Търсят се 2 имена!

  • 3 455
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 450
И аз смятам, че близнаците е добре да имат различни имени дни.
На мой братовчед близначетата са Ивайла и Димитър.

# 46
  • Мнения: 5 117
N.zl,
ПП Ако са близначета, общ имен ден ми се вижда по-добрата опция, отколкото разхвърлени през годината, което съвсем свива избора.
И рождените дни, и именните да са заедно ми се струва малко... Да го кажем нечестно, поради липса на по-добра дума на ум в момента.

# 47
  • Мнения: 8 890
Не знам защо да е нечестно с общ имен ден, напротив - ако са на различни дни, винаги може да изглежда, че другия имен ден е по-хубав. Но това вече както родителите го посеят. Но пък с общ имен ден, освен общия рожден ден, в един момент децата може съвсем да се почувстват лишени от индивидуалност и опит да вървят винаги в калъп. Та, от тази гледна точка, два именни дни са по-добър вариант.

# 48
  • Мнения: 2 056
Вяра и Ивайло
Надежда и Стефан
Павел и Камелия
Михаил и Лидия/ Лилия
Явор и Калина
Матей и София

# 49
  • Мнения: 2 450
Явор и Калина не са подходящи имена за брат и сестра, при все че са влюбени с трагична съдба в една от най-хубавите ни поеми. За който чете де.

# 50
  • Мнения: 1 201
В тази връзка на мен Константин и Елена също много не ми вървят предвид това, че в исторически план са майка и син. Но това е просто някаква обремененост от моя страна, не е задължително да се робува на разни исторически стечения на обстоятелствата.

# 51
  • Мнения: 5 532
В първия си пост авторката е написала като изискване към имената "да имат съзвучие помежду си", така че очевидно става дума за 2 деца близнаци, не за едно с все още неизвестен пол.
Авторке, хареса ли нещо до момента? Дай някаква насока за бъдещи предложения, защото вече има доста хубави такива. Simple Smile

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 222
Авторке, хареса ли нещо до момента? Дай някаква насока за бъдещи предложения, защото вече има доста хубави такива. Simple Smile
На мен ми се прииска да имам поне 20 деца, половината близнаци 🤣 Доста имена и комбинации от имена харесах 🙂

# 53
  • Мнения: 1 714
Константин и Елена

# 54
  • Мнения: 8 769
в един ден да имат имен ден:
Велико и Велизара -- на Великден имен ден
Георги и Галина - Гергьовден
Павел и Полина - Петровден
Ангел и Михаела - Архангелов ден
Христо и Божидара - Коледа

зарязваме имените дни, и гледаме по звучене, предпочитам с еднакви първи букви:

Лозан и Лилия
Любен и Людмила
Марин и Марта
Миладин и Миглена
Пламен и Петя
Росен и Рада
Ради  и Роза
Слави и Светла
Свилен Славея
Стилян и Стефания
Теодоси и Теофана
Тео и Таня
Феодор и Филипа
Нестор и Невена
Климент и Кремена
Калоян и Катарина
Йовко и Йоана
Иван и Илина
Захари и Златена
Елизар и Евгения






# 55
  • Мнения: 6 494
Боян и Йоана
Явор и Калина
Георги и Михаела
Михаил и Гергана
Калоян и Райна


Не знам кой кога има имен ден. Просто ми харесват като съчетания.

# 56
  • Мнения: 11 873
Първите три съчетание на мен доста ми допадат. Боян си има имен ден, не помня дата, но в календара има Боян Магесник. Вероятно обаче ще го поздравяват на Богоявление, та там се очертават два поредни именни дни - Йорданов ден (Боян) и Иванов ден (Йоана).
Явор и Калина - на Цветница и двамата.
Георги е днес - 6.05, а Михаела е на 8.11 - Архангел Михаил.

# 57
  • Мнения: 509
Явор и Елица
Ясен и Калина
Теодор и Боряна
Йоан и Елена
Михаил и Ангелина

# 58
  • Мнения: 3 376
Боян си има имен ден, не помня дата, но в календара има Боян Магесник.

Боян празнува имен ден на 28 март – деня на Св. мъченик Боян, княз Български. Тогава празнува и Албена.
Боян и Албена звучи хубаво. И двете имена ми харесват много, харесвам и Бояна.

# 59
  • Мнения: 2 715
Ако децата са близнаци не е нужно да имат имена с еднакви букви или асоциация, нито да имат общ празник за имен ден.
По-важно е как си хармонират при изписване и изговаряне двете имена заедно, също и какви обръщения биха се получили от околните с израстването им.

Моите деца са близнаци и мнението ми по въпроса

Някои съчетания -
Никола и Ралица
Димитър и Калина
Георги и Кристина
Иван и Бояна
Божана и Павлин /Константин
Християн/Кристиян и Михаела
Стефан и Елица

Последна редакция: чт, 11 май 2023, 08:35 от Щефи

Общи условия

Активация на акаунт