вижда ли се пневмония на снимка ?

  • 4 387
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 138
след като доки чува влажни хрипове отдясно и аз ги чувам със стетоскопа/какво е #Crazy

# 16
  • Мнения: 1 883
след като доки чува влажни хрипове отдясно и аз ги чувам със стетоскопа/какво е #Crazy


Ти с какво слушаш??? newsm78 Embarassed

# 17
  • Мнения: 4 138
ами на докито със стетоскопа. естествено 4е не с ухо Joy

# 18
  • Мнения: 1 883
ами на докито със стетоскопа. естествено 4е не с ухо Joy

Аз пък нищичко не чувам  Sad

# 19
  • Мнения: 4 138
аз съм работила бая години с пациенти на командно дишане и други, които са имали пневмония. естествено с въсрастни. въпрос на навик е да го чуеш. но честно казано пояавата на бебето ме направи пълен профан ooooh!панирам се от наи малкото нещо Embarassedи за бебето просто ме е страх да взема каквото и да било решение-слушам 3 ма педиатри и всеки казва нещо друго #Crazyабе ужасссссссс

# 20
  • Мнения: 122
При възрастен човек винаги се вижда на ренгеновата снимка, а ако пулмолога е добър, задължително трябва да я чуе. Но трябва да е пулмолог. На личните да им нямаш вяра. Цял месец съм имала плеврит и личната въпреки, че ме слушаше, казваше, че дроба е чист. И понеже ме замота, после: два месеца в болница. Но при децата разбрах, че е по-различно. На слушалки не се чува добре заштото са си дечица, а за ренгена пък не винаги се виждало защото ги облъчвали съвсем слабо. А иматели хрипове - задължително на специалист! Много си изпатих и вече знам.

# 21
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да вижда се ,но наистина е важно кои ще ти я разчете.На нашата дъщеря,само със снимка разбираме,иначе личната тя все нищо не чува!Абе ужас да не се стига до там!

# 22
  • Мнения: 88
Задължително направете снимка, това е единствения начин по който се хваща плевмонията, особена ако е вирусна.На слушалки аз на лекарите нямам вяра.Все изпускат по нещо.

# 23
  • Мнения: 408
Три пневмонии изкара малката. При първите две бяхме при старото джипи-все нищо не чуваше. Първия път аз настоях за снимка, защото имам опит от каката  ooooh!, а за втората я заведох при шефката на детско и тя ни прати на снимка. При третата пневмония бяхме при джипи. Тя нямаше съмнения, но ни прати на снимка и бяхме на инжекции 10 дена, а след това още 5 на АБ през устата.

Общи условия

Активация на акаунт