Знаете ли, защо бебета трябва да се къпят всяка вечер?

  • 20 287
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 742
От водата растат, за всеки е полезно къпането. Като пречистване Simple Smile
Бих добавила и чудесен воден масаж за телцето Simple Smile

... и отпускащ ритуал, улесняващ заспиването. поне при нас.
Peace
И аз съм съгласна с написаното от всички  Peace

 newsm10

# 16
  • Мнения: 104
 Ами успокояват се децата!! Моят малък сладък заспива още докатоо го обличам а и както потвърждават другите майчета хигиена Peace

# 17
  • Мнения: 4 915
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.


# 18
  • Мнения: 476
Аз пък знам точно обратното, а именно, че не е хубаво бебетата да се къпят всеки ден. Има страшно много материали, които точно обясняват например за измиването на защитния слой на кожата на бебето, за вредата от изсушаването на кожата след къпане, за козметиката и пр.Сравнението между нуждите на възрастния човек и бебето са неуместни.

# 19
  • Мнения: 3 760
Подкрепям последните 2 мнения.
По съвет на педиатърката си (, а също и на приятелка, чието мнение уважавам), до към 40-я ден на бебка въобще не я къпехме (освен в деня на изписването), а само обтривахме цялото тяло с мокра хавлия. След това започнахме да къпем, но не всеки ден. И то без никакви измивни средства.
Препоръката беше до 6 месеца миене само с вода, но ние продължихме. И кожата, и косата на дребната са великолепни, въпреки "нихигиеничните" ни порядки  Laughing Съответно не сме я мазали с омазняващи вещества (само 3-4 пъти когато навърши 4 месеца ...). Ами това е. Звучи  #Crazy Shocked #Crazy , но всъщност има съвсем разумно обяснение.
Когато преценим, че водата вече не е достатъчна, ще въведем някакви щадящи душ-гелове...
Естествено дупето е на "ти" с мокрите кърпички. Също понягога задушията, ръчичките, разни гънчици тук-там....

# 20
  • Мнения: 689
освен хигиена и всичко останало бебетата много лесно се подсичат навсякъде не само на дупетата за това трябва всекидневно къпане
поне до годинката newsm10

# 21
  • Мнения: 215
В съвременния свят ежедневното къпане не се препоръчва . Да не говорим всеки ден да се мие детето , включително косичката , с разните му там шампоани , пък било то и детски . Абсолютно съм съгласна с baumy , че не може да се сравнява бебе с възрастен .

# 22
  • Мнения: 1 877
Ние се къпем през ден.Все пак епидермисът на кожата не бива да се подлага на ежедневно триене и изсушаване.

# 23
  • Мнения: 3 360
Къпала съм всеки ден поради всички изброени от вас причини,но сега виждам,че може би не е добър вариант ежедневното къпане/и използването на козметични продукти/за нежната бебешка кожа...

# 24
  • София
  • Мнения: 978
Изобщо не съм съгласна с мненията, че бебто трябва да се къпе по-рядко, а направо се изумих от майката, която не е къпала бебето си до 40-тия ден Shocked
Почистването с мокри кърпички и влажни хавлийки не може да се сравни с къпането по хигиенни причини, а и освен всичко казано до тук в полза не ежедневната баня бих добавила и закаляването

# 25
  • Мнения: 5 362
освен хигиена и всичко останало бебетата много лесно се подсичат навсякъде не само на дупетата за това трябва всекидневно къпане
Peace

# 26
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Ами успокояват се децата!! Моят малък сладък заспива още докатоо го обличам а и както потвърждават другите майчета хигиена Peace
newsm10 newsm10 newsm10

# 27
Изобщо не съм съгласна с мненията, че бебто трябва да се къпе по-рядко, а направо се изумих от майката, която не е къпала бебето си до 40-тия ден Shocked
Почистването с мокри кърпички и влажни хавлийки не може да се сравни с къпането по хигиенни причини, а и освен всичко казано до тук в полза не ежедневната баня бих добавила и закаляването

В първия момен и аз се изумих, когато моя позната, родила в Лондон, ми каза че по  препоръка на педиатърката не са къпали бебето до 40-тия ден, а само са го обтривали с тампон памук напоен с вода и после са омазнявали с преварен зехтин. Но после това ми се стори логично, защото кожата всъщност е главният предпазен щит на организма, а и е факт, че при всекидневното къпане (с препарати) се измива и част от защитния слой на кожата. При бебетата, особено новородените тя е толкова тънка и нежна, а по мое лично мнение едва ли ще се изцапат толкова ако се къпят през ден или два. Аз, по съвет на моята педиатърка, къпах бебка само с вода до 40 дена, продължавам да я къпя всяка вечер с вода, а с шампоан и сапун я къпя през две вечери.
 

# 28
  • Мнения: 2 757
Полезно е предимно заради масажа, допира с водата, смяната на температурата, топлата вода успокоява - тези неща помагали за узряване на нервите според тукашните разбирания. Иначе не виждам бебе на няколко дена, което само в креватчето си лежи как ще се изцапа. И потните им жлези не фунционират като хората и дори не се потят. От хигиенна гледна точка се мие дупето, ръцете евентуално - частите които се цапат.
Малко ми е тъпо да измиеш родилния мазен слой на бебето много добре и после да го намацаш след къпане с нещо друго от магазина, неприсъщо за бебешката кожа. Малките се къпят само с вода. Най-много веднъж седмично с бебешки сапун или шампоан. И се мажат само когато се налага, а не просто да са си намазани. Налага се обикновено на дупето, понеже може да се зачерви и пак се маже по малко, а не както съм виждала майки по половин тубичка наплескат  Crazy

# 29
  • Мнения: 311
Аз ги къпех до 6-тя месец всеки ден ,но вече през ден наистина не е нужно всекидневно, но ние бяхме по пътищата по цял ден и бяха целите в прах а бяха бебета на 3-4 месеца.Това лято не знам сигурно ште сме като прасенца.чудя се кога може да се къпят с душ?

Общи условия

Активация на акаунт