Детска ясла или детегледачка

  • 1 989
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Според мен трябва поне да ходи и тогава ясла. В нашата ясла имаше детенце дето беше проходило там, ама не е в това въпроса.
А за шибаните болести не ми се говори  Sick От октомври не е на детска и как един сопол не му текна.....а все бос (без чорапи) вкъщи и шапка трудно търпи навън.

# 16
  • София
  • Мнения: 94
Аз съм за яслата. Мария тръгна на годинка и 3 месеца. Много и харесва там, ходи да се забавлява и играе с други дечица по цял ден, научила е толкова много неща, на които аз в къщи нямаше да имам търпение да я науча. А с гледачка не мисля, че би и било толкова приятно и интересно. Друг е въпроса, че може би болестите наистина ще са доста по-малко.
Според мен идеалният вариант е ясла и детегледачка на разположение, ако детенце се разболее.

# 17
  • Мнения: 2 556
Детегледачка. Сто пъти ми е по-спокойно, отколкото ако знам, че е на ясла с още 20 дечица + да речем 3-4 лелки, че те и най-перфектните да са, просто не могат да огреят навсякъде.

А това за социализацията на деца под 3-годишна възраст - на практика в яслата това означава детето да седи с 20 себеподобни мъничета и да живеят под режим. Не ми харесва идеята детето ми от толкова малко да разбере, че света не е само цветя и рози, има много време, за да го научи...

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз се чудя дали ясла или детегледачка.  Thinking Ще следя темата с интерес.

# 19
  • Мнения: 1 734
........ на ясла с още 20 дечица + да речем 3-4 лелки, че те и най-перфектните да са, просто не могат да огреят навсякъде.
...................................

Какви ти 3-4 лелки, где такова разхищение... Има само 2 сестри и те се сменят в смяна по една, а и още една лелка да помага. На практика остава една сестра и една лелка. Толкоз  Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Според мен по-добрия вариант е детегледачката (поне до 2 г.)  Peace
Иначе съм за ДГ  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 145
Детегледачка...
Винаги съм била върл привърженик на яслите и градините (държавните) и поради тази причина дадох дъщеря ми на 1г и 10м, сега е на 4г и 8м и е изкарала болести за 10 години напред. При последното ни ходене при известна педиатърка, тя едва ли не ме обвини, че съм съсипала здравето на детето си защото съм го дала толкова рано... Според нея оптималната възраст е след 3г. Не знам доколко е вярно, но винаги ще чувствам вина затова, че не съм изчакала. Основният ми мотив да я дам толкова рано беше, че дъщеря ми е много контактно дете и обожава да е сред хора....

# 22
  • Мнения: 5 370
Твърдо гледачка, от 6 месеца имам такава и не смятам да го давам на детско заведение преди, живот и здраве, септември 2008-тоест, 3, 5 години.
Имам си разкошна жена, единственият проблем е, че като се разболее, със свеки търсим варианти нея кой да я замести на работа, че да гледа дребен.
Но това са бели кахъри.
П.С. Детегледачката си съм я взела по най-стриктна препоръка пак на свекърва ми, приятелки са от 30 години. На случаен човек, хм, не знам дали бих поверила детето, сигурно бих стояла в неплатен или щях да викам майка ми да дойде тук.

# 23
  • Мнения: 8 917
Детегледачка Peace

# 24
  • Мнения: 1 263
Детето ти е малко. Според мен няма място за дилема. На 11 месеца то си е бебе.
Винаги съм предпочитала ясла или ДГ пред детегледачка, НО в малко по-напреднала детска възраст. Аз лично дадох дъщеря ми на 1,8 г., а дотогава имаше детегледачка.
Това е.  Peace Аз също съм категорично ЗА яслите, но  не и за толкова малко дете, а и март месец(преди пролетта)...рано е...Ако имаш възможност за детегледачка до навършване поне на 1г и 4-5 м, а после на ясли ...според мен това е решението в случая.
Моята дъщеря също тръгна на ясли на 1г и 8м...бих я пуснала и 2-3 месеца по-рано, но изчаках да мине зимата.

# 25
  • Мнения: 2 757
Детето ти е малко. Според мен няма място за дилема. На 11 месеца то си е бебе.
Винаги съм предпочитала ясла или ДГ пред детегледачка, НО в малко по-напреднала детска възраст. Аз лично дадох дъщеря ми на 1,8 г., а дотогава имаше детегледачка.
Това е.  Peace Аз също съм категорично ЗА яслите, но  не и за толкова малко дете, а и март месец(преди пролетта)...рано е...Ако имаш възможност за детегледачка до навършване поне на 1г и 4-5 м, а после на ясли ...според мен това е решението в случая.
Моята дъщеря също тръгна на ясли на 1г и 8м...бих я пуснала и 2-3 месеца по-рано, но изчаках да мине зимата.
И аз подкрепям това мнение. Другото на което може да обърнеш внимание е какво предпочита детето ти - спокойствие или лудница с много деца. Ако е от вторите дори болестите не биха ме спрели да го дам на ясла - така или иначе когато и да почне да се събира с повече деца ще ги преболедува. За мен варианта ясла след 2 годинки е най-удачен за контактни деца. Всичко е индивидуално обаче в крайна сметка и си зависи от майката, детето, възможностите на семейството  Peace

# 26
  • Мнения: 3 491
Всичко е въпрос на частен случай според мене. Направи оглед на яслите, които имаш предвид, по възможност заедно с детето. Пусни си обява за детегледачка, просто да видиш как върви търсенето и какви хора ще ти се обадят. Оттам нататък вярвай на очите, ушите и интуицията си.

# 27
  • Мнения: 4 156
Според мен по-добрия вариант е да се намери добра детегледачка. На 11 месеца детенцето е още много малко. В яслата се предават болести от 1 дете на друго. По-добре до 3 год. възраст да е в дома си. Стига разбира се да се намери добра детегледачка.

# 28
  • Мнения: 24
съгласна съм с всички, че детето е малко за ясла.......11 месеца, но на първо време може да се вземе детегледачка, а когато детето поотрасне малко, или поне "започне да ходи"  Laughing Laughing Laughing да тръгне на ясла.........но мнения много, така че успех на всички

# 29
  • София
  • Мнения: 1 058
Ясла съм намерила хубава, ама мисля от догодина да го давам там - общинска е.
А иначе май към детегледачка ще се ориентирам

Общи условия

Активация на акаунт