Забременяване с една здрава тръба

  • 423
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте! Предварително се извинявам ако има такава активна тема, търсих, но не успях да намеря. Преминах през извънматочна бременност- лапароскопия и отстранена лява тръба. През месец март имаше овулация, но в левия яйчник. Та, възможно ли е, с премахната лява тръба и овулация в левия яйчник да се случат нещата? Четох, че когато има само една тръба, има случаи, в които жени са забременели с овулация от страната на премахнатата тръба. Това, което прочетох е, че яйцеклетката се “всмуква” от здравата тръба и тялото има компенсаторни механизми. (Случаи на дами, които прочетох тук от много стари теми). Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 15 356
Може. Аз така забременях, но пак извънматочно беше, в следващия цикъл направихме инвитро.

# 2
  • Мнения: 1 804
Спокойно,аз родих сина си след пълно отстраняване на едната тръба.

# 3
  • Мнения: 2
Може. Аз така забременях, но пак извънматочно беше, в следващия цикъл направихме инвитро.

Получи ли се инвитрото и къде?

# 4
  • Мнения: 15 356
Да. Забременях от първо инвитро, втори трансфер. Варна, др Александрови са моите лекари.

# 5
  • Мнения: 2
Да. Забременях от първо инвитро, втори трансфер. Варна, др Александрови са моите лекари.

Честито, и мен ме оперираха един път за извънматочна и сега съм бременна с една тръба от втория цикъл, но изпадам в ужас, може да е извънматочна. Засега нямам кървенето, но имам спазми и болки. Как беше при вас?

# 6
  • Мнения: 15 356
Оо, то детето е на три години вече😁
И двата пъти едно и също- болки и кървене. Успех!

# 7
  • Мнения: 222
Здравейте. И аз да се включа с въпрос.

Правих си тест за проходимост на тръбите. Дясната тръба е ОК. За лява тръба пише: лява маточна тръба е с нагънат ход в средна и дистална трета, както при перитубарни адхезии, пропусна контрасна материя при високо налягане.
Заключение: нормална маточна кухина. Деустранно проходими маточни тръби. Изразени перитубарни адхезии вляво.

Какво значи това? Лявата тръба може ли да се ползва? Има ли риск от извънчаточна бременност или нещо друго? Да се притеснявам ли ако при нормални опити за бебе не знаем къде е овулацията?

Мерси

Общи условия

Активация на акаунт