Знаете ли, защо бебета трябва да се къпят всяка вечер?

  • 20 327
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 369
В Швейцария се препоръчва цялостно къпане на бебето веднъж седмично. Иначе поддържане на перфектна хигиена на дупето и половите органи.
И в Дания е така.  Peace

da i w Germania e taka-1-2 puti sedmi4no cqlostno kupane

# 46
  • Мнения: 683
освен хигиена и всичко останало бебетата много лесно се подсичат навсякъде не само на дупетата за това трябва всекидневно къпане

Това е истината!!!
Бебетата имат много гънки особено по-дебеличките като нас и трябва да се измиват и подсушават много грижливо.
Това е. Бебешката кожа е нежна и много чувствителна и хигиената е задължителна.

# 47
  • Мнения: 27 524
Не, не знам, защото те изобщо не трябва да се къпят всяка вечер  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 245
Не знам защо. Не виждам причина, обаче, след като не ми тежи и ми е приятно, да не го правя.

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 23:10 от anym

# 49
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Ами аз не мисля и да спирам.....

# 50
  • Мнения: 1 455
Общо взето всяка вечер взимат душ,но ги поливам само с вода.През ден ги къпя със сапун,а така като гледам мненията ще разредя още сапуна.

# 51
  • Мнения: X
За закаляване...но аз не го правя всяка вечер.............особенно на по-хладното време...виж-лятото и по-няколко пъти сме ги къпали...но сапун,шампоан илби друго измиващо-не всеки път слагаме.......

# 52
  • Мнения: 4 392
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.


 Peace

# 53
  • Мнения: 1 910
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.


 Peace
И аз подкрепям.




# 54
Къпем Антон през ден с Джонсън "За цялото тяло", от косата до петите (лицето само с вода) - така ни казаха от болницата. Иначе г***т бива подмиван със същото поне 1-2 пъти на ден.

Никакви проблеми засега да чукна на дърво. Когато и двамата родители работят и бабите са на 5000 мили, няма много свободно време.

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не трябва  да се къпят всеки ден.
Дори след раждане не бива да се измиват веднага, за да не им се бели после толкова много кожата.

# 56
  • Мнения: 4 621
Според мен основното е хигиена Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 726
И с първото си дете, а сега и с второто съм въвела западния модел - къпем два пъти седмично, като първия месец е само вода, а после само с бебешки сапун до първата година.
По-горе са обяснили причините поради които педиатрите (изключая България където все още за съжаление сме много назад) не препоръчват ежедневното къпане.

# 58
  • Мнения: 1 216
Удовилствието, хигиената, масажите и начиците са само добавка към анй-важната причина за ежедневното къпането. Човек се ражда с всичката си кожа така да се каже. И след като бебетата растат много бързо - кожта се разтяга постоянно. Затова са много важно овлажняването на кожата, масажите и мазанията с прекрасните бебешки кремчета

# 59
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
кожта се разтяга постоянно

Кожата НЕ се разтяга.
Тя се сменя постоянно и расте.

Когато се мие често с препарати - се изсушава, което хич не е полезно.
Кожата има нужда от мазнини, за да е в добро здраве.
Ако се "грижим" малко по-малко за нея, тя се справя чудесно с поддръжката си и сама.

Общи условия

Активация на акаунт