Благотворителни акции - СТАРА ЗАГОРА

  • 3 292
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Незабравка имат нужда от ново спално бельо,а домът в Петрово от скринове.Сега търсим някой,който най-евтино да ни продаде плат,а Незабравка сами ще си ушият бельото.Дотук е моята информация,Експрес и Сладка Хапка са по-наясно,мисля.Те контактуват с директорите.

# 16
  • Мнения: 6 243
В общи линии това е.
Домът в Петрово вече са получавали като дарение няколко скрина за спалните помещения, така че директорката ни каза в коя фирма са поръчвани, мислим да отидем направо там - цената била добра, а и ще са еднакви в целия дом.

За платовете за спално бельо още търсим вариант за нещо по-евтино, за да можем да вземем по-голямо количество.

# 17
  • Мнения: 11 315
В общи линии това е.
Домът в Петрово вече са получавали като дарение няколко скрина за спалните помещения, така че директорката ни каза в коя фирма са поръчвани, мислим да отидем направо там - цената била добра, а и ще са еднакви в целия дом.

За платовете за спално бельо още търсим вариант за нещо по-евтино, за да можем да вземем по-голямо количество.
Значи да пращам тогава моите неща.
Сега ще проведа един разговор с една немска мама, евентуално да ги докара с кола към Бг

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Такааааа... Днес поотметнах малко работа...

Свързах се с търговец на платове... Потърсих американ... Че е най-здравата материя от подходящите за спално бельо... От Дом "Незабравка" искаха да е нещо съвсем бледо като цвят или най-добре бяло... Поради факта, че се пере често, на висока температура и се избелва с агресивни препарати (белина, трезон и прочие)... Та така... След проведеното проучване... Се оказа, че американ вече не се произвеждал... В двата завода в България, в които имат стан с ширина 3 метра, не правели от поне година, като и преди това го произвеждали само за износ... За да стартират наново производство, трябвало да се поръчат минимум 1000 метра... Сещате се, че нямаме намерение да изнасяме х"американ" на арабите за да си шият специфичните боли роби в пустинята и затова варианта с американ отпада... На дома изискванията за чаршафчетата е да са с размери 1,70 на 1,10 метра... Предложиха ми за тази цел бяло хасе... Ширината му е 2,20 м - точно колкото ширината на два спални чаршафа... От това хасе също ще могат да се ушият пликове за завивки и калъфки за възглавничките... Взех мостра, показах го днес на обяд и на останалите, харесаха го... Казаха, че е от хубавото хасе... Цената на това хасе на линеен метър е 3,50 на дребно... Естествено, за такова количество ще ни направят отстъпка... Цената ще падне до 3,20 - 3,30 лева за линеен метър... 200 метра по 3,20 лвеа струват 640 лева... По моите скромни сметки (и абсолютно точната проверка на Джейд, която поправи дребна моя грешка) толкова плат е достатъчен за да се ушият по един комплект спално бельо (долен чаршаф, плик и калъфка) на дете (общо са 70 деца)... Хайде, смятайте и вие, да видим дали ще докарате правилна сметката... Според нашата, даже и трябва маааалко плат да остане...
Другото, за което ни помоли Радина, е да купим от един плат, който тя самата е харесала... Наскоро са направили на Дома дарение, някакво количество шалте, от него са ушили покривала за повечето детски креватчета... За част от креватчетата (на една от групите) не е стигнал плата да се направят покривала... Радина е видяла в един магазин някакво подходящо жълто хасе и ни моли да купим 40 метра... Цената е 2,50 лева на линеен метър... Ширината май беше по 1,50 м, ама не си спомням точно... Всъщност, важното е, че Радина го е видяла, харесала го и е преценила, че хем ще става за ушиването на покривала, хем ще стигнат 40 метра за целта... Отидох и до този магазин, ама на продавачката... След като й казах, че искам 40 метра... Ме погледна като банкнота от 17 лева и 36 стотинки на цяло... Каза, че не поддържали такава наличност и звъня в склада... Там нямали повече от това жълтото хасе (в магазина има наличност от около 13-14 метра)... Но имало от същата материя розово... Ама и от него не бяха сигурни дали имат повече метри... Двете заедно може и да достигнат цифрата 40, ама утре ще стане ясно, след още едно ходене до магазина и едно телефонно обаждане на Радина, за да сме сигурни, че искат розово (все пак е харесала жълто - по неутрално като цвят)... Това е за Дом "Незабравка"...
Ходих и до магазина, в който са поръчани и изработени скринчетата за Дом "Петрово" предния път, през септември... С тогавашното дарение са успели да обзаведат стаите на първия и втория етаж... Използват скринчетата за да слагат в тях дрехите на децата... За третия етаж ще са им необходими още 4 или 5 скринчета... Питах за 5 скрина... На мандамите от иженарицаемия магазин им отне около 4 часа и половина да открият КЪДЕ е записана предната поръчка, да видят размерите и характеристиките на скринчетата и да ми кажат какво ще струва изработката им... Преди да ми каже някаква крайна цена, започна да ми се оправдава, че цените на материалите скочили, че крайната цена се била повишила и още нам си к`ви си глупости... Нежно, но твърдо, я прекъснах, като й казах, че не ме интересува преди колко са стрували, искам цена СЕГА... След още мрънкане и смутолевене, от нейна страна, успях да измъкна цена за бройка... 165 лева на скринче... Все още нямам и грам идея какво представлява това скринче, било разноцветно (весело), с чекмедженца... Всъщност, скринче звучи някак като умален модел, реално вероятно си е чист скрин... Изработката, ОБАЧЕ, отнемала 45 календарни дни... Предполагам, че и по другите мебелни фирми е така... От години не съм поръчвал мебели, все сам си ги правя (много съм скромен) и нямам идея каква е точно ситуацията... Дали това е нормален срок за изработка на мебели...? Вероятно Злати тук ще може да каже нещо... Че тя има горчив опит, днес май изтече един краен срок... Злати, нищо лошо, стискам палци да го вземеш ПРЕДИ...

Та така, това е общо взето информацията... Какво остава да се направи... Сладка Хапка е пуснала запитване при един софийски търговец за цена на хасе за спалньо бельо... Че да сравним цените... При търговеца, с който аз говорех, трябва да дадем отговор до четвъртък следобяд... Ще поръчваме ли, или не... Все пак, това са 10 топа плат... Simple Smile Не се купува току-така... Чакаме цена от София и поръчваме...
За скриновете... 5 скрина по 165 лева са 825 лева... По сегашните изчисления - тази сума не е налична... След като Лалка се включи подобаващо с инжекция от Клуба на работодателя... Ще се събере необходимата сума... Затова и задържаме поръчката... Това, което искат от магазина при поръчването, е да им се остави 30 % от крайната цена като капаро... И след месец и половина скринчетата ги има...

От мен - толкова... От вас - повече...
newsm10

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 00:10 от Ekcnpec

# 19
  • Мнения: 280
Даааа,имам горчив опит с мебелните фирми.Аз моята поръчка им я отказах и не съм толкова зле възпитана,за да изкажа на глас чувствата си към този магазин.
Днес ще ходя до един частен производител,за да поръчам нещата си там.Ще видя какви цени предлага,т.е. дали са по-евтини,отколкото във въпросния магазин.Ако можем да получим снимка на Петровските скринове,и размери,разбира се,мога да попитам момчето каква цена ще ни предложи и той.

# 20
  • Мнения: 6 243
Лейдиз енд джентълмен,
в склад в София има хасе - 2,20 ширина, на 2,30 лв. - ако се купи без фактура. Има също така и полар, 2,60 ширина (цената беше нещо като 3,50, обаче си изтрих съобщението с точната цена, щото съм патка и го казвам по спомени).

Въпросът е, какви са ни възможностите да го пренесем от София до тук. Някой има ли път в тая посока в рамките на една - две седмици с кола? Казвайте какво мислите, защото ако се вземе оттам, цената е с лев надолу от цената в Стара Загора, а на 200 м. това прави 200 лв.!!!

Аз имам наум един вариант, но е свързан с други хора, така че засега не мога да кажа със сигурност, че съм намерила транспорт - още дори не съм ги питала Embarassed

(а за полара мисълта ми е, със спестените пари да купим за одеалца на децата. Ширината на полара е 2,60 лв.)

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Никой явно не го бива по математика, щом не наплюнчи молива, не подостри елката и не сметна дали с Жадиния сметките ни са верни...

Към питането на Сладка Хапка само да вметна... 200 метра плат (ако са достатъчни) са 10 топа... Не си мислете, че могат да се докарат с лека кола...

# 22
Ами ще отправя едно питане към моята майка. Тя най-вероятно веднага ще се ангажира. Стига да ходи пак към София. Защото нали всеки момент си чакаме бечо и може да стои тук и да чака. Но тя е сериозен човек и веднага би организира татко да ходят с колата.

P.S. И на мен ми звучеше като голямо количество, но май наистина няма да стане с кола.

# 23
Извинявам се, че пиша след себе си.
Не ме остави на мира това, че няма да стане с кола. Така че и случайни преминавания на приятели едва ли ще свършат работа. Мисля, че събота ще имам бус на разположение и, ако могат да се уредят нещата до тогава, бих се разходил до София. Защото наистина се пестят доста пари. Все още не съм го обсъждал с Мама Злати, но май така ще стане най-добре. Утре ще разпитам и ще кажа със сигурност дали бих могъл. Следващата събота едва ли ще мога, защото нали знаете...?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
За следващата събота със сигурност знаем... Wink
Сладка Хапка, свържи се отново с тази жена по някакъв начин... За да разберем има ли толкова плат в наличност... Щото 200 метра не са метър или два... Simple Smile Дали могат да ни го осигурят веднага... И къде точно в София се намира склада...
И пак приканвам... Още някой да сметне дали 200 метра ще са достатъчни...
Аз ще откажа временно поръчването на плата от тук... Ще го откажа за другата седмица, пак за четвъртък, за да имаме време за реакция по офертата от София... И без да си затваряме вратичката...
И още нещо, който и да ходи, трябва да му се плати, щото натам и насам са 450 км, а горивото не е без пари...
На мен току що ми хрумна един безумно евтин начин да се докарат тия 10 топа плат... Утре ще го обсъдя с вас... Само наистина трябва да знаем къде се намира склада от където ще се взема плата...

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 00:34 от Ekcnpec

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Днес съм в индустриалната зона на работа, че сме заринати и да помогна малко.
Пишете в колко ще се тръгва за дома да може да си тръгна по навреме.

Имам едни маратонки от Ники обувани 5-6 пъти ще ги измия, някой може ли да ги занесе на Вичка, ако му е близо, мисля че ще станат на детенцето напролет или есента.

Общи условия

Активация на акаунт