Дали не закъсняхме със записването в ясла?! Търся съвет...

  • 1 342
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 153
Да се включа и аз със сравнително прясна (от вторник 09.01) информация. Като отидох до яслата Директорката ме посрещна с думите: "Ама вие защо толкова късно...?" Наложи се да й обясня, че тъй- като синът ми е роден януари (когато се подават документи за ясла и градина) не мога да чакам примерно до пролетта или до лятото, защото няма кой да го гледа, а ще се наложи да тръгна на работа. Тя беше любезна да ми разясни, че има нова наредба според която молби се приемат година за година, което значи, че не може предварително, т.е. тази за следващата. Но ми прие молбата с уговорката да отида от 1 до 10 юни, защото можело и да има свободни места евентуално. Според мен е малко вероятно тъй- като номера ни е 59, но... Ако не станело лятото - да съм минела късно есента, защото при тях ставало на два пъти през юни и декември (не съм сигурна дали не бъркам за декември). Така че продължаваме да се надяваме. Дано все пак стане, защото от скоро се преместихме в Елин Пелин, а тук няма ясли  Banghead(вече се чудя какво изобщо има...),а въпросната е почти непосредствено до работата ми.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 17:51 от martikom

# 16
  • Мнения: 382
Подала съм молба в яслата в началото на декември 2006 ,майчинството ми свършва 2 .2008. Казаха ми да проверя края на юли , но нито са ми дали входящ номер на молбата , нито кой номер сме в чакащите. Да не ни прецакат нещо, с какво ще докажа че съм подала молба, може да е в коша. #Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 457
Подала съм молба в яслата в началото на декември 2006 ,майчинството ми свършва 2 .2008. Казаха ми да проверя края на юли , но нито са ми дали входящ номер на молбата , нито кой номер сме в чакащите. Да не ни прецакат нещо, с какво ще докажа че съм подала молба, може да е в коша. #Crazy
По-добре подай нова  Peace Може да се окаже, че старите не важат. Но това само, ако имаш намерение да ходите на ясла през есента на 2007.

# 18
  • Мнения: 100
Здравейте,
подадох молба за ясла през месец февруари 2006г в 76 ОДЗ Младост4. Тогава директорката беше много любезна и ме увери, че няма да има проблем (желанието ми беше през месец май 2007 Любчо да започне да посещава яслата). Преди 2 дни отидох да проверя дали трябва да презаверя молбата си и какво да чуя? Директорката(вече не толкова любезна) ми каза, че не е необходимо нищо да правя, но през м. май няма шанс да го вземат в яслата. През м. юни щели да прехвърлят децата от яслата в градината и тогава ЕВЕНТУАЛНО може и да стане. Щяло да има списъци през м. май и тогава ще стане ясно. Та до тогава не мога да започна работа, защото това 'евентуално' ми връзва ръцете...... И сега не зная какво да правя!!!

# 19
  • Мнения: 6 206
Когато отидох да запиша моето момче, беше на 9 месеца, за да го дам когато стане на 2 години, ми казаха, че съм закъсняла и в момента приемали молби за 2008 год. Shocked Това бяха още неродени деца.
Извадиха ми се едни списъци, тефтерлаци с доказателства колко много много са желаещите.
Хайде да не си отварям устата.

# 20
  • Мнения: 489
 Наистина е пълен хаос в момента със записването в яслите и детските градини... Аз ли4но съм подала в 3 ясли в района, като само в едната ни увериха, 4е сме приети, но не ни дадоха входящ номер. За съжаление сме приети в тази, която ни е най дале4е. Да отбележа, 4е молба съм подала миналата година април, а ще ни вземат юни- юли, след което по4иват около месец, т.е реално от септември.Става въпрос за жк "Красна поляна"- София. Все още о4аквам включване от втората ясла, а в третата ни заявиха, 4е нямаме никакви шансове... само да спомена, 4е само допреди 2-3 месеца, ни обещаваха, 4е няма да има проблеми с приемането... Какво да кажа, и тук ако не става дума за корупция... Явно искат спонсорство, както е модерно в днешно време да се казва. Разбира се децата наистина нараснаха много за последните 2-3 години, но трябва да се намери решение на проблема и то възможно най- бързо от властимащите, а не да се разчита на връзки, подкупи и др. такива характерни за нашата татковина методи за решаване на всеки проблем, и да се оставят хората да се оправят поедини4но.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 664
Да се включа и аз със сравнително прясна (от вторник 09.01) информация. Като отидох до яслата Директорката ме посрещна с думите: "Ама вие защо толкова късно...?" Наложи се да й обясня, че тъй- като синът ми е роден януари (когато се подават документи за ясла и градина) не мога да чакам примерно до пролетта или до лятото, защото няма кой да го гледа, а ще се наложи да тръгна на работа. Тя беше любезна да ми разясни, че има нова наредба според която молби се приемат година за година, което значи, че не може предварително, т.е. тази за следващата. Но ми прие молбата с уговорката да отида от 1 до 10 юни, защото можело и да има свободни места евентуално. Според мен е малко вероятно тъй- като номера ни е 59, но... Ако не станело лятото - да съм минела късно есента, защото при тях ставало на два пъти през юни и декември (не съм сигурна дали не бъркам за декември). Така че продължаваме да се надяваме. Дано все пак стане, защото от скоро се преместихме в Елин Пелин, а тук няма ясли  Banghead(вече се чудя какво изобщо има...),а въпросната е почти непосредствено до работата ми.

Извинявай, не се сдържах, но ти искаш от Елин Пелин да водиш детето си всеки ден в центъра на София на ясли.  Ами то затова няма свободни места. Живеещите в района, къде да си дават децата?

# 22
  • Мнения: 153
Asa, добре разбирам твоята неприкрита неприязън към такива като мен, както и негодуванието ти. На мен също много неща не ми харесват, но за съжаление живота не винаги ни предоставя възможност за правилния и за теб и за околните избор. Винаги ще има несъгласни и недоволни. Преместих се в Елин Пелин преди няколко месеца, поради причини, които не смятам за необходимо да излагам тук, но при всички положения нямахме много голям избор. Иначе във въпросната ясла има деца на мои колеги, които живеят в различни крайща на София. И аз не съм много съгласна да мъкна детето си всяка сутрин на 20 км. от мястото, където живеем в момента, но просто нямам друг избор. Предпочитам да е близо до работното ми място (именно в центъра на София - за добро или лошо...) и във всеки един момент, ако се наложи, да си го взема. Съжалявам, но не мисля че това е повод за омраза, злоба или нещо такова... просто всеки търси и намира най- удачното за него решение.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 664
Тук изобщо не става дума за омраза. Просто нямате на представа на какво се обричате и вие родителите и детето. Всяка сутрин и вечер пътуване в задръстване. Освен това си има критерии при записване. С предимство се ползват: живеещи в района, второ дете при положение, че първото е в яслата или градината, социално слаби и т.н.
Пожелавам ви да ви вземат, защото градината е хубава, персонала отличен. Все пак с този номер може и да имате шанс, ако някои записали се на 5 различни места се откажат.

И още веднъж извинявай, ако съм прозвучала по-рязко, но и ние родителите сами си създаваме хаоса по записването.

Общи условия

Активация на акаунт