Мисля, че ще се самоубия

  • 5 111
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 414
За спестяванията не е странно. Покрай боледуването на баща ѝ, предполагам че и спестяванията са заминали, освен кредита.
Това с бързите кредити е голяма набутвация.
    А и мисля че не е редно да я съдим в момента и да я поставяме в положение да ни се оправдава за това че няма какво да сложи на масата.

# 61
  • Мнения: 19 221
За спестяванията не е странно. Покрай боледуването на баща ѝ, предполагам че и спестяванията са заминали, освен кредита.
Това с бързите кредити е голяма набутвация.
    А и мисля че не е редно да я съдим в момента и да я поставяме в положение да ни се оправдава за това че няма какво да сложи на масата.

Да, и аз не мисля, че лесно се спестява, ако получаваш колкото да свързваш двата края. И да спестиш малко, то някой уред се развали, купиш някоя таратайка, която се разваля през месец, разходи покрай раждането на детето, период на безработица... И това, ако никой не се разболее сериозно, както се вижда, всеки един малко по-голям разход може да те катурне, ако няма близки, които да помогнат.

Иначе вярно, отчаяна звучи, ама и тия съвети да гледа градинка и кокошки, и да продава продукцията после на улицата и по масички, не са много от помощ. Силно подозирам, че даващите тия съвети никога не са произвеждали земеделска продукция, още по-малко пък с дете на 0-2 години, което няма на кого да оставиш. На село градинките се гледат от по-възрастните обикновено, а и това не е нещо, което дава бърза и сигурна възвръщаемост, за сметка на това разходите са сигурни и неизбежни, ако иска действително да изкара нещо, трябва да има сондаж да полива, който не е евтин, ако трябва да се прави тепърва. Те и на масичката да те пуснат да продаваш, трябва да платиш преди да си изкарал нещо. Аз кокошки имам и ако трябва да ги гледам наистина за някакъв приход, не знам колко кокошки трябва да имам. Те половината година снасят 3 яйца на ден, защото студено, сменят перушина и т.н., а максимум снасят по 9-10 яйца на ден, говорим за повече от 10 породисти кокошки. Иначе е хубаво и градинка да имашз и животни, но това не е нещо, което се прави, ако си закъсал. Ако си закъсал, се търси работа със заплащане за някой друг, без да трябва първо да хвърлиш един куп  пари. А се чуха и съвети да се местят, за продажба на къщата, което прави безсмислени някакви дългосрочни земеделски инициативи..

# 62
  • Мнения: 21 648
За собствена консумация ставаше въпрос, това не е малко, след като разполагат с толкова оскъдни средства.

# 63
  • Мнения: 1 421
Авторке, ако запишеш детето си на ясла или на детска градина, не би ли могла и ти да работиш там? Не знам точно какви са длъжностите за по-ниско квалифициран персонал в детските заведения. Така ще можеш и да наглеждаш детето, и да работиш.

Другото, което ми хрумва - във вашето село няма ли библиотека, читалище, църква? Да те назначат на работа, дори да е на половин работен ден - ще можеш да вземаш детето със себе си. В библиотеката и в читалището работата не е тежка, няма да ти е трудно и с дете. В църквата можеш да продаваш свещи и да почистваш - пак няма да ти е трудно да бъдеш там с детето.

Учудвам се, че си завършила 8-ми клас преди три години - т. е. на 25 -годишна възраст. А какво си правила дотогава? 8-ми клас  се завършва на 14-15-години. Оттогава ли работиш? Та това не е законно.

Помагай на родителите си според силите си. Не си длъжна да погасяваш всичките им задължения. Баща ти не е имал осигуровки - ти не си виновна. Това си е негова грижа. Баба ти е починала - баща ти сигурно е получил някакво наследство от нея - може да продаде нещо, за да си помогне, докато се яви на ТЕЛК.

Ако имаш брат или сестра, те също би трябвало да помагат на родителите ви.

Успех! Ще се справиш, ако търсиш начини.

# 64
  • Мнения: 5 118
Каква ясла, какво читалище, каква църква? Вие знаете ли този район какво нищо е?

# 65
  • Мнения: 4 814
Абе хора, в малките населени места, ако въобще има останало читалище, я има един човек персонал, я няма. И не назначават просто така, да те сложат дори една лелка в детска градина се търся връзки в общината. В църквата какво да я назначат? Егати романтичните представи.

Наследство явно не са получили, а и да са е било малко, не им решава проблемите. Продажба на земеделска продукция чак... Ако могат нещо за себе си да отгледат, пак ще е добре.

И аз прегледах детската градина в Тополовград, една градина за цяла община, с няколко клона, ясла със 17 деца, ако има и толкова. Къде да кара 2-годишно дете, ако изобщо го приемат? В много общини има една ясла в общинския център и не искат да приемат малки деца от селата, че и от града ги размотават. Детска градина е след 3-годишна възраст.

Това, което са ти предложили, в Хасково, хич не звучи лошо, поне за начало. Ако мъжът ти е млад, може да се запише военен, ето тук виж информация: https://www.comd.bg/bg/node/49

Попадна ми и тази ФБ група за Хасково, търсят се хора, няма да останете на улицата, питай нещо с квартира, на смени, питай в Бюрото по труда: https://www.facebook.com/groups/206190100037345/?locale=bg_BG


# 66
  • Мнения: 5 118
В Хасково работа има много и всякаква, няма кой да работи.Военните и те най-редовно набират хора, шивашките фирми са толкова много, сигурно са повече от 200, Язаки и те непрекъснато търсят, Кауфланд и Лидъл също, шофьори и сервитьори,работници в производства, всичко се търси.

# 67
  • Мнения: 20
Благодаря, че ми влизате в положение. Да отчаяна съм, иначе нямаше да пиша, срам ме е от това положение. Нямаме читалище или църква, колкото и странно да звучи. Не знам и кой би лъгал за подобно нещо, не искам разбира се непознат да ги плати, защото първо незнам дали е истина и второ незнам какъв човек е, да не си вкарам още един таралеж в гащите. За да вземем кокошки, да засадим нещо в градината пак се иска пари, никой няма да ми ги даде за усмивка, а вярвате ли че няма какво да сложа на масата. Днес подадохме молби в Язаки, ще видим какво ще стане. Благодаря ви много, че ме четете и давате съвети.

# 68
  • Мнения: 5 118
Ще ви вземат, там винаги търсят.Като си стъпите малко на краката, ще се огледате и за друго, по- платено.

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Те нея чакат да я назначат на работа в детската градина или читалището, мхм. Като почнете такива небивалици да съчинявате! И как нямала спестявания след 10 години работа! Божке, аз имам 20 години стаж и нямам една стотинка зад гърба си. Ама животът на всеки 10 години си прави гавра с мен, така че само благодаря, че сме живи и здрави. Всеки знае себе си защо няма спестявания и колко има.

# 70
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
При първа възможност трябва да се изнесат оттам. Разбирам, много им е трудно, но какво бъдеще изобщо имат в това село - и те, и детето. Днес няма къде да ходи на градина, утре - къде ще ходи на училище.
Аз пожелавам успех на момичето, няма да е все така, ще се оправят нещата. Но, без да се напрегнете и да търсите(активно, не със "Седя и се чудя")решение - работа, квартира и пр. - няма как да стане. Млади, здрави, прави - ще се справите, все някак.
Успех! Дано скоро излезете от този труден период! 🙏😍🙏

П.П. Надявам се мислите/писаниците за самоубийство да са просто така - моментно изпляскани, защото, да, разбирам, че ти е тежко, струва ти се безнадеждно положението, но - вярвай ми, Не Е безнадеждно. Тук става дума Просто за моментно финансово затруднение, напълно преодолимо е.
Бъдете здрави!

Последна редакция: пн, 24 апр 2023, 21:44 от Смиляна

# 71
  • Мнения: 20
Здравейте, искам да ви споделя нещо, тъй като доста от вас ми влезнахте в положение. Кандидатствахме за кредит от държавна банка, одобриха ни. Много съм спокойна, ще можем да платим всички бързи, всички сметки, отдъхнах си направо. Ще можем и да се преместим във по-голям град за да работя и аз

# 72
  • Мнения: 5 118
Всичко ще се оправи.Успех.

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Здравейте, искам да ви споделя нещо, тъй като доста от вас ми влезнахте в положение. Кандидатствахме за кредит от държавна банка, одобриха ни. Много съм спокойна, ще можем да платим всички бързи, всички сметки, отдъхнах си направо. Ще можем и да се преместим във по-голям град за да работя и аз

Хубаво. Дащна банка сте намерили, да одобрят кредит срещу ниски представени доходи.

# 74
  • Мнения: 20
Да, и аз все още немога да повярвам. 10 000лв ни отпуснаха, но на нас толкова са ни достатъчни да си оправим бакиите, че и половината и повече ни остават

Общи условия

Активация на акаунт