Имат ли купените пюрета нитрати?

  • 1 535
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 409
Ама и мойто не ми харесва пюре-кулинарните умения Mr. Green

Аз давам Хип и Гербер защото в пюрета на Ганчев има захар пък и не му вярвам. Притеснявам се за вносните пюрета, ако нямат нитрати то за сметка на това може да са от генномодифицирани зеленчуци  Joy
Поне за Пюретата на Хипп имат знак БИО /има и някои без този знак/ това е сертификат който не се дава току-така.
Остава Гербер, но пък до момента в Европа е забранен вносът на генномодофицирани храни, които се произвеждат в САЩ.

Вече не зная на какво да вярвам  Thinking

Освен да купуваме зеленчуци и да ги носим в лаборатия за проби  за нитрати и ще сме сигурни, че не са и генномодофицирани ooooh!

# 16
  • Мнения: 27 524
Според мен не, има контрол. За Бг-пюретата е напълно възможно.

# 17
  • Мнения: 983
И пюретата на Sunval имат знак "Bio"

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
......................................
Освен да купуваме зеленчуци и да ги носим в лаборатия за проби  за нитрати и ще сме сигурни, че не са и генномодофицирани ooooh!

Е на това аз му казвам "свежа идея"  Peace

# 19
  • Мнения: 409
На пазара "Ситняково" има магазин с еко зеленчуци, цените се доста завишени обаче Sad . Собственичката купува от БулгарПлод, носи зеленчуците рано сутрин за проби и след това ги продава в магазина. Peace Може би там има поне някакъв контрол Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil
не знам доколко сте запознати с природата на  нитратите и дали занаете
ЧЕ трябва да изядете около 8-10кг от даден нитратен зеленчук (разбирайте чийто стойности не са в норма) за да получите "натравяне"
 Peace
по-страшни са ония странни добавки започваши с Е... от колкото нитратите
  bouquet

# 21
  • Мнения: 209
Извинявай, но въобще не съм съгласна с теб.
Това по-скоро зависи от производителите.

# 22
  • Мнения: 3 647
Извинявай, но въобще не съм съгласна с теб.
Това по-скоро зависи от производителите.
нитратите се натрупват във всички плодове и зеленчуци
и ние като производители сме ходили да замерваме не всеки 15 дена произволна партида от стоката
запозната съм доста със същината на проблема и за това и писах
а с амониева селитра или със биологични торове Пак се натрупват нитрати
не те виждам да изядеш 10кг  зеле че да се натровиш
  bouquet

# 23
  • Мнения: 209
Със сестра ми си говорихме по този въпрос. Тя работи в Пирогов и казва, че това съвсем не е рядко явление. А не ми се вярва натровените хора да са яли по 10 кила зеле :shock

# 24
  • Мнения: 3 647
Със сестра ми си говорихме по този въпрос. Тя работи в Пирогов и казва, че това съвсем не е рядко явление. А не ми се вярва натровените хора да са яли по 10 кила зеле :shock

Нитратно или нитритно ? има разлика
може да са прекалили със фъстъците, който се явяват като мидите за морето
те пречистват почвата от азотните натрупвания, на чиято основа са  торовете от рода на амониевата селитра
  bouquet

# 25
  • Мнения: 209
Ами ще я попитам Thinking Но предполагам, 4е прави разлика м/у двете.

# 26
  • Мнения: 3 647
Ами ще я попитам Thinking Но предполагам, 4е прави разлика м/у двете.
Peace
 питай и вседствие на какво са го получили
силно ме зайнтригува с тези натрявяния от нитрати  и най-вече от какво точно се е получило
  bouquet

# 27
  • Мнения: 6 164
Аз се съмнявам.
Детето на позната лежа със системи в главата, натрови се от зеленчуци от пазара.
Аз имам по-голямо доверие на купешките, отколкото на тези по сергиите.

# 28
  • Мнения: 209
Ами преди две седмици бил последния случай на едно момченце на 11год. Майката твърдяла, че детедо изяло 2 сурови чушки със сирене. Казва, че става въпрос за нитрАти, не за нитрити. Явно не е чак толкова безобидно.
А на въпроса за Е-тата имам една много хубава статия, може да я публикувам. Обяснява точно кое Е за какво е и кои са вредни и кои не.

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
..............................А на въпроса за Е-тата имам една много хубава статия, може да я публикувам. Обяснява точно кое Е за какво е и кои са вредни и кои не.
Публикувай я, моля те!

Общи условия

Активация на акаунт