Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 6

  • 44 865
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 009
Аз бях втрещена в хубавия смисъл, как се поддържа един обществен плаж, паркингът на Пано е помодоре струваше 1 Е на ...ден!

# 691
  • Мнения: 1 866
И на мен Бари много ми хареса, но то в Италия да не ти хареса си е чудо!

# 692
  • Мнения: 38
Здравейте! Предстои ми пътуване до Неапол и Амалфийското крайбрежие. Необходимо ли е по това време на годината да буквам онлайн фери от Соренто до Капри? И дали ще работи Джардини Ди Аугуста?

Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 23:16 от Siss 7

# 693
  • Мнения: 494
Аз се отказах от Неапол.Остана само Бари.Като имаме 4ри цели дни.
1.Алберобело и Локоратондо
2.Монополи и Полиано Маре
3.Матера
4.Бриндизи и Лече може би🤔
Надявам се по това време да е спокойно и релаксиращо,а не блъсканица и бутаница навсякъде.
Още не съм запазила нощувките.Искам нещо до гарата.Обаче то все кофти коментари и се разколебавам.Харесах си едно в стария град...,но още му се чудя.Аз държа на голямо легло,удобен матрак,тераса,средно голяма баня и поне 20-25кв. стая.Друго не ме интересува.Нещо около 500лв за 5нощувки.Някой,ако има предложения да казва.
Също исках да отида и до Фазоландия,но незнам как ще стане като няма транспорт.Четох за такси или техен,но как става уговорката нз.Гледам също,че са и с раб.време от 10-14ч🤔

# 694
  • София
  • Мнения: 5 326
Аз те съветвам да пропуснеш Бриндизи, освен ако нямаш някаква лична, сантиментална причина.
10 нощувки имах в Бари тази година и Бриндизи е единственото място, което с нищо не ме впечатли.

# 695
  • Мнения: 494
Аз те съветвам да пропуснеш Бриндизи, освен ако нямаш някаква лична, сантиментална причина.
10 нощувки имах в Бари тази година и Бриндизи е единственото място, което с нищо не ме впечатли.

За Бриндизи съм чела различни мнения.Да,повечето май не го харесват.А Лече да остане ли?Търся 4тия ден как да запълня?Фазоландия е вариант,но така и незнам как ще стигна до нея.
А и все пак говорим за тези дни.Т.е някъде по назад бях чела за Бриндизи,че сега било там доста Коледно,както и в Локоротондо...Аз вече пътувам нататък😉,така че приемам съвети в движение.

# 696
  • София
  • Мнения: 5 326
Лече е хубав и интересен град, да, заслужава си. Ако искаш един от дните да ти е за някой по-голям град, можеш да погледнеш и Таранто. Лично за мен беше по-интересен от Лече.

# 697
  • Мнения: 7 254
И аз много харесах Таранто, имах и една нощувка там, не ми се тръгваше. И Лече ми допадна, бих се върнала и на двете места.

# 698
  • Мнения: 795
Здравейте, мами!
Предстои ми пътуване до Бари в началото на февруари. Може ли да споделите какво време да очаквам? По прогноза засега го дават да е дъждовно и по-студено, отколкото е в момента. Така ли е по принцип?
Имам и друг въпрос- планираме във всеки от дните на престоя ни там да посещаваме различни градчета в околността. Моля за препоръки за интересни места, както и информация дали трябва предварително да резервирам билетите за влак или може и на място?
Благодаря предварително на всички, отзовали се! Весели празници!

# 699
  • София
  • Мнения: 5 326
Всичките посещения от Бари до градчетата наоколо са с регионални влакове за които резервация нито е необходима, нито е възможна.
За някои ( Алберобело, Локоротондо, Мартина Франка ) е по-удобно с автобус, макар че има и влак.
За времето е още рано - ден два преди тръгването ще е ясно. Другото е гадаене. Възможно е да е студено и да вали, както и да не е.
Алберобело, Полиняно и Матера са най-популярните.
Имаш време до февруари да прегледаш темата назад - има много отзиви и съвети.
Аз препоръчвам Гравина от близките градчета, там ми беше най-интересно. По-ненапудрено за туристи и автентично.

# 700
  • Мнения: 795
Всичките посещения от Бари до градчетата наоколо са с регионални влакове за които резервация нито е необходима, нито е възможна.
За някои ( Алберобело, Локоротондо, Мартина Франка ) е по-удобно с автобус, макар че има и влак.
За времето е още рано - ден два преди тръгването ще е ясно. Другото е гадаене. Възможно е да е студено и да вали, както и да не е.
Алберобело, Полиняно и Матера са най-популярните.
Имаш време до февруари да прегледаш темата назад - има много отзиви и съвети.
Аз препоръчвам Гравина от близките градчета, там ми беше най-интересно. По-ненапудрено за туристи и автентично.
Много благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Весели празници! 🙏🎄🎇

# 701
  • София
  • Мнения: 646
Здравейте, предстои ми пътуване до Неапол в края на месеца и бих искала да сондирам мнения дали горе-долу правилна съм си разпределила дните. Кацаме в събота в ранния следобяд, резервирала съм кола под наем и до вечерта обикаляме Неапол. В неделя  - Помпей и Везувий, в понеделник  - Соренто, Амалфи и Позитано. Вторник до обяд отново сме в Неапол, след което се отправяме към летището. За Капри явно няма да имаме време (за съжаление). Какво мислите, дали е постижимо? По принцип ходим доста, освен това прецених, че с кола може би ще се придвижим и по-бързо...

# 702
  • Мнения: 39 703
Постижимо е.

# 703
  • Перник
  • Мнения: 117
Здравейте, предстои ми пътуване до Неапол в края на месеца и бих искала да сондирам мнения дали горе-долу правилна съм си разпределила дните. Кацаме в събота в ранния следобяд, резервирала съм кола под наем и до вечерта обикаляме Неапол. В неделя  - Помпей и Везувий, в понеделник  - Соренто, Амалфи и Позитано. Вторник до обяд отново сме в Неапол, след което се отправяме към летището. За Капри явно няма да имаме време (за съжаление). Какво мислите, дали е постижимо? По принцип ходим доста, освен това прецених, че с кола може би ще се придвижим и по-бързо...
И моят план за края на март е подобен. И ние ще сме от събота до вторник,  два пълни дни и две половинки.
Надявам се да споделите впечатления, като се приберете. Весело изкарване!🙂

# 704
  • Мнения: 1 051
На Везувий какво се разглежда в момента? Мисълта ми е, че когато бяхме и търсихме имаше информация, че има много ходене по туристическа пътека и е затворен.

Общи условия

Активация на акаунт