Потресена съм и не знам какво да направя!

  • 3 312
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167

То, ясно, че повече никога няма да сложиш снимка на Томи, но ако го направиш все пак по някакъв повод, обозначи я с Copyright © All rights reserved. Тогава не смеят да пипат.

А как то4но става това?  newsm78
и аз да попитам същото
С Фотошоп. Правиш си воден знак с този надпис.

dobre de, защо трябва това нещо да се слага, след като сама каза, че независимо, че няма обозначение, снимките са авторско право.

Най-вероятно и той като мен я е намерил чрез гугъл. Без авторско право.

Напротив. Независимо от това, че гугъл ги намира, са си с авторско право.
Ако изрично е обозначено, че може да се сваля, ползва,променя и т.н., тогава не е обект на авторско право.
Това съм го чела в закона за авторското право.


според мен ( в крайна сметка) ако те е страх от мечки не ходиш в гората.
всеки сам преценява до каква степен да се 'покаже' в Интернет, мисля, че всеки е наясно с рисковете също така. с или без авторски права, save as  и готово. 

# 61
  • Мнения: 5 183
На мен проблема ми е контекста, в който е използвана снимката. Ако сте про4ели целия разказ, ще ви стане ясно защо се потрисам и нервя...
А с рефреш пак ми излиза Томи.

# 62
  • Мнения: 2 550

А с рефреш пак ми излиза Томи.

Рестартирай компютъра и би трябвало да се смени картинката.

# 63
  • Мнения: 847
Леле,Лени вярно 4е излизат снимки на съфоруки!!!Има я и Емма на Ели сз...на 1 страница мисля...ужас...гадна история.. ooooh!

# 64
  • Мнения: 6 167
да, опитай да потърсиш имидж с 'момченце', 'момиченце' да видиш какво става
на 'момиченце' Буба първа ми излиза Laughing , после малена....
потърси и ' бебка' да видиш какво пък от там излиза.

# 65
  • Мнения: 4 390
То, ясно, че повече никога няма да сложиш снимка на Томи, но ако го направиш все пак по някакъв повод, обозначи я с Copyright © All rights reserved. Тогава не смеят да пипат.
С Фотошоп. Правиш си воден знак с този надпис.

dobre de, защо трябва това нещо да се слага, след като сама каза, че независимо, че няма обозначение, снимките са авторско право.

Най-вероятно и той като мен я е намерил чрез гугъл. Без авторско право.
Напротив. Независимо от това, че гугъл ги намира, са си с авторско право.
Ако изрично е обозначено, че може да се сваля, ползва,променя и т.н., тогава не е обект на авторско право.
Това съм го чела в закона за авторското право.
според мен ( в крайна сметка) ако те е страх от мечки не ходиш в гората.
всеки сам преценява до каква степен да се 'покаже' в Интернет, мисля, че всеки е наясно с рисковете също така. с или без авторски права, save as  и готово. 

Защото, както се  разбира, много хора не го знаят и си мислят, че не е обект на авторско право като е публикувано в нет-а. Според закона не е с авторско право само тогава, когато е упоменато от автора, че снимката може да се ползва, променя и пр.
Та, заради такива недоразумения бих си сложила воден знак с надпис. Тогава не смеят да пипат и ползват снимката. Колкото до Save as - едва ли някой ще го направи на снимка с воден знак. Grinning

# 66
  • Мнения: 907
Всички тези надписи и "водни знаци" могат да се изтрият от хора даже неголеми спецове. Наистина не всеки ще може да го направи, но аз напр. мога. Та затова не бива да се разчита нито на изрична забрана или разрешение нито на такъв воден знак. Щом може да се свали снимката - значи все ще се намери някой да я свали, да обработи и да си я ползва поради мързел да си направи сам. Най-сигурното както казах - никакви снимки в нета.

# 67
  • Мнения: 11 315
Майче, писах ти и в седмичната.
Историята е отвратителна. Просто няма какво да добавя към останалите момичета.
Май добре съм правила досега, че не съм пускала снимки в български сайтове досега. Въпреки, че шанса да намерят снимки на моите е немалък, щото който иска намира.

# 68
  • Мнения: 907
Майче, писах ти и в седмичната.
Историята е отвратителна. Просто няма какво да добавя към останалите момичета.
Май добре съм правила досега, че не съм пускала снимки в български сайтове досега. Въпреки, че шанса да намерят снимки на моите е немалък, щото който иска намира.

Никакво значение няма дали сайтът е бг. Какво искаш да кажеш?

# 69
  • Мнения: 11 315
Майче, писах ти и в седмичната.
Историята е отвратителна. Просто няма какво да добавя към останалите момичета.
Май добре съм правила досега, че не съм пускала снимки в български сайтове досега. Въпреки, че шанса да намерят снимки на моите е немалък, щото който иска намира.

Никакво значение няма дали сайтът е бг. Какво искаш да кажеш?
Че използваната снимка е публикувана в бг сайт, с надпис на кирилица.
Тоз използвач е бил толкова мързелив, че дори и на латиница не е търсил из гугъл или го е крал оттук.

# 70
  • Мнения: 1 399
Вечерница, гледай какво става и без да са ти качени снимките на бг сайт  Wink
А и нали не се самозалъгваш, че само в България могат да бъдат използвани, с да го наречем, недобри намерения.
Но както и да е, всеки сам си преценява действията и степента на риск  за самия него.
Аз лично, съм от параноиците и не публикувам семейни и приятелски снимки в нета.
Радвам се, че снимката на Томи е свалена от сайта.  Peace

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 23:27 от stella

# 71
  • Мнения: 6 390
Леле,Лени вярно 4е излизат снимки на съфоруки!!!Има я и Емма на Ели сз...на 1 страница мисля...ужас...гадна история.. ooooh!
Shocked ooooh! и аз това видях

# 72
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 видях Емма...хич не ми се мисли ooooh!....сега ще пробвам и а3 нещо

# 73
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не и3ли3а снимка на малкото Praynig...и3ли3а само моя профил в форума, което  мога да го приема .....

# 74
  • Мнения: 461
Амейче, сори
виж тук

Общи условия

Активация на акаунт