Виена тема 14

  • 37 794
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Вземи за детето нещо по-дебело.

Миналата седмица бяхме в Сицилия. Местните ходят с якета, пуловери, а ние бяхме по къс ръкав и ленени ризи. Температурите бяха около 18градуса. Вашият познат е свикнал на времето там и за него топло, не винаги е като за вас.
Ето една прогноза за следващите 7дни.

# 16
  • Мнения: 18 552
Да, най-вероятно ще си превалява.
Чадъри ще си купим там. За детето съм предвидила по-дебело яке.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 497
Влакове/метро до колко часа вечер работят?

Вероятно ще пристигнем с късен полет - към 19.30 и се чудя как да се придвижим до града.

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
https://www.oebb.at/de/dam/jcr:f51bb135-a368-4fd2-a3c0-b3688d799aa3/kif907.pdf влаковете, това съм си запазила от сайта, от 2022 г., вижте за актуално разписание там.
https://www.cityairporttrain.com/en/timetable САТ
За метрото вижте на сайта, до към полунощ е.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 122
Влакове/метро до колко часа вечер работят?

Вероятно ще пристигнем с късен полет - към 19.30 и се чудя как да се придвижим до града.
19.30 не е късен полет. Всичко се движи.
Как да се придвижите до града зависи в коя част на града. За района на Централна гара - с Рейлджет влак. Иначе с S Bahn линия 7.
Има и опция САТ - City Airport Train, но е по-скъп. Има и автобусни линии до различни точки на града.
Изобщо транспорт да искаш 🙂

# 20
  • Мнения: 127
Да, най-вероятно ще си превалява.
Чадъри ще си купим там. За детето съм предвидила по-дебело яке.
Наи-точната характеристика за времето и наи-често цитирано от виенчани е стихчето
April, April, der weiß nicht was er will.
Mal Regen und mal Sonnenschein,
Dann schneit's auch wieder zwischendrein.
April, April, der weiß nicht was er will.

В превод
Април, Април, той не знае какво иска.
понякога дъжд, понякога слънце,
След това между тях отново вали сняг.
Април, Април, той не знае какво иска.

Вчера до обяд беше слънчево и много прятно, но след това и се стъмни и валя. Днес в момента е слънчево но като гледам облаците които се задават най-вероятно след обяд пак ще си вали. Що се отнася до вятъра, той си е типичен за Виена, така че вземете си връхна дреха задължително ако ще се разхождате из парковете на Шонбрун или Белведере.

# 21
  • Мнения: 131
От години имам мечта да видя Виена, ама по Коледа. Всяка информация ще ми е полезна.
Не знам дали е добре от сега да замислям, в предвид, че може да има големи снегове. Ще следя и мисля.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Ако причината са адвентните базари и украсата, може и доста преди Коледа. Почват в средата на ноември. Тогава и самолетните билети и настаняването са по-евтини.

# 23
  • Мнения: 61
Съвсем  скоро ми предстои пътуване във Виена. Мисля да посетя местата по-долу и се чудех за кои е добре да си взема билети от по-рано. Хем онлайн е по-удобно, защото избягвам опашките, хем не искам да търча от музей в музей, само защото съм запазила билет вече.

1. Музей за история на изкуството
2. Weltmuseum
3. Шьонбрун
4. Природоисторичски музей
5. Хофбург
6. Свети Стефан
7. Музеят на Сиси

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
По-скоро преценете времето, което ще отнеме. Хофбург и Сиси са с един билет и от един вход. Музеите близнаци са един срещу друг, но и двата отнемат време.
За готическата св. Стефчо няма такса вход. Плаща се само асансьор до кулата, ако не ви се ходи по стълбите.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 113
Музеят на история на изкуството и Weltmuseum са огромни като обем на експозициите. Ако искате да ги разгледате на спокойствие, си предвидете по 3-4 часа за всеки. И не в един ден, разбира се.

# 26
  • Мнения: 18 552
Привет от Виена!🌷

Вчера пристигнахме около 13 часа, настанихме се и отидохме в замъка Белведере.
За съжаление времето е ужасно и умряхме от студ.
Не очаквах такова нещо, не бях изобщо подготвена. Гледам да не си развалям настроението, но честно казано ни е супер неприятно,доста духа, просто си е студено. Все едно е зима и не преувеличавам.
А и днес и утре ще вали.
Аз имам предимно къс ръкав, сака и едно яке без ръкави.
Детето поне е добре облечено, но вече взе да киха и носът й се запуши, така, че най-много да си дойдем болни.
Няма какво да се прави.
 Така, че започвам с хубавото.
Стаята е добре, на място близко до забележителностите, чиста и всичко си има.
Вчера ходихме в Музея Белведере.
На мен ми хареса, ММ не обича да се мотае и да "гледа тъпи картини", както той се изразява.
А и с малко дете нямаше как да отделим много време.
Не съм впечатлена от "Целувката", никак даже, но все пак аз не разбирам от изкуство.
Обичам портрети и живописен стил.
А имаше много такива картини, които бяха великолепни.
Градините не са нещо особено, но дворецът е много красив.
Пообиколихме градините и минахме през Паметника, посветен на съветския войник, от Втората Световна.
Този паметник дълбоко ме впечатли.
И мвн и ММ. Сума ти време го гледахме. Мащабен, замислен добре,много ни хареса.
Хванахме метро към Пратера и там откарахме 2 часа.
Но детето ни е малко за тези атркации и се качи само на Виенското колело и на количките.
Паркът е страхотен, но за доста по-големи деца. Това са ми изводите.
Детето се радва и беше впечатлено.
Иначе й е досадничко, но издържа стоически.
Вечерта хапнахме невероятно вкусен шницел в близост до хотела с нашият познат, който живее във Виена от 10 години.
Картофената салата беше много вкусна.
И пих една светла бира, най-хубавата бира, която съм пила в живота си.
Днес сме Шьонбрун и зоологическата цял ден.
Ще видим докъде ще я докараме.
ММ купил несгъваеми грамадни чадъри и мъкнем и тях, та направо умрях от яд.
Аз много мрънкам, подразбира се, но ми се поскапа настроението, защото ми е студено.
Няма грам слънце, игрява за 2 минути и после се скрива. А е толкова приятно като е слънчево.
Вятърът е ужасен, всичко ме боли.
Може би ще се наложи да преосмислим плана с повече неща на закрито.

# 27
  • Мнения: 39 292
Купи си един пуловер и не си разваляй настроението. И другия път слушай като ти казваме, че там винаги е студено.

# 28
  • Мнения: 18 552
Купи си един пуловер и не си разваляй настроението. И другия път слушай като ти казваме, че там винаги е студено.

Ама аз съм си взела и връхна дреха.
Не е като да съм съвсем без, но и хората на режепция казаха, че обикновено през април имали много хубаво време.
Аз очаквах, че ще е така, защото тук неведнъж писахте, но не мислех, че ще е чак толкова.
Както и да е. Не сме годподари на времето.

# 29
  • Мнения: 430
Здравейте. Предстои ми пътуване до Виена. Моля за съвет какво да разгледам задължително. Ще бъда 3 дена-цели дни. на четвъртия пътувам за Грац. Много са забележителностите и се чудя къде да вляза и къде да гледам само отвън.

Общи условия

Активация на акаунт