Има ли нитрати в пюретата ?

  • 1 738
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Имам бебе на 4 месеца и скоро ще стане време за захранването му, напоследък ми излиза по интернет и социалните мрежи , че в бебешките пюрета има много нитрати. Това така ли е според вас , и ако е така знаете ли някакви начини да се предотвратят?
#нитрати

# 1
  • Мнения: 3 176
А какво предлага интернет и социалните мрежи да се прави по въпроса? Само лаборатория може да отговори на въпросите ви. Доколкото знам, стриктно се следят съдържанията на детските пюрета, има и био пюрета. А може бебето ви въобще да не ще пюрета като моето, та грижите да се окажат излишни. Според мен пюретата са подложени на повече контрол от това, което вие бихте могли да приготвите сама от продукция, която сте купили или са ви дали. Накратко за мен това са излишни притеснения.

# 2
  • Мнения: 18 950
В бебешките пюрета има много нитрати, ако са приготвени от зеленчуци и плодове съдържащи много нитрати. Но дори и при това положение те преминават термична обработка, белят се, така че голяма част от нитратите се премахват. За домашни пюрета можеш съвсем да минимизираш наличието на нитрати, ако поставиш зеленчуците и плодовете за известно време във вода където да се отделят нитратите, и да изхвърлиш после водата. Ако ги обелваш добре и ги вариш на пара. И естествено, ако ползваш зеленчуци и плодове, които не са торени обилно с изкуствени торове.

# 3
  • Мнения: 5 136
https://www.lawsuit-information-center.com/gerber-baby-food-lawsuits.html В общи линии каквото и за каквото не се тества - това не излиза положително Simple Smile

Каквото мога - ще е от градината. Морков, картоф, чушка Simple Smile Изпуснах момента май, иначе и тиквички щях да бодна Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 13 072
При детските храни има строг контрол, а и зависи от суровините.

И моля да оправиш анкетата. Вероятно имаш предвид коИ пюрета или коЙ производител, но не става ясно.

# 5
  • Мнения: 4 754
За какво да гласувам?! Надали има нитрати в пюрета, а и да има, не са повече от допустимото. Синът ми до двегодишна възраст у дома ядеше само пюрета, а в яслата, която посещаваше от шестмесечен, му готвеха. Вече е на 10 години и половина.

# 6
  • Мнения: 6 764
Купуваш пюре, носиш го на лаборатория и според резултата решаваш ще ползваш или не. Вариант 2, готвиш ти само със зеленчуци от сертифицирани ферми. Вариант 3, спираш четенето на статийки със съмнително съдържание и автор и просто си захранваш детето.

# 7
  • Мнения: 43
Аз не бих се хранила нонстоп с консерви, даже и временно не бих, затова не бих хранила и бебе с такива. Една мини порция се приготвя за нула време. Купуваш био зеленчуци и плодове и приготвяш сама. Или ако те мързи, записваш детето на детска кухня. Има и био такива.

# 8
  • Мнения: 1 489
Имах щастието да захранвам и двете си деца с домашно отгледани зеленчуци от бабите и дядовците. Естествено, няма как да имам всичко. Например- броколи, пащърнак и подобни. За тях педиатърката ме беше посъветвала да вземам еднокомпонентни пюрета./ако се предлагат такива, а при липса- многокомпонентни/. Контролът би трябвало да е сериозен и стриктен.
Така и правех. Когато нямах нещо домашно, купувах и смесвах с моето.

Общи условия

Активация на акаунт