Бебешко олио, мляко или лосион?

  • 3 744
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 019
От там нататък ползваме мляко за бебета Simple Smile
Peace

# 16
  • Мнения: 1 896
Ей това може да ви е интересно - тук има оценка на бебешки лосиони по безопасност на съставките - от най-рискови към най-безопасни, цветът го показва.
Тук са различните марки олио, като цяло тях ги дават с по-малък коефициент на вредност.

# 17
  • Мнения: 1 881
Тази класация направо...Излиза, че олиото на Джонсън е по - малко вредно от това на Мустела. Винаги, като чета такива неща и после още повече се чудя какво да купувам, а Чико пък изобщо не присъства, какво ли пък ще значи това newsm78

А доколко трябва да вярваме на тези неща, ами ако са платени от подходящата фирма, оффффф  Sad

# 18
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
За зимният сезон - ОЛИО!

# 19
  • Мнения: 1 896
А доколко трябва да вярваме на тези неща, ами ако са платени от подходящата фирма, оффффф  Sad
Всеки сам решава на какво да вярва.
Първо, организацията ми е известна и й вярвам, както например на Грийнпийс, които също имат такива сравнителни изследвания публикувани на сайта им, но са по-малко подробни в областта на козметиката.
Второ, чета внимателно критериите, заложени в изследването, за да знам какво да очаквам когато пише че нещо е вредно или полезно. Примерно тук не се гледа толкова влиянието върху кожата, колкото наличието в продукта на определени вещества, чийто дългосрочен ефект не е добре изследван и които са доказано токсични в по-големи концентрации.
И трето, най-простото доказателство, че изследването не е платено от фирма, е че различни продукти на една и съща марка понякога се нареждат в началото и в края на класацията, така че някаква обективност явно има.

p.s. А Чико не присъства, просто защото не всички марки са обхванати.
Ето и на Грийнпийс страницата, и там не намерих Чико, но пък има много интересни неща.

# 20
  • Мнения: 1 881
Басилиск, по никакъв начин не те държа отговорна за това, което си пуснала, напротив, благодаря ти за това Hug

Просто на глас разсъждавах....впечатли ме гелчето - олио на Джонсън, класирано преди Мустела, за която тук ни промиват ушите, че била козметика от по - висока "класа". В същото време си мисля, че ако това изследване обхващаше всички марки, нищо чудно някоя българска марка да покрива по - добре критериите за безопастност!.........Пък ние си мислим, че давайки повече пари осигуряваме на детето си по - добро качество Sick

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Миналата зима бяхме на олио,а от лятото минахме на мляко.

# 22
  • Мнения: 1 896
И аз мисля така за българската козметика. Иначе някои от по-скъпите неща действително са по-добри по тези показатели, но далеч не всички.
Мустела тъкмо да се излъжа да купя и като видях това се отказах. То в тази класация общо взето като най-безопасни се класират нещата с най-малко съставки. Затова и Джонсън имат някои от най-безопасните, както и някои от най-опасните продукти - просто им е голям рейнджа.
Лошото е, че на практика има много малко козметични продукти, които са наистина безопасни, особено на нашия пазар, поне засега. Няма и търсене доколкото знам от хора в този бранш. Всеки е готов да си изцеди последното левче за някоя Мустела.
Аз се радвам поне че има някакви независими източници на информация, а неотдавна и Европейската комисия започна някаква кампания да кара производителите да доказват безвредността на химическите вещества, защото има твърде много за които няма достатъчно изследвания и са меко казано съмнителни. Тази инициатива става точно под натиска на еко организации и на информирани потребители. В бъдеще явно можем да очакваме да сме по-добре защитени.

# 23
  • Мнения: 1 881

Аз се радвам поне че има някакви независими източници на информация, а неотдавна и Европейската комисия започна някаква кампания да кара производителите да доказват безвредността на химическите вещества, защото има твърде много за които няма достатъчно изследвания и са меко казано съмнителни. Тази инициатива става точно под натиска на еко организации и на информирани потребители. В бъдеще явно можем да очакваме да сме по-добре защитени.

Искрено се надявам да стане по - скоро и да може поне за децата си да се чувстваме спокойни, когато купуваме Praynig

# 24
  • Мнения: 6 461
Въпросът ми е коя от тези мазилки от кога и при какви случаи се предпочита. Олиото знам,че е за новородени, а от там натаатък?
Ползвам за децата  олио и мляко.
Редувам ги .

# 25
  • Мнения: 1 877
В началото Боян го мажех с мас или зехтин.После продължих с лосион.А Дарин го мазах известно време с бебешко олио и сега сме на лосион.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 702
..........., а Чико пък изобщо не присъства, какво ли пък ще значи това newsm78


Според мен Чико не присъства, понеже сайтът е американски. За сметка на това пък присъстват марки като California baby и други, които не познаваме. Аз лично ползвам козметиката на Buebchen, но и тази марка я нямаше в  класацията.

# 27
  • Мнения: 5 362
Олиото през зимата, млякото през лятото!
Peace

# 28
  • Мнения: 5 026
Все още ползвам олио, като се позатопли, минаваме на мляко!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 252
Ползвам олио и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт