Триколка или четириколка за нашите бебета?

  • 3 093
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Много различни мнения ще се изпишат....
Аз лично съм за тези с 4 колела.
Нй-добре е да отидете с таткото в някой магазин и да ги огледате на място.
И аз мисля така. Най-добре отидете в някой магазин и ги вижте на място.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Твърдо съм за четириколка Препоръчвам Мак Енгланд лека не те съветвам да взимаш с подвижни колелета трудно се ходи покалдаръм

# 17
  • Мнения: 3 456
Ние бяхме с 4-колка. Струва ми се по-стабилна

# 18
  • Мнения: 1 455
Триколка! Много е маневрена и спокойно мога да я бутам с една ръка,а с другата държа сина ми. Wink

# 19
  • Мнения: 8 505
С 4 колела.Тези с 3 са ми много неудобни,бутала съм за по малко и винаги съм имала чувството,че всеки момент ще се обърне.
Независимо каква ще си избереш,важното е предните колела (или колело ако е триколка) да са подвижни.

# 20
  • Мнения: 3 457
ние сме с четири колела-просто не съм се замисляла

# 21
  • София
  • Мнения: 558
Много сложен въпрос ... Laughing  Дори за маниачки на колички като мен /ползвала съм, не само опитвала, с двете си деца  общо 13 броя Mr. Green/ Да ти кажа, всяка количка си има недостатъци и предимства в сравнение с другите. Идеална количка още не съм срещала, но много добра, да.  На мен лично ми харесват триколките.  Удобни са за нашите "релефи" по улиците и особено за по-пъргави майчета... Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 44 121
според мен това е въпрос повече на вкус на родителя, иначе зависи от марка, модел и т.н какви качества и недостатъци ще има количката. Важно е както са ти казали да е с предни завиващи колела/о. Аз бих си взела и с помпещи се гуми, и да е по-лека и да се сгъва лесно и компактно.
Иначе ние сме с 4 колела и си я бутам с една ръка без проблем.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
бутала съм и с 3 и с 4 колела
като че ли тази с 4тири повече ми допада.Маневрена е и стабила
Избирайте количката по други критерии както са ти казали момичетата по-нагоре,колограми,цена,амортисьори...а не по това колко колела има:)

# 24
  • Мнения: 1 073
Чувала съм, че триколките по лесно се обръщат!
Малко OFF....та една равнина се определя от три то4ки, така 4е триколката със сигърност е по стабилна от 4етириколката!/ говоря за геометрия, де...така поне твърди математиката/ Peace

# 25
  • Мнения: 872
И аз съм ползвала с 4 колела.Няколко пъти едно детенце на кафето е на косъм да обърне братчето си.Не зная дали всички триколки са толкова неустойчиви или само някои модели...

# 26
  • Мнения: 903
Аз съм с триколка и съм изключително доволна. Ако може си вземи и с помпащи гуми.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 845
Моята е с 4 колела, всички двойни. Предните се въртят, но могат да се застопорят да станат неподвижни. Доволна съм доста. По павета и калдъръм е доста трудничко и тръскащо. В сняг -особено кишаво, и заледено също е трудничко-прилича на шейна. Сгъва се на чадър, лека е доста.Събира се във всички асансьори.До миналата година когато Али беше 10кг+ дрехи и багаж допълнително я вдигах с все количката да я катеря по стълбите.Триколките и тези с по-големите колела са доста по-прохидими,но и доста по-тежички.
Сега сигурно бих избрала триколка. И някоя с малко по-големички и "гумени " гуми.
Най-важнито е да ти се въртят предните колела. Иначе всеки завой трябва да ги правиш на опора.

# 28
  • Мнения: 8 917
ЗА триколката Hug

# 29
  • Мнения: 795
Определено сега триколките са хит! Аз взех такава с предна двойна гума, на PLAY е, просто по-ми харесват като стойка! Вече 3 месеца я ползвам, маневрена е -спор няма, предните гуми се въртят на 360 градуса (могат и да се застопорят - по-удобно е, когато се движа по неравен терен). Някой по-горе беше споменал, че
 
Чувала съм, че триколките по лесно се обръщат!
Малко OFF....та една равнина се определя от три то4ки, така 4е триколката със сигърност е по стабилна от 4етириколката!/ говоря за геометрия, де...така поне твърди математиката/ Peace

Май тук по-скоро с физиката има нещо общо, някоя по-запозната мама може да каже, но моите наблюдения са, че със зимен кош триколките са малко неустойчиви, тежестта идва повече върху предната гума, особено се усеща при страничен наклон на улицата. При летния вариант обаче детето седи с гръб към майката и по-тежката част е  върху 2-те задни гуми - определено е много по-стабилна! Това е мойто мнение - ако се наложи пак да купувам количка не бих взела триколка, ако ще я ползвам със зимен кош!!!

Общи условия

Активация на акаунт