Всичко за всички марки гел лакове - тема 48

  • 26 388
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 695
И на мен ми се падаха камъчета, ама имам доста. После ми се падна пила, ама и пили си имам, та още се въздържам от поредна покупка… 😀
Иначе, свърши ми млечно белия и него бих си взела, но ще е по-натам.

# 331
  • Мнения: 310
И на мен ми се падаха камъчета, ама имам доста. После ми се падна пила, ама и пили си имам, та още се въздържам от поредна покупка… 😀
Иначе, свърши ми млечно белия и него бих си взела, но ще е по-натам.

Може ли линк за млечно бялото? Или номера на лака

# 332
  • Мнения: 2 695
Ползвам №02 M Млечно бял, но в момента не е наличен при нея.

# 333
  • Мнения: 360
От мен нещо цветно на сестра ми:


И двата цвята са на марката "Дама" - имам още един цвят лайм и съм супер доволна. Поръчахме ги от дистрибутор, понеже работи в голям хотел и има маникюристка. Вие доволни ли сте от бг марки и ползвали ли сте?

# 334
  • Мнения: 1 336
Момичета, а вие кога започнахте да ползвате електрически пили? Имахте ли вече някакъв опит с гел лака или почти веднага, след като започнахте, си взехте ел пила? Чудя се до каква степен е важно да имам определен опит в правенето на гел лак, за да започна използването на ел пила?
И още един въпрос, ако позволите. Сивата пила, която Есмералда показа преди няколко поста, подходяща ли е за начинаещи?

# 335
  • Мнения: 1 746
Аз наскоро си взех, иначе се лакирам с гел лакове от няколко години.
Напоследък само и единствено с гел ходя, но се понаучих на техники и всеки път съм все по-доволна.

# 336
  • Мнения: 7 565
Да, показаната от мен пила е подходяща за начинаещи и в момента е на супер цена. С колкото по-хубава пила започнеш, толкова по-лесно ще ти бъде и толкова по-малка е вероятността от окепазване.
Аз започнах с ел.пилата няколко месеца след като започнах сериозно с правенето на маникюра (предишната година бях правила 3-4 през лятото). Имам големи и дебели кутикули, които никога не успявах да почистя добре с римувър (3 години по-късно и след завършен присъствен курс все още не мога, моите изобщо не се поддават на класически маникюр), мразех и свалянето с ацетон и стърженето на ноктите, защото никога не падаше напълно. С пилата направо се родих. Тъй че, ако си решила, че искаш да се занимаваш, взимай пилата, значително ще си улесниш живота с нея.

# 337
  • Мнения: 1 336
Да, показаната от мен пила е подходяща за начинаещи и в момента е на супер цена. С колкото по-хубава пила започнеш, толкова по-лесно ще ти бъде и толкова по-малка е вероятността от окепазване.
Аз започнах с ел.пилата няколко месеца след като започнах сериозно с правенето на маникюра (предишната година бях правила 3-4 през лятото). Имам големи и дебели кутикули, които никога не успявах да почистя добре с римувър (3 години по-късно и след завършен присъствен курс все още не мога, моите изобщо не се поддават на класически маникюр), мразех и свалянето с ацетон и стърженето на ноктите, защото никога не падаше напълно. С пилата направо се родих. Тъй че, ако си решила, че искаш да се занимаваш, взимай пилата, значително ще си улесниш живота с нея.
Много ви благодаря! Ще го направя! Само се притеснявам да не препиля, но ще съм предпазлива. Всички необходими накрайници са си включени в комплекта, нали?

# 338
  • Мнения: 919
Не, обичайно комплектите не стават и винаги се препоръчва да си вземете допълнително накрайници, които ще са ви необходими за това, за което ще ползвате пилата.
За сваляне само на гел лак - керамичен или твърдосплавен накрайник с червена насечка, може и жълта, за съвсем начинаещи. Като форма може би най-оптимални са тип "царевица" ли ги водят? - есмералда, поправи ме тук ако се бъркам. Ако има укрепване и/или твърд гел или друго по-дебело покритие - синя или зелена насечка.
Ако ще обработвате и кожички - диамантен накрайник във форма "пламък" като за начало ще свърши работа.

# 339
  • Мнения: 7 565
Специално в този линк, който съм дала на предходната страница, към комплекта има добър керамичен накрайник за сваляне на гел лак с червена насечка. Трябват ти само фрези за кожички, в първия пост има линк - аз лично поръчвам от тук:
https://a.aliexpress.com/_mMZJ0bA

Комплект 5 като за начало, защото е най-разнообразен, другите също са добри. Фрези със синя насечка бих препоръчала само на човек, който има вече някакъв опит с ел.пилата, зелена пък съвсем не е добра идея, аз почнах да ползвам такава след няколко изкарани курса и над 2 години опит с пилата на себе си и на други хора.

# 340
  • Мнения: 1 114
Един съвет от мен, като сравнително начинаеща. Като си вземете пила, вземете си и пластмасови мостри. Лакирайте ги както ще лакирате вас, и след това потренирайте малко сваляне на тях преди да опитате на собствен нокът.

# 341
  • Мнения: 1 746
Много добра идея, за жалост не премина през моите две мозъчни клетки и в началото си препилих зверски ноктите.
На начинаещите искам да кажа, че не е никак лесно, но си струва. Да се спазват максимално правилата за безопасност и постепенно всичко се получава.

# 342
  • Мнения: 1 336
Много ви благодаря, момичета! Страхотни сте! Ще ползвам само за сваляне на гел лак, така че явно ще ми е добре. А за кожички ще си взема накрайник и то най- вече за педикюра, но и на ръцете ще се престраша вероятно.
Благодаря ви отново!🤗

# 343
  • Мнения: 522
И аз си подцених първата електрическа пила и си препилих коктите доволно. Даже до ден днешен първо свалям малко с нея и след това довършвам с обикновена пила. Но за кожичките не мога без нея.

# 344
  • Мнения: 1 114
А пък аз, от самото сваляне с твърдосплавния поразии не съм си правила, защото потренирах. Но за кожичките след 3-4 маникюра реших, че много съм задобряла и на петия някъде доста смело, без първо да избутам с избутвач, направо с пламъчето действах, и натискам нали да не остане и кожичка. И понеже от него не ме боли, или пари, не усетих нищо. В момента, в който си почистих праха със спирт и като видях как са ми порозовяли ноктите баш в основата и ми прималя.
Вече съм с трети маникюр след злополучния и препиленото тръгна надолу, но искам да ви предупредя да внимавате и с пламъка, и с него може да се препили нокът.

Общи условия

Активация на акаунт