Хитринки за всякакъв случай - 35

  • 44 140
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 872
Омекотител за дрехи във водата. Не помня колко, но много лесно се свалиха тапетите.

# 61
  • Мнения: 2 851
Здравейте, някой има ли представа как да измия контейнера , в който се налива водата на овлажнителя за стая ,защото виждам на дъното има тъмни петна ,предполагам ,защото сипвах чай от лайка да се изпарява ,прикачвам и снимка. Има малка дупка отдолу през ,която се пълни водата ,но стигам само началото да избърша, с четка за ботилки също не става ,може би някакъв разтор ?

# 62
  • Мнения: 4 698
На много места се продава. Последно купих от Лидл.
Бял оцет за почистване има в Лидл?

Нормален бял оцет, не пише, че е точно за чистене. Не виждам каква би била разликата, освен, че за чистене може да е по-концентрирана оцетна киселина, а не от вино. Този е смес от алкохолен и винен оцет, произведен в Долни Дъбник.

# 63
  • Мнения: 4 240
Здравейте, някой има ли представа как да измия контейнера , в който се налива водата на овлажнителя за стая ,защото виждам на дъното има тъмни петна ,предполагам ,защото сипвах чай от лайка да се изпарява ,прикачвам и снимка. Има малка дупка отдолу през ,която се пълни водата ,но стигам само началото да избърша, с четка за ботилки също не става ,може би някакъв разтор ?
Сипи в контейнера вода и една чаена лъжичка ориз, разклащай интензивно до почистване.
Другото, за което се сещам е вода и лимонтузу.

# 64
  • Мнения: 69 071
На много места се продава. Последно купих от Лидл.

Купили сте  ябълков от там.
Пита се за друго - под бял оцет се има предвид специален вид, получен от дестилация на алкохол, а не ябълков Wink

Тази тема...и не само тя
https://www.bg-mamma.com/?topic=705964

Разлика между ябълков, и бял дестилиран, оцети

https://bg.natapa.org/difference-between-apple-cider-vinegar-and … illed-vinegar-265


Къде се продава истински бял оцет? Аз в България не съм виждала, а
искам да купя.
[/quote]

В ДМ мисля че има..по спомен от четено в други теми преди време.

Последна редакция: пн, 15 май 2023, 15:44 от teta75

# 65
  • Мнения: 4 698
Смес от дестилат на винен и алкохолен оцет, така пише. Не е ябълков.

# 66
  • Мнения: 4 021
С какъв препарат мога да избеля старо пластмасово шкафче в банята, което е пожълтяло от времето?

# 67
  • Мнения: 41 401
Мисля, че не можеш. Това е промяна в самата пластмаса в следствие на стареенето, а не е замърсяване.

# 68
  • Мнения: 2 042
С какъв препарат мога да избеля старо пластмасово шкафче в банята, което е пожълтяло от времето?
С никакъв.
Пробвах с клапи на климатик- не става. Приложих всякакви методи от нета и не се избелиха, накрая ги напръсках със спрей.

# 69
  • Мнения: 1 622
Чела съм, че използват окислител за боя за коса. Евтин е, може да пробваш.
Гледала съм клипове за освежаване на цвета на стари пластмасови столове с газова горелка или пистолет за горещ въздух


# 70
  • Мнения: 2 042
Е, точно с перхидрол пробвах. Висок процент, увиване в стреч фолио, после на слънце и накрая...нищо.
Натопих и в неразредена белина с часове, пак нищо.
С горелката пожълтелият шкаф ще стане чисто бял, сигурна съм😆

# 71
  • Мнения: 69 071

Натопих и в неразредена белина с часове, пак нищо.
С горелката пожълтелият шкаф ще стане чисто бял, сигурна съм😆

Мдааа Grinning..като го стопиш и сложиш нов на неговото място, да Satisfied

# 72
  • Мнения: 13 198
Няма да се оправи остаряла бяла пластмаса, тия пари за препарати по-добре си ги спестете във фонд за ново шкафче. То не е мръсно, че да се измие. Не знам доколко си заслужава да се боядиса с нещо, то хем е пластмаса и не може с какво да е, хем и в баня и трябва и това да се има предвид... Аз бих си спестила ядовете и парите за такова нещо.

# 73
  • Мнения: 522
Дами, трябва ми помощ- пуснах пералня и сложих от перлите на Ленор, но някакси са ми оцветили две блузи. Пуснах пералнята още веднъж с две цветоулавящи кърпички и прах, но не са се махнали петната. Имате ли някакви идеи как да ги премахна? Имам някакъв спрей за петна от Дм, но съм го ползвала само на бели тениски и нямам идея дали няма да избели блузите. Всякакви съвети ще са ми от полза!

# 74
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 846
Перли на Ленор да оцветяват?????
Дълго време ги ползвах на 60 градуса, но такъв ефект не съм постигала. Thinking
Да уточня, че от UK са ми купени.

Общи условия

Активация на акаунт