Да обсъдим кухнята на двегодишните дечица!

  • 2 053
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 983
От около 6 месеца Вики хапва всичко, през седмицата не я гледам аз, та ще напиша това, което ми докладва баба й, към 9.30 закусва, най-обича филия с масло или милинки разни, пие мляко задължително.На обед към 12.30-13.00 се яде манджа или по-често супа, към 16.30 като стане пак филия с нещо или мляко с бисквити.Вечер е при нас и обикновено яде заедно с нас, това което вечеряме и ние, но напоследък не иска много да вечеря.Като цяло се храни добре.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Най-големият ни проблем е, че заспива в 23.00 часа! И нямам решение за сега как да го реша. Приемам съвети...

И ние сме така-понякога аз искам да спя вече, а той се кокори.Мисля ,че проблема идва от следобедния сън -доскоро 3 часа,сега взе да заспива по-късно и спи около 2 часа.Съответно и късното ставане сутрин  също измества режима .Но на мен пък сутрин не ми се става по тъмно да правя закуска,а  пък следобеда  ми е единственото свободно време и си трая.

# 17
  • Мнения: 5 790
Сутрин става към 10 часа и закусва каша Хумана - не иска да закусва нищо друго, това й е любимото. После, ако ние закусваме - хапва малко сандвич с нас.
На обяд около 14 часа - супата от кухнята /държи да яде супата на обяд, а не второто/, и към 15 часа ляга да спи.
В 17-18 часа, като се събуди, си изяжда десерта от кухнята.
Към 20 часа - вечеря - второто от кухнята. Плодове яде, когато тя пожелае, не я карам насила, тя си взима и ми ги носи, когато й се яде.
Към 22 часа - 180 мл АМ преди да заспи.
Нямам проблеми с храненето, пу, пу, ама детето ми си яде добре. Но имам принцип - не давам насила нищо. Давам да яде това, което поиска и в количества, каквито поиска.

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Благородно завиждам на мамите с ящни дечица. Wink

Алекс, лвсно е да го имаш този принцип с дете, което яде. Да ти дам моя Дени, за който две лъжички са напълно достатъчни и след тях почва да вика "не, не", да видиш как се променят и принципите. Laughing

# 19
  • Мнения: 742
И ние несме от най-ящните Tired
 сутрин от 9 до 11.30 яде супа (давах я вечер но в един момент отказа да я яде) събота и неделя филиики или каквото ядем ние
 обед ако е станала по навреме яде преди да заспи около 1.30-2ч. манджата от кухнята ако не като се наспи
 десерта ние за след обедна закускакоято по някога е "вечерна"
 вечер с нас яде каквото и ние повече предпочита сухи неща (да не е манджа)
И така нямаме никакъв режим ooooh!не яде много и.... и яде каквото тя иска като каже че нещо няма да го яде не го и опитва ooooh! ooooh! ooooh!

# 20
  • Мнения: 5 790
Благородно завиждам на мамите с ящни дечица. Wink

Алекс, лвсно е да го имаш този принцип с дете, което яде. Да ти дам моя Дени, за който две лъжички са напълно достатъчни и след тях почва да вика "не, не", да видиш как се променят и принципите. Laughing

Дай, дай ама за зет го искам  Hug
Сори за спама

# 21
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
На драго сърце, ама да не ми го върнете скорострелно с наложен платеж, при това. Laughing

# 22
  • Мнения: 5 790
На драго сърце, ама да не ми го върнете скорострелно с наложен платеж, при това. Laughing

Тц. Не връщам.  Mr. Green Като гледам и той е декемврийче 2004. Ти защо не пишеш в отчетната темичка и не те познаваме?  Hug

# 23
  • Мнения: 124
Алекс1, а какво АМ пие Вики?

# 24
  • Мнения: 5 790
Алекс1, а какво АМ пие Вики?

Фризо 3 в момента. Прези това Фризо 1 и Фризо 2.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
О,нашето хранене много се промени след годинката.Започна да яде обща храна.Сега вече всичко си го хапва във вида,в който и ние го ядем Wink
Мляко отдавна не пие.
Значи,закусва обикновено корнфлейкс с кисело мляко
навън на разходката пие сок от портокал/обикновено изцеден от мен/и хапва солети и бисквити
Обядва някаква манджа,каквото съм приготвила за нас.
За следобедна закусма яде банан задължително с някакви бисквити или бишкоти.
Вечеря супа със сухар.
Преди лягане хапва кисело мляко със нещо сладко или с плодове.Понякога с малко мюсли.

# 26
  • Мнения: 2 959
Момичета, да Ви питам а като махнахте Адаптатето с какво мляко го заместихте, колко процентово прясно или кисело давате?

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Момичета, да Ви питам а като махнахте Адаптатето с какво мляко го заместихте, колко процентово прясно или кисело давате?
Започнах да давам прясно мляко 3,6%.Не го варя, пие го директно от кутията, за това купувам пастьоризирано.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 221
Момичета, да Ви питам а като махнахте Адаптатето с какво мляко го заместихте, колко процентово прясно или кисело давате?

Кисело. Иво нещо го недолюбва прясното. И сега много рядко склонява да го пие.
Давам Елена 3,6%.

# 29
  • Мнения: 1 800
Алекс е на ясла и за там колко и какво яде не мога да кажа, но когато е в къщи:
9.00 - Нескуик с прясно мляко, кус-кус, макарони със сирене или топъл сандвич.
10.30 - Сок, солети, бисквити, чипс...
12.00 - Супа или таратор + основно, каквото съм сготвила
16.30 - Кисело мляко с банан и бисквита, кроасан с кис.мляко, плодово кис. мляко, овесени ядки с мед и плод, банан и т.н.
19.30 - Вечеря - постно ядене, супа или риба
21.30 - 250 мл кисело мляко Верея 2.9%

Общи условия

Активация на акаунт