В какво държите картофи, лук, чесън...

  • 4 615
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
В шкаф за целта. Там държа чувала с картофи, чувала с брашно, чувала със захар, мрежите с лук и други кореноплодни ако имам (цвекло, моркови и т.н.). Не си представям никакви чекмедженца. Само чесъна държа в хладилника. И джинджифила. Не изсъхват.

# 16
  • Мнения: 3 360
И аз имам от тези пластмасовите, но са рафтчета. Много са ми удобни и са компактни-на терасата ги държа.
И моите са такива-чудесна работа вършат тези етажерки!

# 17
  • Мнения: 2 631
Изненадана съм, колко от вас ги държат в хладилника...  Shocked Явно е разпространено. А миете ли предварително картофите!?  Thinking Но пък тогава няма да остане място за другите неща в кутиите на хладилника... Rolling Eyes

Галя, да това е добър вариант за мен - етажерки и в шкафа! Peace Трябва само да взема размера, за да паснат.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Хич не си падам по запасяването.Колкото до кило картофи,5глави лук и две чесън-стоят в едното чекмедже на хладилника-нищо не им става.Преди ги държах на терасата в един от тия стелажи с кошниците ама много поникват-за това в хладилника поне повече издържат.Не не мия картофите-слагам ги с торбичката само,че отворена.

# 19
  • Мнения: 3 423
Изненадана съм, колко от вас ги държат в хладилника...  Shocked Явно е разпространено. А миете ли предварително картофите!?  Thinking Но пък тогава няма да остане място за другите неща в кутиите на хладилника... Rolling Eyes

Галя, да това е добър вариант за мен - етажерки и в шкафа! Peace Трябва само да взема размера, за да паснат.

не ги мия -държа си ги в наелонова торбичка ,както са купени
нищо не им става в хладилника

# 20
  • Мнения: 5 475
В шкаф на терасата!  Peace

# 21
  • Мнения: 1 059
на терасата в един кашон

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
В найлонова торба, както са купени и ги мятам в килера на тъмно - нищо им няма.

# 23
  • Мнения: 8 505
В нищо.Купувам само колкото ми трябват за едно готвене.

# 24
  • Мнения: 2 839
не ги мия -държа си ги в наелонова торбичка ,както са купени
нищо не им става в хладилника
Същото и аз  Grinning
Става дума за максимум 2кг. картофи, повече не купувам

# 25
  • Мнения: 2 922
В найлонова торба, както са купени и ги мятам в килера на тъмно - нищо им няма.

И аз, само че ги мятам в един шкаф  Laughing

# 26
  • Мнения: 4 546
в торба на земята  Embarassed
иначе все ще купувам от онези продълговати саксии. смятам да сложа отдолу найлон /ако има дупки отдолу саксията - да не се цапа/ и после картофите - насипно. същото и за лукът. плодовете държа във фруктиера на плота в кухнята, в която се намират и 1-2 глави чесън, а лятото и зеленчуци, ако не искам да ги слагам в хладилника  Grinning

# 27
  • Мнения: 2 700
В шкаф в кухнята, където картофите са в пластмасови панерчета с дупки и крака (продаваха се навремето), а лукът и чесънът в пластмасови купи.

# 28
  • Мнения: 1 403
В шкаф в кухнята  Peace Имам по 1-2кг и ги държа в найлонови торби4ки

# 29
  • Мнения: 463
в кошници.

моите кошници изглеждат декоративни, щото са едни такива красиви, но всъщност вършат страхотна работа в практическо отношение!

Общи условия

Активация на акаунт