Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 4

  • 11 962
  • 155
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 901
Ray of Light, и аз съм така. По-добре серт, но адекватен и компетентен, отколкото мил и да си остави ръцете, не, че едното изключва другото. Във ВМА и аз имам доверие в лекарите.

Благодаря много за отзива и за този на лични. Смятам да отида във ВМА и при Проф. Лозев в МВР болница на първо време, две мнения.

# 31
  • София
  • Мнения: 688
Добър избор, успех и споделете какво са казали.

# 32
  • Мнения: 1 901
Обезателно! 
Благодаря.

# 33
  • Мнения: 44
Здравейте!След бременност ми се появиха разширени вени,варикозни,на места червени,на места сини.Не се виждат много,но човек като ги знае очите му са постоянно там за съжаление.Въпроса ми няма да е свързан с хирургическа намеса,а искам да попитам тези,които имат успявате ли по някакъв начин да ги прикриете лятото?Чрез бронзат или нещо подобно? Благодаря!

# 34
  • Мнения: 1 901
Да се включа още веднъж с отзив за Проф. Лозев, при когото си бях взела час и посетих за консултация за разширени повърхностни вени. Прегледа ме, направи ултразвук изследвания и препоръча лазерна аблация с местна упойка и за двете вени. Едната била на границата на диаметъра, който позволява неоперативна процедура; при другата - по-малка от вътрешната страна на сгъвката на коляното - нямало никакъв проблем. Изрази мнение, че въпреки че изглежда така, като че ли проблемът е чисто козметичен, всъщност не е, защото става въпрос за голяма вена на бедрото и с моята обремененост от майка ми и баща ми било нужно лечение. Родителите ми са получавали тромбози на млада възраст, така че за това му вярвам напълно.

Като цяло се чувствам облекчена, че не се налага операция, за която се бях притеснила. Лекарят обясни, че вената не е все още толкова разширена, та лазерът да не може да я обхване добре, но след още някоя друга година е можело и до там да се стигне. Ще обмисля още, но като че ли съм доволна от консултацията, още повече, че препорката съвпада и с моите предпочитания. Ще видя какво ще кажат на втората консултация, която предстои.

# 35
  • Мнения: 393
В момента съм бременна и веднага получих разширени вени по краката.. То си беше очаквано, защото всички в моето семейство имат.. Нямаше как на мен да ми се размине. Ходих на съдов хирург, който каза, че вената на левия ми крак, която е от вътрешната страна на бедрото и зад коляното и вече е изпъкнала, е за операция, но не каза нищо повече. Не разбрах има ли други варианти да се премахне, след като родя, или ще стане само с операция. Каза, че можело да стане по клинична пътека и да не плащам. Мисля да потърся и второ мнение, но не знам къде да отида на консултация. Исках да си запиша час при специалист в Трета градска болница, но се чака около месец, та не успях да отида с направлението.
Някой от вас може ли да ми даде повече подробности относно операцията на разширени вени, ако е минал през това? Къде в София може да се направи такава операция по клинична пътека? Колко дни е престоят в болница и като цяло как преминава операцията? Колко време се възстановяваш след това?
Трябва да си купя и дълъг чорап за левия крак. По колко часа на ден е добре да се носи, за да не се влоши положението, докато съм бременна? Бихте ли ми препоръчали от къде да го купя и може ли на място да ми вземат мерки или трябва сама да се премеря?

# 36
  • Мнения: 1 901
В момента съм бременна и веднага получих разширени вени по краката.. То си беше очаквано, защото всички в моето семейство имат.. Нямаше как на мен да ми се размине. Ходих на съдов хирург, който каза, че вената на левия ми крак, която е от вътрешната страна на бедрото и зад коляното и вече е изпъкнала, е за операция, но не каза нищо повече. Не разбрах има ли други варианти да се премахне, след като родя, или ще стане само с операция. Каза, че можело да стане по клинична пътека и да не плащам. Мисля да потърся и второ мнение, но не знам къде да отида на консултация. Исках да си запиша час при специалист в Трета градска болница, но се чака около месец, та не успях да отида с направлението.
Някой от вас може ли да ми даде повече подробности относно операцията на разширени вени, ако е минал през това? Къде в София може да се направи такава операция по клинична пътека? Колко дни е престоят в болница и като цяло как преминава операцията? Колко време се възстановяваш след това?
Трябва да си купя и дълъг чорап за левия крак. По колко часа на ден е добре да се носи, за да не се влоши положението, докато съм бременна? Бихте ли ми препоръчали от къде да го купя и може ли на място да ми вземат мерки или трябва сама да се премеря?

Прави ли Ви ултразвук, за да се установи колко точно е разширена? И на мен един съдов хирург (баща на моя приятелка) ми беше казал, че може да съм за стрипинг операция, обаче изследванията друго показаха. Доколкото разбирам, няма прекалено ранна възраст да се премахнат вените. Колкото по-рано, толкова по-добре. Лазерна аблация е възможна до определен диаметър, след това само операция, което си е под обща упойка и т.н. Аз съм на 26 години, без бременности, но смятам да обърна внимание на проблема, защото се притеснявам от тромбози.

# 37
  • Мнения: 393
В момента съм бременна и веднага получих разширени вени по краката.. То си беше очаквано, защото всички в моето семейство имат.. Нямаше как на мен да ми се размине. Ходих на съдов хирург, който каза, че вената на левия ми крак, която е от вътрешната страна на бедрото и зад коляното и вече е изпъкнала, е за операция, но не каза нищо повече. Не разбрах има ли други варианти да се премахне, след като родя, или ще стане само с операция. Каза, че можело да стане по клинична пътека и да не плащам. Мисля да потърся и второ мнение, но не знам къде да отида на консултация. Исках да си запиша час при специалист в Трета градска болница, но се чака около месец, та не успях да отида с направлението.
Някой от вас може ли да ми даде повече подробности относно операцията на разширени вени, ако е минал през това? Къде в София може да се направи такава операция по клинична пътека? Колко дни е престоят в болница и като цяло как преминава операцията? Колко време се възстановяваш след това?
Трябва да си купя и дълъг чорап за левия крак. По колко часа на ден е добре да се носи, за да не се влоши положението, докато съм бременна? Бихте ли ми препоръчали от къде да го купя и може ли на място да ми вземат мерки или трябва сама да се премеря?

Прави ли Ви ултразвук, за да се установи колко точно е разширена? И на мен един съдов хирург (баща на моя приятелка) ми беше казал, че може да съм за стрипинг операция, обаче изследванията друго показаха. Доколкото разбирам, няма прекалено ранна възраст да се премахнат вените. Колкото по-рано, толкова по-добре. Лазерна аблация е възможна до определен диаметър, след това само операция, което си е под обща упойка и т.н. Аз съм на 26 години, без бременности, но смятам да обърна внимание на проблема, защото се притеснявам от тромбози.
Да - платих си за доплер, защото направлението не го покривало.. Гледа ми всички вени на краката с този доплер и само това каза, че тази вена била за операция - без други подробности.. Затова ще търся второ мнение, ако изобщо попадна на лекар, който би ми обърнал внимание и би ми обяснил подробно какви са възможните варианти за премахване на тази вена.
Или пак трябва пациентът да е предварително информиран, да е прочел всичко по темата в интернет и да не задава много въпроси на лекаря..

# 38
  • Мнения: 312
В момента съм бременна и веднага получих разширени вени по краката.. То си беше очаквано, защото всички в моето семейство имат.. Нямаше как на мен да ми се размине. Ходих на съдов хирург, който каза, че вената на левия ми крак, която е от вътрешната страна на бедрото и зад коляното и вече е изпъкнала, е за операция, но не каза нищо повече. Не разбрах има ли други варианти да се премахне, след като родя, или ще стане само с операция. Каза, че можело да стане по клинична пътека и да не плащам. Мисля да потърся и второ мнение, но не знам къде да отида на консултация. Исках да си запиша час при специалист в Трета градска болница, но се чака около месец, та не успях да отида с направлението.
Някой от вас може ли да ми даде повече подробности относно операцията на разширени вени, ако е минал през това? Къде в София може да се направи такава операция по клинична пътека? Колко дни е престоят в болница и като цяло как преминава операцията? Колко време се възстановяваш след това?
Трябва да си купя и дълъг чорап за левия крак. По колко часа на ден е добре да се носи, за да не се влоши положението, докато съм бременна? Бихте ли ми препоръчали от къде да го купя и може ли на място да ми вземат мерки или трябва сама да се премеря?

Прави ли Ви ултразвук, за да се установи колко точно е разширена? И на мен един съдов хирург (баща на моя приятелка) ми беше казал, че може да съм за стрипинг операция, обаче изследванията друго показаха. Доколкото разбирам, няма прекалено ранна възраст да се премахнат вените. Колкото по-рано, толкова по-добре. Лазерна аблация е възможна до определен диаметър, след това само операция, което си е под обща упойка и т.н. Аз съм на 26 години, без бременности, но смятам да обърна внимание на проблема, защото се притеснявам от тромбози.

Потърси и второ мнение, но според мен ако се наложи операция след раждането не бързай. Имам дете на три години, още имам проблем с носенето, а тя е вече 14 кг. В резултат, на което ми изскочи и друга вена, та добре че не се оперирах година след раждането, защото всичко щеше да отиде на кино. Вземи под внимание и това.

# 39
  • Мнения: 452
Здравейте.  И аз имам разширени вени по наследство.  Още като ученичка ми се появи първата и на 17 години ми правиха операция в София.  Не знам точно каква е била , имам само два малки разрези, с пълна упойка и знам ,че са я изтегляли . Носих чорапи и всичко което ми беше предписано.  След 2 години ми се появи друга от вътрешната страна , после още една на другия крак на задната част на бедрото . Та сега на 36 съм с 3 - 4 вени , доста изпъкнали . Не ме болят само лятото имам тежест в краката и визуално не е красиво .   Докторите ми казаха първо да си имам деца и тогава пак да правя операция.  Имам едно и се надявам за още едно .
Та въпроса ми е какво да пия лятото.  Преди съм пила детралекс , не мога да кажа дали е имало ефект . Сега чета за нещата на аквасорс - антиоксидант и омега киселини , голяма реклама ,но дали е така ? Шуслерови соли ? И понеже аз обичам да спортувам , знам клекове и подскоци да избягвам,  но какъв спорт ? На работа нося от компресивните чорпогашници , но лятото е ад с тях . Препоръчайте от ваш опит как да процедирам лятото без да ги оперирам ?

# 40
  • Мнения: 1 901
Като добавки започнах да пия екстракт от див кестен и семена от грозде в комбинация и всяка вечер мажа двете вени с мехлем от див кестен. Задължително и си вдигам краката (на стената) за около 30-40 минути всяка вечер. Освен това, ходя доста пеша - всеки ден около час и половина разходка, тъкмо и кучето доволно. Това мога да препоръчам аз от собствен опит и от този на засегнатите ми родители. Може да е полезно на някого. Компресионни чорапи аз лично не нося редовно. Само когато се очаква да съм много дълго време на крак.

Иначе, да, знам, че при бременност е възможно отново да се появят вени, но каквото такова. Тези ще ги махна не само заради козметичния проблем, не той ме притеснява.

# 41
  • Мнения: 3 597
Подкрепям по-горното мнение . Имам детенце на 2 г. и разширена вена на корема , която се увеличи значително след раждането . Моят съдов казва , че на корем не препоръчват операция , за сметка на това ме предупреди от сега да се подготвям за операция на вени на краката , които още ги няма , но в бъдеще щели да се появят .
Аз мисля , че такива директни заключения са крайни и човек трябва да потърси и второ мнение щом се касае за операция . Аз също трябва да потърся .
А след раждане наистина е добре да се изчака , защото най-големия зор е с дете на 2-3 години .

# 42
  • Мнения: 94
Здравейте, моля някой да сподели опит колко време след склеротерапия с пяна изчезват втвърдяванията и синините по хода на вената. Нормално ли е месец след процедурата още да има болката при натиск.

# 43
  • Мнения: 452
Има ли облекчение от таблетки с див кестен и гроздови семки ? За мехлем с кестен ползвам лятото , правя и много разходки . 
Като добавки започнах да пия екстракт от див кестен и семена от грозде в комбинация и всяка вечер мажа двете вени с мехлем от див кестен. Задължително и си вдигам краката (на стената) за около 30-40 минути всяка вечер. Освен това, ходя доста пеша - всеки ден около час и половина разходка, тъкмо и кучето доволно. Това мога да препоръчам аз от собствен опит и от този на засегнатите ми родители. Може да е полезно на някого. Компресионни чорапи аз лично не нося редовно. Само когато се очаква да съм много дълго време на крак.

Иначе, да, знам, че при бременност е възможно отново да се появят вени, но каквото такова. Тези ще ги махна не само заради козметичния проблем, не той ме притеснява.

# 44
  • Мнения: 1 901
Честно казано, не мога да преценя дали има ефект, защото аз оплаквания нямам, само понякога, като стоя много дълго на крака, получавам тежест в краката, но това се случва рядко. Но се препоръчват за тониризане на вените, движението също. Друго не знам какво може да се направи, и аз бих се радвала на предложения.

Общи условия

Активация на акаунт