За лентичките в подкрепа на медиците ни

  • 3 190
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 100
Не е въпросът в това, дали ще носим лентички, гривнички, герданчета и тн... Ако с купуването на лентички давахме парите за откуп на медиците щях да си купя.

според мен това е политически абсурдно.


Да, но говоря за идеята - помощта да бъде реална.

# 46
  • Мнения: 2 212
Сърдечко, аз знам, че с Дарина е различно, но ти казвам че плоскостта да мислиш - с моята капка в морето няма да променя нищо е много близка до тази да казваш няма смисъл, когато знаеш, че няма да има ефект... Лени, както каза също, ако ще най-голямато постижение е да е информацията - ок, струва си да нося лентичката само заради това...не си мислете, че я нося с идеята, че това неминуемо ще спаси сестрите...никой не говори за борба с вятърни мелци, а чисто и просто за човешка съпричасност....

# 47
  • Мнения: 6 167
Не е въпросът в това, дали ще носим лентички, гривнички, герданчета и тн... Ако с купуването на лентички давахме парите за откуп на медиците щях да си купя.

според мен това е политически абсурдно.


Да, но говоря за идеята - помощта да бъде реална.

оф, много участие взимам, но темата ми е много интересна.
идеята тук не е практическа. Грубо казано идеята е да впечатлим други хора, за да вземат мерки.

# 48
  • Мнения: 1 100
Не е въпросът в това, дали ще носим лентички, гривнички, герданчета и тн... Ако с купуването на лентички давахме парите за откуп на медиците щях да си купя.

според мен това е политически абсурдно.


Да, но говоря за идеята - помощта да бъде реална.
идеята е да впечатлим други хора, за да вземат мерки.

Мечтателка  bouquet Joy   

# 49
  • Мнения: 2 237
Аз пък я нося.Лично за себе си намирам смисъл и ще продължавам да го правя.Имах близки в Либия и знам за какво става въпрос.Всеки ден си представям че те също можеха да са на мястото на сестрите  Sad
Носейки тази лентичка няма да променя нищо,но поне изразявам някаква подкрепа.Макар и незначителна.....

# 50
  • Мнения: 2 212
Да, а смеейки се на тези мечти определено сме много полезни  newsm78

# 51
  • Мнения: 7 837
Да тръгнем голи!!! Много по-бързо ще впечатлим чужденците.

Не ми харесва посланието. Разбира се, че са сами. Защо да залъгваме собственото си его... Confused

# 52
  • Мнения: 2 212
Също май се включвам много често в темата, но просто имам чувството, че тук в България стана модерно, когато има някакви обединяващи ни идеи, капмании ние да сме контра, все да нмерим под вола теле и да кажем аз пък няма, щото няма смисъл, щото аз мисля различно и аз имам позиция ама няма пък вие да ми казвате как да я изразя...това е последното, което искам да споделя, защото май и от темата няма смисъл  Tired

# 53
  • Мнения: 1 100
Да, а смеейки се на тези мечти определено сме много полезни  newsm78

Не се смея. Радвам се.  Grinning  И на мен ми се иска да се изправя да кажа 2-3 думи на Кадафи и на някои хора, които могат да променят нещата, но не мога.

# 54
  • Мнения: 227
Щото "не си струва", сме на това дередже, за много неща  Laughing


Не е така. Това е защото всички знаем да говорим и да си чешем езиците / броя и себе си/, но никой не се мърда наистина да направи нещо, дори да поеме някакъв риск.
Какво значи да поемем риск?Война ли,що ли? newsm78

# 55
  • Мнения: 7 837
Не контра, Естер, има много празнословие. Започват едни евросмислени постинги, че ум да ти зайде. Всичко можем да оправим, остава да започнем да се самооправяме и отзад и ще бъдем ОК.

# 56
  • Мнения: 1 100
Също май се включвам много често в темата, но просто имам чувството, че тук в България стана модерно, когато има някакви обединяващи ни идеи, капмании ние да сме контра, все да нмерим под вола теле и да кажем аз пък няма, щото няма смисъл, щото аз мисля различно и аз имам позиция ама няма пък вие да ми казвате как да я изразя...това е последното, което искам да споделя, защото май и от темата няма смисъл  Tired


По скоро ми се вижда, че някои изведнъж стават патриоти. И обичат да се тупат в гърдите, че са патриоти и милеят за народа си. Има хора, които са толкова "съпричастни", че дори не мислят какво правят като слагат лентичките. Нали идеята е да сме като едно стадо овце. А дали не е по-скоро модно да сме съжалителни и смилителни? Да си сложим лентичките, да ни видят колко сме добри и всеотдайни. Да кажем, че сме направили дарение и прочие... Тук май настъпвам леко друга тема за "милосърдието".

# 57
  • Мнения: 1 100
Щото "не си струва", сме на това дередже, за много неща  Laughing


Не е така. Това е защото всички знаем да говорим и да си чешем езиците / броя и себе си/, но никой не се мърда наистина да направи нещо, дори да поеме някакъв риск.
Какво значи да поемем риск?Война ли,що ли? newsm78
Примерно, може и война. Не казвам, че е правилно. Да поемеш риск за себе си, да не очакваш в замяна нищо. Начини има много, далеч по-ефикасни от лентичката, която е начин да утолим вътрешната си суета. Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 2 212
Кейси, не приемай думите ми лично...просто си мисля, че да си сложиш лентичка или не, както не би променило съдбата на медиците, така и нищо не би променило в собствената ни съдба, и не мисля, че ако вярваме че са невинни това е лицемерие или само залъгване на собствено его...всъщост ок, нека и така да е, та кой човек може да надскочи егото си просто така...
А това за модерното милосърдие е друга тема, но всъщност подбудите са същите, все да сме с нещо по-по-най различни и да не сме стадо, а нима всички общи каузи са със стаден характер......

# 59
  • Мнения: 7 837
По скоро ми се вижда, че някои изведнъж стават патриоти. И обичат да се тупат в гърдите, че са патриоти и милеят за народа си.

Ай сегаааа, аз като съм си лепнала на колара стикер БГ, да не мислиш, че го правя, за да се тупам в гърдите, че съм голям патриот. Просто се самоопределям.  Grinning
Предполагам, че това са и подбудите на повечето носещи лентички. Искрено се надявам, че не е от гъзария...

Общи условия

Активация на акаунт