Тънкости при приготвяне на пица?

  • 15 900
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 405
Джемма,би ли споделила рецептата за твоето тесто и тази с бирата?Благодаря ти  bouquet
Мисля,че тестото е много важно е не всяко купено става

# 16
здравейте,според мен са няколко моментите за правене на пица.Първо е много важно самото тесто как е замесено /дали твърдо или меко/.После до колко е втасало ,доматения сос дали е много воднист,продуктите дали са нарязани на тънко или на дебело/дебело нарязаните продукти гъби,колбаси и зеленчуци пускат повече вода/, количеството на продуктите който използвате,начина на подреждане и най накрая начина на печене.Според мен когато се съобразите с тези неща ще има отличен резултат.Успех  chef

# 17
  • Мнения: 6 461
.....мама прави страхотни но не знам тайната ->ще питам
В очакване съм Peace
Искам рецепта
  bouquet(да не ти липсва)

# 18
  • Мнения: 732
Аз също запичам първо тестото за около 5-6мин, след това вадя, редя продуктите и връщам във фурната.
Това е и моята тънкост  Mr. Green Резултатът винаги е отличен Grinning

# 19
  • Мнения: 3 268
Когато не меся тестото аз,правя я с готово но Мис Каприз,много съм доволна.Намазвам винаги л лютеница от пикантната или тип домашна.Пека в загрята фурна отгоре и отдолу едновременно.Когато я извадя от фурната ,заливам със зехтин-това съм виждала да го правят в пицарии Виктория,а по-хубави пици от там няма.

# 20
  • Мнения: 2 591
аз не си правя сама тестото, но съм си изнамерила едно, което става разкошно за пици - местно е, на Стражица мисля беше (познавам го по етикета),  с него ми става супер пицата, пробвала съм и с други, но не бяха добри. аз лично не я вадя и да я пека пак!

Стефани, и нашата семейна тайна е в зехтина - заливаме най-вече коричката с малко зехтин след като се изпече пицата и става божествено!!! (изкопирахме го също от една пицария Embarassed, но ни хареса и сега не пропускаме да сложим зехтин)

Пробвайте - ще ви хареса!   chef

# 21
  • Мнения: 901
250 г брашно
125 мл вода iили газирана вода (с газирана вода е по добре)
3,5 г суха мая
1 ч л сол
1 ч л захар
 1 с л мас (15 г)

е по хубаво оттова тесто няма.. издържа до 3 дена в хладилника.. без проблем.. а както писаха по нагоре ..за пицата е важно горещата фурна...

най добре е като пуснете фурната да се нагрява да сложите и тавата в която ще  пече.. така ще получите хрупкава коричка..

тестото с мас става по вкусно отколкото със зехтин..маста не се усеща.. но пък помага на тестото да не изсъхва.. отгоре можете върху плънката да пръснете 1-2 пъти зехтин...

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, като ви чета и все повече ми се прияжда пица...... Laughing
А преди така я мразех, защото докато работех почти всеки ден ядях пица на обяд...........

# 23
  • Мнения: 108
Според мен най-важен е зехтина в тестото. Аз винаги си го замесвам сама, защото купеното не се приема у дома изобщо, а ето и рецептата:
1 пак. суха мая или 1/2 пак. жива разтворена в 1/2 ч.чаша хладка вода, 1каф.л. сол, 1 ч.л. захар
1 яйце
1/2 ч. чаша кисело мляко
1 ч. чаша хладка вода
2 с. л зехтин
3-4 капки оцет
брашното е ок. 700 гр. може и повече, но да не е много твърдо тестото. Омесвате и оставате да бухне. След това отделете една топка в зависимост от големината на тавичката, премесете още веднъж с брашо, дотолкова твърдо тесто, че да може да се разточи. Разточете като непрекъснато поръсвайте с брашно. Тавичките ги мажа с чисто масло, по-добре е отколкото с олио. За гарнирането аз използвам доматено пюре или доматен сос, ако е много гъсто лютеница напр. слагам 1-2 ч.л. вода, доматеното пюре разбърквам с 2-3 скилидки смачкан чесън, задължително се поръсва с риган преди да се сложат останалите продукти.
Е това е гарнирането си го знаете- кой каквото има. И да- фурната загрята до 250 градуса.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 950
Аз пък си купувам тесто от местата където правят пица.
Например в нашият район има едно место където правят супер пици,най-хубавите в околността  Wink - като ги помолиш ти дават тесто.

# 25
  • Мнения: 3 647
testoto go mesim sys kiselo mlqko
drugoto e ot maistora

# 26
  • Мнения: 47 982
и аз сама си правя тестото,а отгоре слагам първо кашкавала,месото/колбаса и после доматите най отгоре!като доматите да не са воднисти!така пицата става супер Peaceпека на 220 градуса на незагрята фурна,а понякога може и на загрята,ако се сетя да я загрея Wink

Общи условия

Активация на акаунт