)

Пък и нали знаеш, тази руска поговорка "На вкус и на цвет, товарищей нет" така, че или давай смело ...  или ако се чустваш несигурна питай някой като Malenna, който има поглед и си го представя преди да е готово (ще се съобрази с вида на жилището, големината, разположението и светлината) и ще ти даде ценен съвет.

# 21
  • Мнения: 1 393

...сега обаче съм си поръчала един бароков тапет с флорални мотиви в изключително смели и агресивни цветове. Ще го "монтирам" на една стена до 2/3 от нея

ако някой ме разбра изобщо какво искам да кажа Grinning


Ами аз те разбрах...поне така си мисля.  Wink
А какво ще има на останалата 1/3 от стената?

Иначе и аз имам различни стени тук и там...пускала съм преди стаята на дъщеря ми - една стена е ярко розово- червено с налепени модернистични стикери, останалите три са бели.

Дневната, трапезарията и кухнята са едно голямо разчупено помещение и там има и повече цветове съответно, но акцент определено има на една голяма охра стена на петна, където има също и зелени тюлени пердета, сложени в/у бамбукова пръчка.

# 22
  • Мнения: 6 039
MrsG,
предварително с гипсокартон тази 2/3 са изнесени напред с около 6-7см и отзад има вградена оранева луминисцентна пура, която осветява останалата 1/3 от стената, която е лъм тавана.

# 23
  • Мнения: 461
По-добре се консултирай със специалист,той най-добре ще те посъветва как да комбинираш и най-вече какви цветове.

 Peace Точно така Peace

Дори, съчетаването на нюансите на цветовете е по-важно от съчетаването на самите цветове.
Някои твърдят например, че синьо и зелено не си отиват, но зависи от нюансите!
Освен това специалистите предлагат по няколко идеи, от които можеш да избереш нещо, което може да ти допадне повече от собствената ти идея.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Много готини идеи са ти дали, да се включа и аз! Винаги съм искала да си направя така стените, но понеже ремонта ми беше в много нервен период, не успях да го измисля и всички са ми в цвят "праскова". Скоро бях на гости на познати, които бяха боядисали хола в жълто и синъо - обаче синъото никак не се 'вързваше' с мебелите ( цвят венге), така че моят съвет е да се консултираш с някой специалист ако имаш възможност.
Та това, което скоро видях и много ми хареса беше цялата стая в бежово, включително и тавана, а само едната стена, с тапет, който наподобява бреза. Така изглежда като че ли се бели, тъмно кафяво, не знам дали ме разбра, но по магазините ги има, много беше ефектно. А факта , че тавана беше бежов правеше стаята по-уютна !

# 25
  • Мнения: 14 489
благодаря ни всички за идеите. нямам намерение да правя такива комбинации - жълто и синьо или нещо подобно, идеята ми беше евентуално да комбинирам 2-3 цвята жълто. сега умувам върху варианта да направя акцент с една стена или част от нея /има един голям комин в средата на стаята, който е влизал в стара къща знае за какво става дума, като това http://www.kimrileydecorativepainter.com/images/ComWork/firplace.jpg, който не ползваме/ и може на него да е акцента. чудя се обаче ако целия хол е на латекс, дали ще е добре да ползвам за екцент тапет?

# 26
  • Мнения: 461
Според мен идеята за тапета върху комина не е много удачна, ако той се използва -  има опасност да се отлепи тапета.

# 27
  • Мнения: 14 489
ми аз съм написала, че не го ползваме

# 28
  • Мнения: 3 423
единствения съвет, който ще ти дам е да небоядисвате в различни цветове стени които сключват  ъгъл към вътрешността на стаята-това ми го каза сестра ми,която е архитект
успех-готино е да е цветно  bouquet

# 29
  • Мнения: 461
Да, извинявам се - вече разглеждах сайта и не видях уточнението.

Аз не бих акцентирала само върху комина, а и на пространството около него - едно подходящо насочено осветление би променило оптически и сега съществуващия цвят като нюанс.
 Освен това, винаги можеш като ти омръзне ефекта, да промениш ъгъла на осветлението, цвета му и да акцентираш на друг детайл от интериора или обзавеждането.  
Ако мебелите са в ретро стил, ампир или барок, по-добрият вариант е подходящ тапет с хоризонтален фриз, който оптически ще намали и височината на комина.
Вместо това долната част на комина може да се облече в същия цвят плоскости като мебелите и да имитира шкаф с етажерка, на която да се постави малка пластика или икебана.
При по-голям ремонт може да си направите и камина, ако позволяват размерите на комина.
Или имитация на горяща камина - ако има такъв тапет.
 Друг вариант е гипскартона - един комин може да стане асиметричен свод до отсрещната стена, който визуално ще скъси дългото и тясно помещение, ще бъде акцент и разделящ елемент между кът за гости и кът за почивка и четене например. С гипскартон може да се промени и раздвижи височината на тавана там където е седящата холова гарнитура или ъгъл, т.е. да се оформи като сепаре.
Също така комина може да стане част от рисуван стъклен витраж, който частично да разделя и оформя две помещения. Витражите  се комбинират също така добре с насочено, скрито осветление или подово осветление.

 

Общи условия

Активация на акаунт