защо ми се пресича застройката на супата

  • 15 705
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 243
Яйцето го сварявам. Белтъка - изяждам  Mr. Green, а жълтъка го разбивам с киселото мляко и тогава прибавям към свалената от котлона супа. ....И нямам никакви проблеми... Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 4 141
Мен ме е учила свекървата и правя варена застройка и никога не се пресича.
А тя се прави така едно яйце се разбива с 1 лъжица брашно и 3 -4 лъжици кисело мляко , вари се докато заври и се сгъсти , а после сипвам от бульона на супата за да я разредя. Тайната е да не я връщаш /супата/ пак да ври. Успех Flutter

# 17
  • Мнения: 1 558
Сурова застройка се прави с кисело мляко и лъжичка лимон или оцет. Разбиват се в купичка, към тях се добавя малко от супата на тънка струя и се бърка (изършва се изравняване на температурите) и после сместа се връща  тенджерата при непрекъснато бъркане. Никога застроената супа не трябва да завира отново, защото се пресича.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Сурова застройка се прави с кисело мляко и лъжичка лимон или оцет. Разбиват се в купичка, към тях се добавя малко от супата на тънка струя и се бърка (изършва се изравняване на температурите) и после сместа се връща  тенджерата при непрекъснато бъркане. Никога застроената супа не трябва да завира отново, защото се пресича.
newsm10 и не се слага капак, а се оставя открита.

# 19
  • Смолян
  • Мнения: 42
Варената застроика писана по горе и аз я правя и също съмдоволна и до сега не се пресичала дори при претопляне

# 20
  • Мнения: 999
за да не се пресича, като приготвиш сместа за застройката я затопляш на парна баня и после на тънка струйка и на слаб огън я прибавяш към супата. аз така знам Simple Smile
начини много все някой ще ти свърши работа Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Слагаи няколко капчици лимон в застройката!

Общи условия

Активация на акаунт