ПАРИЖ - 18

  • 26 321
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 407
Казаха ми, че в метрото в Париж няма табелки на английски , а само на френски.Така ли е? Притеснена съм как ще се оправим и да не се изгубим, въпреки че гледах внимателно картата и станциите и тн. Освен това в мапсбг  има подробно описание как да стигнеш до дадено място, от кой изход да излезеш. А как разбираш коя е правилната посока? Например при нас пише на влака последната станция - летище София или Бизнес парк. Там така ли е?
В парижкото метро е много по-лесно, отколкото в софийското.
Повярвай ми Simple Smile

# 736
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 657
Понеже забелязах в темата, че има почитатели на Калинката и Котарака, днес сутринта по телевизията видях, че едни от корабчетата за разходка по Сена пускат тематичен круиз, Miraculous Cruise (Croisière Miraculause) - https://www.bateauxparisiens.com/index.cfm/page/lid/2/rid/4437/
Ще е в сила до 5ти ноември

# 737
  • Мнения: 549
Здравейте,
Може ли да споделите наблюдения за времето в Париж около средата на ноември. Знам че е доста относително, но все пак 10-12 градуса подходящи ли са за разходка или се усеща по студено ?

# 738
  • Мнения: 20
Здравейте, в програмата ни има панорамна обиколка на основните забележителности. Чудя се дали е с автобус разходката или пеша. Надявам се дори да е с автобус, да спираме при обектите, а не само през прозореца на автобуса да гледаме ... с Глобул тур сме. Ако някой знае, ще съм благодарна, да сподели.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 13:13 от Gabriela.V

# 739
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Миналия ноември прекарвах целите дни навън, когато не валеше. Есенно яке и всичко е наред и чадър разбира се. Ако не е мокро става и за пикник. Ясно е , че не е ясно какво ще е времето.

# 740
  • Мнения: 19 018
Имах едно пътуване през ноември преди доста време, дъждовно беше почти непрекъснато.

ако има ентусиаст, да поеме пускането на нова тема, че съм без достъп до десктоп в момента

# 741
  • Мнения: 14 425
Здравейте, в програмата ни има панорамна обиколка на основните забележителности. Чудя се дали е с автобус разходката или пеша. Надявам се дори да е с автобус, да спираме при обектите, а не само през прозореца на автобуса да гледаме ... с Глобул тур сме. Ако някой знае, ще съм благодарна, да сподели.

Панорамната обиколка е с автобус-големи са разстоянията и няма как иначе.
Само отвън се гледат забележителностие ,няма време за повече.
Вече ако в програмата е записано посещение на нещо,значи има възможност за разглеждане.

# 742
  • Мнения: 1 857
Миналия ноември прекарвах целите дни навън, когато не валеше. Есенно яке и всичко е наред и чадър разбира се. Ако не е мокро става и за пикник. Ясно е , че не е ясно какво ще е времето.
По-изнежени сме от парижани. Изобщо не съм зиморничава и рядко ми е студено, но май месец бях с две пролетни блузи една върху друга, че само тях двете имах в багажа с дълъг ръкав, пролетно яке отгоре и се възхищавах на разхождащите се студенти покрай Сена по блуза.
Октомври 2019г беше приятно и бях по цял ден навън по забележителности, но се сдобих с готино палто от магазинчета до Пантеона. Есенното ми яке не ми свърши работа, но аз нося леки якета, без подплата.

# 743
  • София
  • Мнения: 350
Нова Тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1588355 Извинявам се, ако някой друг е искал да пусне тема.

Общи условия

Активация на акаунт