За проходилката

  • 2 292
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 24
Ние сме на 8 месеца и още не съм слагала моята бебка на проходилка,малко е по пълничка и ме е страх да не и се изкривят крачетата.Кога според вас е наи добре да се сложи бебчето на проходилка?

# 1
# 2
  • Мнения: 7 821
Тъкмо бях тръгнала да вадя линковете  Wink
Успех в избора  Grinning

# 3
  • Мнения: 210
Какво повече да кажа. Ти се решаваш информацията е повече от достатъчна за да направиш избор.

# 4
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте мами!
От колко месеца мога да  слагам бебка (6 мес.) в паяк?

# 5
  • Мнения: 217
Според мен трябва да стане поне на 7.5-8 месеца, поне ние тогава я сложихме

# 6
  • Мнения: 1 581
Ако се наглася височината на проходилката и бебо не стъпва на земята, а само леко допира с пръсти, мисля, че може вече да се слага.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Deni24
Здравейте мами!
От колко месеца мога да  слагам бебка (6 мес.) в паяк?

Според мен е прекалено рано, но това е само според мен Sign Exclamation

# 8
  • Мнения: 76
И ние шетаме с проходилката от седмия месец, въпреки забраната на нашата педиатърка. Естествено в началото стоеше там по много малко време. За момиченцата препоръките май са, да се слагат там след 8 месец. Но каквито са жилави сегашните бебета...

# 9
  • Мнения: 3 663
Не ги ли забраниха вече тия проходилки ?

# 10
  • Мнения: 901
МнениеПуснато на: Сряда 02 Февруари , 2005 13:32    Заглавие:
Не ги ли забраниха вече тия проходилки ?


Защо да ги забранят  Confused:

# 11
  • Мнения: 3 663
Цитат на: marabu
МнениеПуснато на: Сряда 02 Февруари , 2005 13:32    Заглавие:
Не ги ли забраниха вече тия проходилки ?


Защо да ги забранят  Confused:

Ами аз съм чела, че е вредно да се слагат децата в такова нещо... даже ми се струва, че по едно време имаше такава тема и тук във форума...
И педиатрите така казват...
Ние с брат ми никога не сме имали паяк. И дъщеря си не мисля да слагам също Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 517
Цитат на: T o n i
Цитат на: marabu
МнениеПуснато на: Сряда 02 Февруари , 2005 13:32    Заглавие:
Не ги ли забраниха вече тия проходилки ?


Защо да ги забранят  Confused:

Ами аз съм чела, че е вредно да се слагат децата в такова нещо... даже ми се струва, че по едно време имаше такава тема и тук във форума...
И педиатрите така казват...
Ние с брат ми никога не сме имали паяк. И дъщеря си не мисля да слагам също Simple Smile

има още 100 теми тука Laughing

# 13
  • Мнения: 3 663
Цитат на: karla
има още 100 теми тука Laughing

Бързо синтезирай накратко да не ровим  Embarassed Ако си ги чела де Simple Smile

# 14
  • Мнения: 215
Ние сложихме нашето момиченце в паяк, когато навърши 6 месеца. Много и хареса и въпреки, че на 7 месеца започна да пълзи си искаше и паяка. Преди 10 дена проходи и вече няма нужда от него. Чувала съм, че ако детето се слага в паяк ще проходи по-късно, но при нас това не се оказа вярно.

# 15
  • Мнения: 10 758
Според мен си  зависи от детето. Дъщеря ми я сложих когато беше на 6 месеца, проходи на 10. На една приятелка дъщеря й я сложиха на 7 месеца и проходи на годинка. Всяко дете си е индивидуално. Незнам дали са ги забранили, но на мен ми вършеше страхотна работа, защото дивачето не искаше да стои в кошарата да си играе, а в проходилката беше супер доволна. като се засилеше от единия край на коридора и си вдигаше краката, яко се кефеше.
 В началото я слагах за кратко време като я слагах на най-високото ниво - да стига пода само с пръстчетата и после свалях надолу.

# 16
# 17
  • Мнения: 2 142
Моето мнение е че въобще не трябва да го слагаш в паяк или проходилка (всъщност това е и мнението на ортопедите)
Ема е на 11 месеца и никога не сме ползвали такива неща и се развива съвсем нормално!!!

Незнам! Решението си е ваше!  Мамите от чужбина също да кажат. Моите роднини във Франция напълно ги отричат, а между тях има и лекари и педиатри.

# 18
  • Мнения: 1 809
Цитат на: T o n i
Цитат на: karla
има още 100 теми тука Laughing

Бързо синтезирай накратко да не ровим  Embarassed Ако си ги чела де Simple Smile

Търсенето върши сташна работа Wink
Лично аз съм против паяците, проходилките и тем подобни  #2gunfire
Всеки си решава за неговото си дете и съответно си носи отговорност  Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 794
изчела съм почти всички теми за и против проходилките и ми се струва тъпо обяснението против.
Цитат на: michel
Моето мнение е че въобще не трябва да го слагаш в паяк или проходилка (всъщност това е и мнението на ортопедите)
Ема е на 11 месеца и никога не сме ползвали такива неща и се развива съвсем нормално!!!

Аз съм расла с проходилка и не съм куца нито крива нито гърбава.Това е право на избор на всеки родител.Аз ще го слагам.Мисля,че ще го радва много,а и няма страшно да падне "по стълбите" на семейната ни гарсониера:) Пък и да проходи по-късно-за къде бързаме.

# 20
  • Мнения: 2 142
Цитат на: lo80
изчела съм почти всички теми за и против проходилките и ми се струва тъпо обяснението против.
Цитат на: michel
Моето мнение е че въобще не трябва да го слагаш в паяк или проходилка (всъщност това е и мнението на ортопедите)
Ема е на 11 месеца и никога не сме ползвали такива неща и се развива съвсем нормално!!!

Аз съм расла с проходилка и не съм куца нито крива нито гърбава.Това е право на избор на всеки родител.Аз ще го слагам.Мисля,че ще го радва много,а и няма страшно да падне "по стълбите" на семейната ни гарсониера:) Пък и да проходи по-късно-за къде бързаме.


Не става въпрос за куца и съката! Аз също написах че това е въпрос на личен избор. Мнението на специалистите е че поставяйки детето в проходилка ти изкуствено го стимулираш да проходи, мускулите и ставите на крачетата не са готови за това. А що се отнася до бързото прохождане- с проходилка се прохожда по бързо!!!

# 21
  • Мнения: 687
Цитат на: lo80
изчела съм почти всички теми за и против проходилките и ми се струва тъпо обяснението против.

Я вземи ги прочети още веднъж, може да ти се стори по-смислено.  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 794
Цитат на: michel

А що се отнася до бързото прохождане- с проходилка се прохожда по бързо!!!

Според онези теми не е така,там обясняват,че в проходилката детето се учело да ходи седнало, центъра на тежестта се измества и по този начин забавя процеса на прохождане... и куп други неща Simple Smile Simple Smile Simple Smile И както каза това е въпрос на личен избор,а се чудя защо когато някой пита от кога да се ползва проходилка започвате да му казвате да не я ползва!!!

# 23
  • Мнения: 277
Тук се пита от кога да се ползва проходилка, а не дали да се ползва.
По темата аз слижих бебо за пръв път на седем месеца, а от около месец я ползваме по-редовно. Wink

# 24
  • Мнения: 644
...а в кенгуро???

# 25
  • Мнения: 6 243
Сложих второто си дете в проходилка в седмия месец. В началото - първия ден, се чудеше какво става и гледаше стреснато, сега фучи с нея като космическа совалка и се гони в батко си. Пада голяма веселба и за двамата. Нашето педи не е против проходилките, но та по принцип е доста консервативна и още не е чела новите проучвания за вредата от тях Wink  Аз лично сега съм "за", защото иначе не мога да изляза на глава с това жизнерадостно и енергично същество, което отглеждам.

# 26
  • Мнения: 1 809
Цитат на: lo80
изчела съм почти всички теми за и против проходилките и ми се струва тъпо обяснението против.
Цитат на: michel
Моето мнение е че въобще не трябва да го слагаш в паяк или проходилка (всъщност това е и мнението на ортопедите)
Ема е на 11 месеца и никога не сме ползвали такива неща и се развива съвсем нормално!!!

Аз съм расла с проходилка и не съм куца нито крива нито гърбава.Това е право на избор на всеки родител.Аз ще го слагам.Мисля,че ще го радва много,а и няма страшно да падне "по стълбите" на семейната ни гарсониера:) Пък и да проходи по-късно-за къде бързаме.

Еми чудесно, щом смяташ, че мнението на ортопедите е глупаво #Splat

# 27
  • Мнения: 6 315
Пуснете си БТВ!

току що доц. ДРаганов говори относно прохождането и каза, че е най-добре бебето да проходи само без помощни средства. Една от причините е - да се научи да пада и да се учи от грешките си.

Както и да е, всеки прави своя избор!

# 28
  • София
  • Мнения: 794
Цитат на: ЯНЕВА
...а в кенгуро???

от месец и половина само за по малко- 10-15 мин. след два месеца вече може.И за това има много теми

# 29
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: T o n i
Не ги ли забраниха вече тия проходилки ?


Не! Само в Канада са забранени.

# 30
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Margarita
Пуснете си БТВ!

току що доц. ДРаганов говори относно прохождането и каза, че е най-добре бебето да проходи само без помощни средства. Една от причините е - да се научи да пада и да се учи от грешките си.

Както и да е, всеки прави своя избор!

много е прав
аз съдя по Ники,пада понякога повтаря същото падане но никога не потретва.Играе си с чекмеджетата прещипа се 2 пъти но вече не го прави.Има една голяма кола докато я бута падна много лошо един път,сега обикаля къщата без проблеми

# 31
  • Мнения: 5 250
Ами то има и лекари които са за късното захранване и такива които са за ранното  Sign Exclamation
За какво спорите,нашия ортопед каза че може да се слага в проходилка,скачащи гащи и т.н. работи  Sign Exclamation
Хайде сега да видя колко от вас ще изкажат "компетентно" мнение и ще го изкарат него некадърен  Sign Exclamation
Мнението на много лекари е детето да проходи босо  Sign Exclamation А защо тогава много от вас купуват обувки за прохождане  Confused:

# 32
  • Мнения: 6 315
Цитат на: karla

много е прав
аз съдя по Ники,пада понякога повтаря същото падане но никога не потретва.Играе си с чекмеджетата прещипа се 2 пъти но вече не го прави.Има една голяма кола докато я бута падна много лошо един път,сега обикаля къщата без проблеми


Нормално е - нали казват, че от грешките си се учим най-добре.

А за обучките - моят син ще проходи без. Това е ясно. Но мисля, че няма нужда и от проходилка.

# 33
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми няма никакви проблеми със ставите. много си е добре детето. Който иска да ползва проходилки или скачащи гащи, който не иска да не ползва. И преди съм казвала - всяко дете си е индивидуално. Едни, които никога не са ползвали проходилки са с криви крака и имат проблеми и обратното. Така че едва ли има някой, който да каже с точност могат ли да се ползват или не. Това си е мое мнение.

# 34
  • София
  • Мнения: 771
Всички деца прохождат, когато му дойде времето, независимо дали са били в проходилка. Не знам кога е изобретено това чудо, но когато го е нямало децата пак са прохождали и едва ли е било много по-късно. Но пък ако проходилката е забавна и удобна на детето и е успокоение за майката, защо пък да не се ползва. Такива крайни мнения са излишни, истината е някъде по средата.

# 35
  • Мнения: 211
Здравей! Ние сме на почти 8 месеца и скоро купихме на бебчо проходилка, защото реших, че вече има нужда от това. Много е подвижен, енергичен, изправя се на решетката, обръща се.
Мога да кажа, че така бързо "разбра" за какво служат крачетата и започна да стъпва на цяло ходило. Разбира се, стъпване, не в истинския смисъл, защото проходилката е на 3 степени и не може да се отпусне на крачетата. Но му е много забавно, много обича да стои там. За сега го слагам за 5-10 минути.
Имаме снимка с проходилката, може да я видиш Grinning

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Radina
Ами то има и лекари които са за късното захранване и такива които са за ранното  Sign Exclamation
За какво спорите,нашия ортопед каза че може да се слага в проходилка,скачащи гащи и т.н. работи  Sign Exclamation
Хайде сега да видя колко от вас ще изкажат "компетентно" мнение и ще го изкарат него некадърен  Sign Exclamation
Мнението на много лекари е детето да проходи босо  Sign Exclamation А защо тогава много от вас купуват обувки за прохождане  Confused:



Евала newsm10

Общи условия

Активация на акаунт