Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 23 653
  • 494
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 951
Това означаваше в моя случай, че няма да има преглед/консултация лично с д-р Калчев, за да се обсъди хистероскопията и резултата от микробиома, а че ще ми се обадят само по телефон и ще ми назначат следващи стъпки, като се говореше  конкретно за обливки с лактобацили, които евентуално ще се наложат. И тези обливки тя натърти на това, че няма да ги прави д-р Калчев, а някой друг лекар. По начина по който ми го обясни първоначално, аз даже разбрах, че в друга клиника трябва да търся да ми ги правят и питах дали те ще ми препоръчат Joy и тя тогава каза че е имала предвид, че няма лично д-р Калчев, а друг лекар да ги извърши. Предполагам, че ако се настоява за преглед/среща конкретно с него няма да откажат, но явно практиката сега е такава. Но аз и не настоявам за лична консултация, просто останах с усещане за недовършена работа, защото той хубаво направи хистероскопията, по време на която разказва някакви неща, но не му разбрах заключението в крайна сметка, имам ли проблем, нямам ли. Възможно е и при мен да няма сериозен проблем, който да налага последваща консултация, но пак...

# 316
  • Мнения: 518
На мен не са ми казвали подобно нещо и отделно най-вероятно става въпрос за Цвети, но тя и двата пъти беше много мила с мен. Ама доктора винаги е бил там де, не съм разговаряла само с нея.  Аз си носих и изследванията в една папка, която дадох на доктора и той си взе да преснима, което е нужно за досието. Доктора състави план и останах с впечатление, че той ще ме преглежда и занапред. Може би към всеки има различен подход, но пък ми е странно това, което се е случило. Иначе резултатите и на мен ми казаха,че по телефона от рецепция ще ми се обадят, а не доктора, ама аз не съм и изисквала да е той де. Няма ли да имаш прегледи при него вече или ще разбереш след резултатите,  нямаш ли някаква дата?

# 317
  • Мнения: 951
Както предполагах ситуацията и отношението явно са специфични само за мен и моя казус и затова не ми се иска да обсебвам темата повече просто исках да попитам дали сте получили обаждане вече. Аз лично за мен знам, че за момента консултация с д-р Калчев няма да имам, защото конкретно попитах дали трябва да си запазя час да обсъдим резултатите и ми казаха не. Ние по принцип сме с мъжки фактор, така че е възможно и просто д-р Калчев да няма какво повече да направи, при мен явно нищо не се октрива освен евентуално ако не излезе нещо от микробиома, но дори и да излезе той просто ще назначи обливки, за които вече ми обясниха, че няма той да прави. Но не искам вие да се припознавате в моя казус, очевидно че при вас е различно, а и явно аз съм им оставила неприятно впечатление, но при всички положения когато ми се обадят ще попитам още веднъж дали има нужда от консултация с д-р Калчев и всъщност какво му е заключението, защото неговите съмнения бяха за хиперплазия, а по време на хистерото нищо не каза за нея, дали има или не. Благодаря за отговорите, пожелавам ни успех и ще чакаме обаждане. Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 08:42 от S.G.C.

# 318
  • Мнения: 30
А относно процедурите, които извършва д-р Калчев, изследването на микробиом, хистероскопия и т.н, резултатите получават ли се и в писмен вид?

# 319
  • Мнения: 951
Видеото от хистероскопията се дава на флашка, много по-удобно, отколкото на диск както ми дадоха ЦС в Надежда. В деня на хистероскопията се дава и един лист - протокол от хистероскопията в който на медицински език се описва какво се е видяло. Някои неща успях да ги разбера, други не. За изследването на микробиома предвид, че още не са ми се обадили, аз лично нямам представа дали ще ми го дадат на хартия или само по телефон ще ми съобщят резултата.

# 320
  • Мнения: 2 635
Резултатите ви ги изпращат по имейл.

# 321
  • Мнения: 518
И на мен още не са ми се обадили и не съм сигурна дали казаха, че ще ги изпратят , аз разбрах само за обаждането.

Пс
Тъй като и аз вече губя търпение, а не искам да им звъня отново за резултатите, може ли да пишете като ви звъннат?

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 12:31 от Golden stone

# 322
  • Мнения: 892
Здравейте! Нахлувам малко при вас, тъй като в понеделник ми беше първоначалната консултация с д-р Калчев. Назначи ми хормони днес и отделно да направя изследване за придобити тромбофилии. На 10.04 ще правя офис хистеро. Той директно ми даде едно листче с час и дата, предполагам направо съм записана тъй като нищо не съм казвала на регистратура. Но тези изследвания тогава направо ли ги нося или мога да ги изпратя сега по имейл? Не знам някой ще ми обърне ли внимание изобщо сега като ви чета.

# 323
  • Мнения: 518
Занеси ги принтирани на деня и отделно може да ги изпратиш сега на имейл, това е най-сигурния вариант според мен.

# 324
  • Мнения: 951
Среднощно Слънце, звънни за всеки случай на регистратура да попиташ дали имаш записан час, защото и на мен Калчев ми записа една дата и час за хистеро на едно листче, но тъй като аз исках да помисля преди да реша дали искам при него да правя хистероскопията, не мисля, че това беше потвърдена дата. Защото седмица след прегледа вече звъннах на регистратура и ми записаха час за датата която исках и ми взеха всички данни, т.е. не съм имала записан час за хистероскопия автоматично от прегледа. За изследванията, мисля че дискусията по-горе отговаря,  че е по-добре да ги занесеш на хартия, но както Golden stone каза, най-добре и двата варианта направи. Аз моите ги пратих по имейл, защото така ми беше записано в плана за действие, който Калчев ми даде от първичния преглед - да се пратят по имейл. Може да видиш в твоите документи какво пише като план.

# 325
  • Мнения: 518
Това листче си е час записан, не е нужно да се прави, каквото и да е друго. Те вътре в кабинета на компютъра записват часовете.

# 326
  • Мнения: 892
Благодаря за бързите отговори! Пратих им ги по имейл, и за хистерото ще знам. Записаха ми час и за консултация при жена му, но четох във форума, че тя работи в друга клиника, а пък от регистратура нищо такова не ми казаха. Да не би консултациите да са ѝ в Калчев и после процедурите вече на другото място?

# 327
  • Мнения: 122
Здравейте, след имунологична биопсия трябва ли да се преустанови бебеправенето за известно време, както е при хистероскопията?

# 328
  • Мнения: 114
Здравейте, след имунологична биопсия трябва ли да се преустанови бебеправенето за известно време, както е при хистероскопията?
В месеца, в който се прави имунологична биопсия, трябва да не се правят опити. Тя се прави след овулация, така че реално преди нея не трябва да има опити. След това идва МЦ и може пак да се правят опити. Simple Smile

# 329
  • Мнения: 122
На мен ще ми я прави на първи чист ден след цикъл. Странно
quote author=Sis987 link=topic=1546341.msg47768109#msg47768109 date=1710832809]
Здравейте, след имунологична биопсия трябва ли да се преустанови бебеправенето за известно време, както е при хистероскопията?
В месеца, в който се прави имунологична биопсия, трябва да не се правят опити. Тя се прави след овулация, така че реално преди нея не трябва да има опити. След това идва МЦ и може пак да се правят опити. Simple Smile
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт