НОЕМВРИйче вече тропа на вратата на ЕВРОПА!!!

  • 11 202
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Оооох, цял ден нямам търпение да се прибера и да ви пиша.

Първо Честит имен ден на всички Иван/ка, Йоан/а, Калоян.   bouquet   bouquet   bouquet

Второ - да се похваля, че Ема снощи като заспа в 20.30 (а яде в 19.00) се събуди чааак в 5.30   Shocked за моя радост естествено  Mr. Green

Трето - днес от сутринта сме навън - ние с тати ходихме на плуване, после направихме една сауничка с етерични масла, после се избаняхме и отидохме на НДК, където ни чакаше бабата с Ема. Те пък 2 часа бяха миткали с количката по Витошка и градинката пред НДК и също бяха много доволни. След това отидохме на ресторант, където Ема се държа много добре и изобщо беше ококорила едни очи и сега релаксираме вкъщи    Laughing

 smile3508

Четвърто - братът на Виктор ходи в Тайланд и Виетнам преди 1 месец и ни е купил от там традиционни подаръци, единият от които е ...ЧЕРВЕН ФЕНЕР   Twisted Evil Само се чудим къде да го закачим - пред входа ли, на вратата, в спалнята  newsm78

 smile3508

# 31
  • Мнения: 2 673
sisitania, добре дошла в юнашкия ни отбор!! Да ти е жива и здрава дъщерята, да те радва, да пълни пампите с боровинков мармалад и да слушка нощес!~!!! Откъде си? Как минаха бременността и раждането, първо детенце ли ти е? Оф, аз не съм любопитна, ама така за протокола... Mr. Green
гадамер,браво на вас, това се казва организация...Не като нашта все нещо ни куца...Червения фенер мисля че се слага до, над, около вратата, но КАКВА му е символиката -  newsm78винаги съм се чудила, я го питай ако не знаеш!?!?! Blush
Фъстъчка,честит имен ден на принцесата!!! Да е жива и здрава, производителна на мармалад и много спокойна нощес!!!
И на вас бравос, за танците ...сърдим се, сърдим за това и онова на родителите си, ама понякога ако не са те...Аз за съжаление нямам никаква помощ... Simple Smile
Angeliha, не се притеснявай за къпането, като чета ,май доста мами не къпят децата всяка вечер, даже и аз вече не се юркам да го правя, ако Дани спи..То от една страна, кожите им стават по-чувствителни, според мен, ако ги лъскаме да са лачени Joyвсеки ден..Ако ти се налага и друг път да оставаш сама, а нямаш шезлонг за баня - купи си много ще ти е удобно, и ще се справиш САМА с къпането. Аз го правя най-редовно. Въпрос на организация е.
Lussy значи ние сме били по едно и също време в Шейново . Аз родих - секцио на 9.11, бях на гадния първи етаж до изписването, защото ми казаха, че нямало ВИП-ове свободни. Док така ми каза..Теб трябва да са те изписали на 11-12.11, така ли?
ТАЛИ,моля те да ми дадеш координатите на хомеопата, който ви е изписал капките за колики, да споделиш има ли ефект и пр..ако искаш на лични, както решиш. На мен космите си ми стоят, ако не ги епилирам Joyдано да имаш късмет да не ти пораснат отново...
Честито на именниците, месечинковците и всички празнуващи! Хубава и празнична вечер!!  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 272
Здрвейте, след този прекрасен ден!

Ние жените в нашето семейство си направихме една хубава разходка, в близкия парк и сега малките принцеси спят.
Чувствам се супер освежена , ееейх Прооолет, Прооолет , пролет , пролеееееееет, очакваме те с нетърпение!!!!
Маги се подобрява, но още пие антибиотик. Купих един аспиратор за нослето на Чико ама нещо не върши, дали аз немога да се справя? Embarassed Някой ползвал ли е аспиратор?

Добре дошла на Сиситаня специално от нас че Маги и Таня са родени в един ден Heart Eyes

# 33
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
karil изписаха ме на 10.11. и то добре, че беше пак Ненов. В действителност нямаше ВИП-ове още на 07.11., но със съдействието на Ненов се намери една стаичка от патологията, която бързо станала ВИП  Wink. Но аз бях тооооооооооооооооолкова доволна, че не ме интересуваше  Hug
Жалко, че не съм те засякла по стаите, че аз после слизах да виждам дружките си от реанимацията със секцио. Аз затова не исках ВИП за да не съм самичка, но обстоятелствата така се стекоха...
Но аз теб си те имам като сестра по съдба и с емоциите в Шейново, а и с темперамента на твоя Дани.
Моят Кристиян доста си поплаква и по мрънква. Да не говорим, че вече 3 седмици нощта до 3 часа е наша. Чак се чудя кога спи това дете...
... а като прочета за бебчовците които спят по цяла нощ бих могла да се депресирам жестоко ....но засега не се давам
... но както 1 мамче беше написало те ще ни гледат на стари години Wink newsm78

Честити месечинки на БЕБЕ  ВАЯНА НА МАМА IVICHE,  НА БЕБЕ АНИ НА МАМА m1m1 и БЛИЗНАЧКИТЕ НА МАМА ЕСМА!
Честито и на всички именници!
Добре дошла на новата мама!



Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 18:02 от Lussy

# 34
  • Мнения: 1 986
  ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МЕСЕЧИНКИ И МЕСЕЧИНКОВЦИ Heart Eyes Hug
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ-ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ  bouquet
  Аз не съм се включвала няколко дни,но то покрай мен не е за разправяне....Имам проблеми с операцията Cry-след като 40 дни откакто съм родила,мястото ми продължаваше да секретира,реших да се консултирам и с друг лекар-хирург-той каза,че най-вероятно са забравили конци и мястото се е възпалило-в потвърждение на неговите думи,вдигнах температура и се наложи спешна интервенция-започна да разрязва мястото,което секретира/без упойка #Crazy/,започна да задълбава с едни ножици,защото конците се затъкнали надълбоко-аз търпях,стисках зъби,но то боли,та се не търпи CryДоктора се смили над мен и отложи ровичкането за утре,когато ще ми сложи и упойка-сега съм хема наполовина срязана,хем и с дренаж CrazyПросто ми писна,честно ви казвам Close-влача се като току-що оперирана,нищо не мога да свърша,камо ли да се занимавам повече с детенцето Cry
  То,пък за капак,милото,оня ден такива колики имаше,че ми се взе ума-Дени,нещо като при вас-рев,рев...и  нищо не помага,даже и сешоара-плака 3 часа и накрая заспа SadСнощи пък,като я нахраних в 8.00,се събуди чак в 04.00 #Crazy,оттогава досега е като по часовник-спи 3.5 часа,яде и пак заспива и така-в 8.00,12.00,16.00....ще видим как ще е до края на деня,да не я хваля много-много Mr. Green
   Мами,щях да ви питам/между другото,отново благородно ви завиждам за хубавите срещи-често гледам снимките ви Hug/-на колко време сменяте биберона-залъгалка newsm78Предполагам,че е още рано,но София много  настървено го смуче,дори свири на него Laughing,издава много смешни звуци-този,който ползва е каучуков Thinking
   Виждам,че повечето мами не давате вода на бебоците Thinking-аз,да си призная,давам на Софи след всяко хранене по 2-3 глътки;откак се закашля,й правя бронхиалния чай на ХИПП и го давам вместо водата/и между храненията/.Ама тя изобщо не е придирчива-нито по отношение на шишета,биберони,млека,чайове...пу-пу Heart Eyes
   Още нещо щях да пиша,но..... newsm78едно,че не мога да  се сетя/по повод ваши писания беше Wink/,второ-че вече ви досадих, и трето-таткото има работа на компютъра Grinning
   Така,че-до скоро,приятна вечер,прегръщам ви Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: 2 274
   Охххххх, чак сега намирам време да ви пиша  ooooh!! Сутринта като станахме, цокахме в 9:30 и като видях, че времето ще е супер, до 10:30 се организирахме и излязохме цялото семейство +баба навън! Прибрахме се чак в 16:40  Crazy! За тези 6 часа навън цокахме 2 пъти! Първо на едно заведение в парка на Мл.2, а после между Кауфланд и Деницата  Twisted Evil Laughing! Добре, че бях с кожени панталони / дебели, рокерски/, че иначе задника ми щеше да замръзне на цимента  Mr. Green! Пообиколихме и 2 магазина и се сдобихме с малко нови дрешки, че с тоя бурен растеж вече доста неща са ни малки  ooooh!!
  Луси, вярно че беше разказвала, ама чак сега като каза се сетих  ooooh!! Даже си спомням, че като ходих да видя Мария и и казах, че и ти си била секцио и сигурно си там на първия етаж  Crazy! Малееееееее, колко съм изкукала  ooooh!!
  Честито на всички именници и именнички днес! Да си носят името със здраве!
   По тоя повод да почерпя, че днес имам 6 именника в семейството  beer3 Wine Glass cook Misc Baby Bottle! Да са ми живи и здрави / особено тази,която след месец става на 84г.  Mr. Green/!
   Честито и на всички месечковци днес  smile3525! Да растат хубави и умни и много,много здрави  newsm10!
   Ужас, Габи, дано утре всичко да мине възможно най-безболезнено и повече да нямаш проблеми с операцията  Praynig!
   Между другото, Бу и той веднъж седмично ми прави такива театри с 2- часов рев и писъци, а през другото време е катоо херувимче  Twisted Evil!
    Мислех още нещо да пиша, ама забравих какво  Embarassed! Хайде, лека и с по-малко безсънни моменти нощ!
   Ето малко снимки от днес да ни видите щастливата муцунка след дългата разходка:   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=88194&photo=21

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 20:28 от benighted

# 36
  • Мнения: 255
Честито на всички именници днес, да са живи и здрави, и с хубави неща да им се чува името! И ние бяхме на гости - на моя татко (че той много си обича именния ден и събира много хора, и едни песни и танци на народите...)
За колики и лекове - бях споменала тук че започвам  с един продукт, който ми даде моята хомеопатка - не е лекарство, а е хранителна добавка на Аквасорс.  Не съм писала повече, защото не бях сигурна дали действа... но след почти 20 дни съм сигурна, че действа. Казва се "Бифидус комплекс + зелени водорасли" приема се разтворено прахчето от капсулата с малко кърма 40 минути преди хранене един път дневно. В началото по1/4 капсула (20 дни), после по 1/3 капсула (пак 20 дни), после по 1/2, и после по цяла капсула... може и по кратки да са периодите на привикване - ние го почнахме на 20-тия ден... Не съм ползвала никакви капки, нито дори сушоар. Сам това + чайче на Милупа с 6 вида билки. И Дарин почти не плаче от колики...

# 37
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Честити имен ден на всички именници! Да са здрави и много усмихнати!  smile3521 smile3521
Честити месеченики на всички бебчовци!  newsm51

Ние днес пропуснахме разходката за съжаление, защото чакахме гости, а и станахме късничко, а нещо колики го мъчат мъника пак и си поврънква Sad Но утреее  деня е наш  Grinning
Навън си е почти пролетно време, така май ще и цяла седмица  newsm44
Sophi, дано се оправиш бързо след интервенцията утре и всичко остане зад гърба ти!
За биберона-залъгалка - аз ползвам 3 броя силиконови и ги редувам и засега са добре. Но каучуковите, мисля че се износват по-бързо, така че сменяй...
А за бибероните на шишета да питам - Авентски са, но са най-малките, само е с 2 дупки и се чудя дали да ги сменям, че той е голяма лакомия и се дави честичко?!  newsm78
В тази връзка водичка, т.е. чай на Хип доста пие - ако се размрънка между храненията, ако го боли коремче също давам и пие, а не иска да го кърмя в този момент. Всъщност, доста водичка  -  максимум по 80 грама на денонощие.. Сега съм решила да заредя 2 шишета - 1 с чайче и 1 с водичка  - да видим дали ще пие, защото чая е леко сладък.. Но ако иска  - аз не го насилвам Grinning

Още щях да пиша, но адски ми се спиии и май не съм яла много днес ...
Хайде, лека вечер и нощ и спящии сладурковци  Grinning

Тали, аз съм на линия за срещичката - ще пиша на лични....

# 38
  • Мнения: 334
Честита трета месечинка на куклите на мама Есма!   bouquet
Честита втора месечинка на Ваяна на Ивче и Ани на m1m1!   bouquet
Честито на всички празнуващи имен ден днес! Да носят със здраве и  гордост имената си!
Аз си имам двама Ивановци - баща ми и големият ми син. Затова  Misc Baby Bottle за бебоците и  cheers     cook  Wine Glass  cook за техните майки и татковци
Гостите и честитките заприиждаха от сутринта.... получи се много забавен празник с песни, танци и игри... сега героите са уморени - кротко спят- пу пу на мама "послушковците" - сега мога и аз да купонясвам.... но ще отложа за друг път  Mr. Green
Желая ви спокойна нощ  Hug

# 39
  • Мнения: 269
Аз също съм била в Шейново, от 4-ти през нощта, до 9 (май) на обед..бях на третия етаж срещу стълбите-малка стаичка с 4-ри легла... Но не съм ви видяля Sad
Да во питам, по4иствате ли между пръстите на ктачката с нещо? Аз съвсем бях изключила, докато не ре6их че на бебо му миришат краката Mr. Green, а то се оказа че има нещо като ..секрет (като в пъп4ето) и реших да го почиствам с клечка за уши Thinking..а тои като си стисне пръстчетата..забрави.. Та се чудих дали някой има такъв проблем Thinking
И за пишлетата да питам-педито каза още миналия месец (сега сме на 2), да го заголваме, ама на мен и се вижда че вътре има нещо като ципа-дали е нормално и ще падне сама.. newsm78
А колко време държите изкуствената храна, след като я разтворите? Аз 2 пъти дохранвах, но бебо не винаги иска да го яде тоя фризолак-но последния път след 1 час ги изяде...все си мисля че е гладен и въпреки чая ня хип, кърмата ми упорито намал;ява.. Cry Хич не искам да минава на тия изкуственяци, ама май ще се наложи..
Да се похваля-на хубавото време бебо спа 4-5 часа разхождайки се в парка в Надежда..Simple Smile
Лека вечер на всичкии да не ги болят коремчетата на всички Hug

# 40
  • Мнения: 289
Здравейте, майчета!
Честит имен ден на празнуващите и честито на  днешните месечинковци! Да сте здрави и все по-усмихнати! baby_neutral                                 Ивиче къде се изгуби? newsm78
Тали, аз стрии нямам, само целулит и ефекта от масажите е видим - намалява...Ако искаш да ме питаш друго - пиши без притеснение на лични!
Рени, и ние вчера папкахме между Била и Деница, че отивахме на гости при приятели.
Ние днес за ужас на майка ми се качихме на Витоша с трите ми мъжлета - Ники спа през цялото време в кенгурото, увит в пеленка папка на тиферич и се прибрахме след 3-часова разходка. Много съм доволна, макар да се притеснявах малко от вятъра на платото... Горе беше пълно с мъници! Все по-често се усмихва, когато му говори някой от семейството - забелязвам, че на непознати по-трудно "се навива" да гука. Joy
Как приспивате вашите гарджета, че ние май трайно се научихме да се друскаме в столчето или на ръце... Sick дори да е за малко...И не ще залъгалка и това си е! baby_neutral
Спокойна вечер и целувки на мушмороците! Hug

# 41
  • Мнения: 2 673
Софи, дано се възстановиш бързо! Една приятелка беше го закъсала след секцио в Шейново преди 2 години. Не и понасяли конците, и даже ми каза, че почнали сами да излизат. Аз за съжаление нямам наблюдения на пациенти в постоперативен период, и немога да ти дам обяснение и съвет, само приеми мойте пожелания за скорошно завръщане към безпроблемното майчинство!!! Praynig Hug
Рени,Бу е страшен сладур!!! Не мога да определя на кой прилича, в началото на теб май, ама сега.....като че ли е взел и от двамата най-.хубавите ви черти ПУ ПУ ПУ посрали го гарджоците и всичките пернати!!!

# 42
  • Мнения: 251
Честит имен ден на всички именици! Да са здрави и усмихнати!    Честити месечиники на бебоците!
SisiTanya, добре дошла!
И ние днес си имаме именичка и затова  cheers cook почерпете се за наше здраве!
Мами, дават хубаво време през следващите дни newsm44. Дано се задържи по-дълго!

# 43
  • Мнения: 2 249
мили дружки,нямам много време да пиша-едвам ви изчетох,но да се включа набързо
естествено с оферта за виждане -в случай че времето се задържи такова прекрасно като днес-ПУ-ПУ

предлагам   ВТОРНИК-12.30-13-ЮЖНИЯ ПАРК-ГЛАВЕН ВХОД
ако има желаещи-пишете да се организираме Praynig
иначе ние днес като излязохме в 12 се прибрахме чак преди малко #Crazy
първо малко на витоша и на онова заведение където се събирахме-Ривър сайд-в драгалевци а после на имен ден-там уж щяхме да стоим 1 час до 18 и като надойдоха колеги и като се разприказвахме и станало 22.00 Mr. Green-пък и малката си намери гледачи-забавялваха я и после я приспаха даже-много бях доволна Mr. Green

ЧЕСТИТ МЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ И СПЕЦИАЛНО НА МАЛКАТА СЛАДКА ЙОАНКА НА ФЪСТЪЧКА!(ма наистина е едно сладко малко бижу-оня ден я видях на живо Hug Wink)да е много послушно издраво дете-за радост на мама

Карил-със стихчето за Европа направо изби рибата дет се вика Mr. Green(кажи ми кога имаш рожден ден моля те Praynig-да ти издаден стихосбирката тогава Wink)
ВЕСЕ,много ми се идва при твоята масажистка-ма как да го направим-освен да ходим заедно и да се редуваме да гледаме бебоците Mr. Green
айде-уж нямаше да пиша и пак се поувлякох-отивам да лягам и да чета -имам много интересна книга Wink
лека и безколикова -и си помислете за срещата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 216
здравейте!Аз на барзо влизам да питам за ваксината която се слага на втория месец,понеже утре сме на консултация.Та значи  Lussy ми каза че продават в аптеките комбинирана ваксина която е не жива и не дава странични реакции , звънах на педито и тя ми каза че повечето майки си я купували и ако имам възможност да си я купя,но все още не съм решила дали да я купя newsm12Една друга майка пък ми каза че не си е купила но е дала на детето преди ваксината панадол и всичко  е било ОК и ми препорача и аз да направя така.Моля мамите които вече са им ваксинирани бебоците да споделят как е било при тях Grinning Grinning :сладки сънища и целувки на бебоците  smile3524  love001   love001  love001                         МЕРЕЛИН аз съм за,много ще се радвам да видя пак бебоците newsm30 и майките разбира се newsm44

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 23:04 от myrena

Общи условия

Активация на акаунт