Почивка на Малдивите /Тема 6/

  • 19 469
  • 223
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5 956
На Доха няма никакви опашки при слизане. Секюритито е веднага след кацане, за да влезеш в транзита и опашка няма. На бординга си е обичайното положение, каквото има и на Истанбул.

Аз последния път се побърках на средна седалка. Пред мен си пуснаха назад седалката. Зад мен един двуметров индивид беше изнервен, защото очевидно му беше тясно и си играеше на барабан по гърба на моята седалка. А аз не можех да си пусна назад седалката, за да компенсирам тази отпред. Безобразно много пъти му дадох знак да спре. Накрая пратих мъжа ми да седне в средата. Изтрая го 5 мин.. и го спря Simple Smile Нещо се оппита да каже и го попитах защо не си е платил място. Ако този трябваше да го трая 8 часа щях да започна да буйствам.

# 151
  • Мнения: 63
Здравейте, обмисляме към края на годината почивка на Малдивите. Прочетох доста лоши отзиви за някои от островите, може ли някой да сподели какво  е лошото на Маафуши да речем? Другото, което се чудим е какъв тип хранене да изберем - двама възрастни ще сме, без деца. Заслужава ли си ол инклузив или по-добре само закуска и вечеря, има ли достатъчно опции за хранене, как са цените в заведенията, в магазините за сувенири, евентуално дрехи?

# 152
  • София
  • Мнения: 11 746
На много хора им харесва Маафуши, но други отричат това да са Малдивите. Не виждам смисъл да бия път до Малдивите, за да отида на Маафуши - пренаселено, съответно и няма как да е чисто, заведения като за чужденци т.е. пак не е автентично. Чела съм оплаквания и от храната. Аз не мога да се насладя на природата по този начин, а Малдивите са обожавани именно заради  нея. Там е магията. За мен или непренаселен местен остров, или ризорт. Предпочитам ризорт, ама цените са си високи, така че бих пробвала и местен.

# 153
  • Мнения: 306
Здравейте, обмисляме към края на годината почивка на Малдивите. Прочетох доста лоши отзиви за някои от островите, може ли някой да сподели какво  е лошото на Маафуши да речем? Другото, което се чудим е какъв тип хранене да изберем - двама възрастни ще сме, без деца. Заслужава ли си ол инклузив или по-добре само закуска и вечеря, има ли достатъчно опции за хранене, как са цените в заведенията, в магазините за сувенири, евентуално дрехи?

Да отидеш на Маафуши и да си мислиш, че си на Малдивите е като да дойде някой чужденец и да го заведеш на почивка в... Люлин. (Да ме прощават живеещите в Люлин, може и да е добро място за живеене, но определено не е място за почивка и за лице на българския туризъм). С бюджет около 5-6 хиляди (за двама, включително и билетите) бихте могли да си направите прекрасна 7 дневна почивка на Малдивите на тип "селски остров". За ризорт очакваната разумна цена е минимум 10 хил. Ако се насочите към ризорти, имайте предвид че това е цена в долната граница на разумност и трябва да сте много внимателни, като избирате.

# 154
  • Мнения: 162
Здравейте, можете ли да ме ориентирате за ризорти, които имат достъпен риф /ако има и костенурки ще е супер/ и които да са на цени в диапазона до 10 000 лв за седмица ол инклузив за двама? Благодаря Simple Smile)

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
На Куреду рифът е достъпен и няма вариант да влезете и да не видите няколко костенурки. На Командо също видяхме костенурки, но по максимум една-две на ден. На Куреду са просто много. Сега сме на Лили: рифът е много богат и за първи път виждам корали, които цъфтят. Тук костенурка още не съм видяла. Вчера мернах 2 пъти бейби акула и 2 пъти eagle ray. Но пък толкова анемонии не бях виждала. Голяма красота. Отделно: рифът е около целия атол и има едно невероятно течение: пускаш се и то те води. Изобщо не се налага да плуваш. Смяхме се с децата, че е като в Дисниленд: пускаш се на атракция и бягаш да се наредиш за спускане отново. Мъжът и синът ходят на дайвинг всеки ден. Преди 2 дни се върнаха в екстаз: плували са с китова акула: (whale shark) и няколко манти. Още не са на себе си и говорят само за това.

# 156
  • Мнения: 5 956
На Куреду рифът е достъпен и няма вариант да влезете и да не видите няколко костенурки. На Командо също видяхме костенурки, но по максимум една-две на ден. На Куреду са просто много. Сега сме на Лили: рифът е много богат и за първи път виждам корали, които цъфтят. Тук костенурка още не съм видяла. Вчера мернах 2 пъти бейби акула и 2 пъти eagle ray. Но пък толкова анемонии не бях виждала. Голяма красота. Отделно: рифът е около целия атол и има едно невероятно течение: пускаш се и то те води. Изобщо не се налага да плуваш. Смяхме се с децата, че е като в Дисниленд: пускаш се на атракция и бягаш да се наредиш за спускане отново. Мъжът и синът ходят на дайвинг всеки ден. Преди 2 дни се върнаха в екстаз: плували са с китова акула: (whale shark) и няколко манти. Още не са на себе си и говорят само за това.

Ладида, може ли да дадеш мнение за помещенията на Лили бийч? Някъде бях чела, че не всички са реновирани. Дали е вярно? И от позицията на опита кое според теб е най-доброто?

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Fancy, нашата вила със сигурност не е  и определено има нужда от освежаване. На децата ми се вижда по- ОК, но според мен и тя не е. Ние сме в бийч вили, които обаче имат уникално добра локация и много сянка, което за мен е много важно. Ще нащракам снимки по-късно и неделя като се прибера, ще напиша подробен отзив какво ми харесва.

# 158
  • Мнения: 416
Здравейте,
Искам да попитам дали някой от вас е резервирал почивка до Малдивите през немски туроператори и може ли да сподели през кой точно?
В случай, че е в нарушение на правилата, моля пишете ми на лични.
Благодаря предварително.

# 159
  • Мнения: 2 120
Ако сте попрехвърлили някоя и друга тема нямаше да питате Simple Smile - голяма част се записваме през немски туроператори - има няколко представителства в София, Варна, Бургас. Аз лично резервирам с Травелисимо, Варна.

# 160
  • Мнения: 167
На Куреду костенурките дори се виждат от плажа, т.като си показват главите на повърхността.
На Курамати също има хубав и достъпен риф. Опашката на Курамати е реновирана и вилите са страхотни / two bedroom beach haus/
Ние също ползваме Травелисимо Варна, но  имат също и офис в Бургас. Травелисимо са представител на TUI.

# 161
  • Мнения: 22
Здравейте!
Може ли някой да ми помогне като сподели какви са стъпките при самостоятелно организиране на почивка на Малдивите? Резервирането на хотел и самолетни билети са ясни, но какво друго трябва да направим?

Също така мислите ли, че е възможно тур агенция да ни помогне с всичко друго освен хотела - намерихме добра оферта онлайн, но никога не сме пътували до там и ни притеснява да организираме всичко останало сами Sad .

Благодаря предварително!

# 162
  • София
  • Мнения: 11 746
Какво разбираш под всичко останало? Ако сте на ризорт, то всичко ви е организирано. Вземете си с изхранване, защото на тях е скъпо, ако си плащате всяко ядене.

На местен остров е по-различно, но кажете къде искате да отидете, за да сме по-адекватни със съветите.

# 163
  • Мнения: 306
Здравейте!
Може ли някой да ми помогне като сподели какви са стъпките при самостоятелно организиране на почивка на Малдивите? Резервирането на хотел и самолетни билети са ясни, но какво друго трябва да направим?

Също така мислите ли, че е възможно тур агенция да ни помогне с всичко друго освен хотела - намерихме добра оферта онлайн, но никога не сме пътували до там и ни притеснява да организираме всичко останало сами Sad .

Благодаря предварително!

Първо, намирате си удобни самолетни билети. После намирате остров и хотел по ваш вкус, правите резервация. Те ви организират трансфера от летището до хотела и... воала Wink

С повече подробности е описано тук: https://www.facebook.com/groups/1207686610091587/permalink/1207694096757505

# 164
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Тук едва ли ще ме хванат, докато в групата на Манфред много познати се появиха Simple Smile

Понеже и аз съм в същото положение да кажа до къде стигнах аз. Изчетох и следя всички постове в групата му и реших, че искам ризорт, а не местен. Поставих си лимит от 9 хил за билети, хотел с три хранения и трансфер.Тук започна великото търсене на "нашия" остров и дебненето на самолетни билети. И така вече два месеца. Без очи останах. Острови много, билети също, но не влизам в бюджета (защото докато търсех евтини билети за Малдивите, попаднах на такива за Париж и другата седмица сме там Simple Smile ). Започнах агенциите: български и чужди. Е, в Руал попаднах на "моята" оферта: ризорт средна прелест, фул борд, бунгало на плажа, трансфер и самолет за 4360 на човек, за април. Направих хиляди комбинации и не успях да намеря по-добра цена. Абонирала съм се за всички агенции, самолетни компания, уж големите оферти, но не влизам в бюджета.

Така, че: първо бюджета.
Втора:какъв вид почивка предпочитате? Да се слеете с местните, да видите екзотичен остров, пълен релакс, подводен свят...
Трето: по кое време можете? Аз исках първата седмица на май, но вчера ми попариха мечтите Blush
Четвърто: великото търсене на билети, защото големите компании не пускат офертите си, когато на мен ми се иска.
Пето: хотела.

Дерзайте и успех.

Общи условия

Активация на акаунт