За розовата вода

  • 143 401
  • 420
  •   1
Отговори
# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз съм доволна, ползвам я непрекъснато. Wink

# 16
  • Мнения: 3 447
Да, наистина действа много хубаво. Можеш да почистваш лицето с памуче, или пък да я включваш в разни маски.
А идейки за маски за лице с розова вода можеш ли да дадеш? Praynig
Ами можеш да я забъркаш с хума, но това е за по-мазна кожа. За суха можеш да забъркаш овесено брашно или фини овесени ядки с розова вода.
Има една страхотна маска, но изисква повечко предварителна подготовка.
Смила се бял боб на брашно в кафемелачка или чопър. Може да се смели повече и да си го ползваш по-дълго време.
Сварява се се отвара от розмарин (не помня точните пропорции, отдавна не съм я правила). Може да се държи в хладилник и пак така да се ползва дълго време.
Самата маска съдържа по 1 лъжица от бобеното брашно, отварата от розмарина и розовата вода.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 294
Да, наистина действа много хубаво. Можеш да почистваш лицето с памуче, или пък да я включваш в разни маски.
А идейки за маски за лице с розова вода можеш ли да дадеш? Praynig
Ами можеш да я забъркаш с хума, но това е за по-мазна кожа. За суха можеш да забъркаш овесено брашно или фини овесени ядки с розова вода.
Има една страхотна маска, но изисква повечко предварителна подготовка.
Смила се бял боб на брашно в кафемелачка или чопър. Може да се смели повече и да си го ползваш по-дълго време.
Сварява се се отвара от розмарин (не помня точните пропорции, отдавна не съм я правила). Може да се държи в хладилник и пак така да се ползва дълго време.
Самата маска съдържа по 1 лъжица от бобеното брашно, отварата от розмарина и розовата вода.

Благодаря bowuu

# 18
  • Мнения: 7 186
Аз също ползвам, много е приятна.

# 19
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз също купувам розова вода на "Българска роза" Карлово, цените са страхотни, а и в онлайн магазина има много добри продукти на същата фирма.
http://www.rozata.com/
Има цели серии висококачествена българска козметика, аз от там си купувам кремовете, като се разочаровах от вносните продукти.

# 20
  • Мнения: 3 835
За мен розовата вода е панацеята на козметиката.  Heart Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 315
И аз я ползвах като лосион за обтриване на лицето. Но скоро приятеля ми забеляза, че след като си почистя лицето с памук напоен с розова вода и се зачервявам, обривам се.  Confused
И спях да я ползвам. До сега не съм правила алергични реакции към други продукти, но явно розовата вода не е за мен. Sad Въобще не бях забелязала, че ставам червена след това. Иначе след 20-30 мин. ми се оправя лицето и не усещам никакво парене или нещо такова.
На някой случвало ли му се е. Да не би да ми се е как да кажа "развалила" розовата вода. newsm78

# 22
  • Мнения: 5 362
Ползвам розова вода от време на време. За почистване обаче не ми върши работа, може би само успокоява и тонизира. Rolling Eyes
И при мен така.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 626
И аз я ползвам вместо тоник от около 2 години вече. Тъй като по аптеките по-трудно намирам розовата вода на Българска роза, когато има изложение в НДК си купувам от големите стъклени бутилки.
Лошото при другите фирми, които предлагат розова вода е че има спирт вътре. А аз точно по тази причина се отказах от тониците.
От време на време си бъркам маска с хумата на Талодерма, която е прекрасна.   Heart Eyes
С мазна кожа съм.

# 24
  • Мнения: 2 759
        И аз си я обичкам. Смесена с някои от маслата на Икаров е чудесен нощен крем.

# 25
  • Мнения: 118
Ползвам розова вода от време на време. За почистване обаче не ми върши работа, може би само успокоява и тонизира. Rolling Eyes
И при мен така.

Розовата вода в комбинация с масло от жожоба може да се ползва като лосион за почистване на грим от лицето и очите.
На 100 мл розова вода се добавя  20 мл масло от жожоба. Преди употреба трябва да се разклати. Почиства перфектно, а и не дразни очите  Wink Wink Wink

# 26
  • Мнения: 9 093
Да ви споделя от опит и още едно приложение на розовата вода: помага и облекчава при слънчеви изгаряния Simple Smile

# 27
  • USA
  • Мнения: 33
В Стара Загора има един магазин за козметика, където продавачката приготвя лосиони за почистване на лицето от розова вода, в която слага капки от етерични масла според кожата на лицето - от няколко месеца започнах да ползвам този лосион и има огромна разлика в кожата на лицето - положителна. Забелязва се още след първите няколко дни. Вечер се почиства лицето с памук, а сутрин лицето се мие с крем за бръснене и след това се намазва с лосиона, но не с памук, а се сипва в ръката малко и се нанася по цялото лице. Усещането е невероятно!
Mожеш ли да ми кажеш къде се намира този магазин и продават ли се там етерични масла на БГ Роза-Карлово.Благодаря предварително  bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 4 751
Преди няколко месеца ползвах розова вода вместо тоник и ми влияеше добре. Сега съм възхитена от тоника на Талодерма и я добавям само като си правя маски, най-вече да разтварям хумата в нея.
Препоръчвам тази на БГ Роза- Карлово, че поне е истинска. В някои други има спирт.

# 29
  • Мнения: 46
Незнам дали някоя от вас е попадала на продукти на "Кокона"....Аз ползвам тяхната розова вода и мога да кажа , че е най - добрата досега,от тези които съм си купувала  newsm10( а съм пробвала не малко от различни фирми ) ...От доста време съм заменила тоника с розова вода и ми влияе много добре , особено в съчетание с маслата на Икаров..

Общи условия

Активация на акаунт