Турски филми и сериали - Обща тема - Тема 14

  • 91 315
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 913
Феми😍, благодаря! ❤️
Ето, че и моите сериали се увеличиха, но колко му е да се справя с един Шивач . 😉 😜

# 76
  • Дубай
  • Мнения: 3 772
Феми, може ли един линк, и аз искам да го  гледам Чачко.

# 77
  • Мнения: 5 764
"Шивача" съм го оставила да го гледам на маратон, т.е. когато ми падне свободно време. И ето, дочакала съм българските субтитри. Blush Благодаря, Феми Hug, виж колко народ чака за линкове, и аз се нареждам. Grinning
От тези, които следя - т.е. гледам всяка серия  два  ще приключват- Стогодишно чудо и Хубави дни. Братчетата малко ги позарязах, че там започнаха глупости да правят сценаристите, но по-нататък ще си ги догледам, просто  са ми симпатични и някак не ми се оставят. Пък и следващия сезон вече ще са студенти, нови истории ни очакват. Blush Шербета го продължават втори сезон- ще се гледа. Омер- също. И за моя радост Жар птиците са продължени за втори сезон, много ми харесва този сериал.
Между другото, позагледах някои  откъси от Гюлджемал, въпреки първоначалната ми силна критика. Пооправиха сценария, не е като в първа серия, която ме отказа. Не знам дали при свободно време да не го продължа. Но там имам проблем- актрисата в главната отрицателна роля- майката ми е особено, ама много силно неприятна, до непоносимост. Та може и да не мога да я изтърпя.

Мисля да заложа на някои летни. Засега с интерес очаквам сериала са Бусе Мерал и Емре Бей- и защото актьорите са ми симпатични, и защото мястото, където ще снимат е много красиво, и заради типичния летен сюжет. Grinning

Вижте какви са сладурчета. Blush





Е, големите специалистки във ВК и намериха кусури- с бретонче била, не била хубава и т.н. Grinning И се учела да язди, ха ха. Grinning Как ще се учи, тя си яздеше все едно е родена на коня в "Легенда".  
На мен ми допадат, не търся някакви неземни красавци, просто млади хора с красива лятна история- с върхове и спадове, както си знаем, с красиви картинки- в случая Черно море и планини. Green Heart

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 16:08 от oncee

# 78
  • Мнения: 28 186
Онче, не се отказвай от "Гюлджемал". Интересна е историята, и на мен актрисата в ролята на Зафер не ми е приятна, но във всеки сериал има подобни - майката на Гамзе по - приятна ли ти е? Joy Смея се, макар че е ужасно. Не мога да повярвам, че е възможно да съществува такова чудо сега, в този ден, в тази година.
Хвърли поглед на темата за Чукурова - Ваня пише подробно за "Гюлджемал". Аз изоставам, чакам преводите на български, от озвучаването на руски много неща не чувам/не разбирам, после нямам време за преведената серия, последната още не съм я гледала.

От МЧ - да се подсилите с рачел от Flowers Rose



и смути от магданоз, лимон и чесън.

# 79
  • Мнения: 27 916
Хайде , група радвайте се на Шивача с бг превод . Flowers Tulip Целия сериал ще преведат щом са почнали. Превода е субтитрите са на Емилис така пише.  Три сезона са. Епизоди кратки по 45 мин . няма локуми . Втори сезон ще е 8 епизода. Сериала е докоснал хората и си заслужава определено заради екипа , играта , режисурата.  Наскоро четох чуждо мнение на английски нямат търпение за втори сезон . Разликата е брутална и всичко предстои .

Всички 7 епизода тук  https://videa.hu/videok/film-animacio/_1-F1Izy4i1nAYRyl9O
https://videa.hu/videok/film-animacio/_2-zmER6DbKCeONUxNo
[urlhttps://videa.hu/videok/film-animacio/_3-USRIZshJwzTam8LK]
[urlhttps://videa.hu/videok/film-animacio/_4-r22sbGvysMkqNfyj]
https://videa.hu/videok/film-animacio/_5-nsgymQvHNZJ662jG
https://videa.hu/videok/film-animacio/_6-1jqdZ0HU315eBYLa
https://videa.hu/videok/film-animacio/_7-AZHy2CCKYguovNid




Наизуст научих епизода с ревюто. Как и оправи плата . Nature FireНерде е Роза , няма я забавлява се с Димитрии


  Ще споделя още от новото му интервю за ЕЛЛЕ МЕН
Още веднъж се убедихме фенеовете му че тоя човек е невероятен и няма фалш при него .  Heart


Успяваш да стоиш далеч от аспекта „слава/известност“, който носи актьорството. Лесно ли го правите?

Ч - ''Това не е нещо, което дойде по-късно в кариерата ми. Никога не съм се въздържал от нищо, особено след като започнах да играя. Бях същият.  В теб е, не можеш да го насилиш. Както казах, винаги съм живял и действал по този начин. Не го правя нарочно, това е моят начин на живот''.


 Споделя защо снима само за дигитални платформи .

От известно време снимате за дигитални платформи. Това съзнателно решение ли е?

Ч - ''Да, това е мое лично решение. За съжаление работата по местни телевизионни канали не оставя време за личен живот. Когато работех в телевизията, ми беше трудно психологически да се справя. Затова през последните няколко години работя само за платформи. Правя това, което обичам и имам достатъчно време да се посветя на себе си''.

[Фактът, че един актьор има под ръка сценарий и знае ролята от началото до края, помага ли по някакъв начин?
 Ч - ''И това също е един от аргументите, но не и единствената разлика между работата в телевизията и платформата. Сценаристите могат да пренапишат ролята в зависимост от реакцията на публиката към развитието на сюжета и понякога да поемат героите по път, който не е планиран в началото на снимките. И тогава е невъзможно да се предвиди нито началото, нито краят, нито развитието на героя. Мисля, че това е едновременно добро и лошо. А в дигиталните платформи знаете началото и края и знаете как да изградите роля според историята. Всеки подход има своя собствена мотивация''./size]

Пеями е шивач и се облича много стилно заради професията си. Как е развил стила си? Подготвен ли е специален гардероб за него?

Ч - ''Да, наистина беше подготвен специален гардероб. Payami е аналогов персонаж, той няма нищо общо с технологиите. Той шие на стара крачна шевна машина с ръцете си. Начинът, по който се облича и музиката, която слуша, е носталгия по миналото в настоящето. Ето защо всички дрехи са проектирани специално за този герой''.


Интересувате ли се от мода в личния си живот? Как бихте описали стила си на облекло?

Ч - ''Не мога да го опиша, не се интересувам особено от мода. Не обичам да купувам скъпи дрехи. Нося същите дрехи, които стоят в гардероба ми от години. Наистина обичам винтидж дрехите. Когато понякога пътувам в чужбина, обичам да купувам винтидж дрехи, които имат винтидж усещане и добра енергия''.


Вие сте на 32 години, промени ли се нещо във вас след 30? Как се чувстваш?

 Ч- ''След 30 години виждането ми за събитията се промени драматично. Имам чувството, че съм навлязъл в епоха, в която логиката надделява над емоциите. Мога да остана по-спокоен пред лицето на всичко, което се случва в живота. Вярвам, че е възможно. Отдавам се на живота. Вместо да сте по-активни и ангажирани, по-добре е да останете на заден план. Аз съм в период, в който съм решил да бъда наблюдател''.


Какво бъдеще си представяте за себе си?
 Ч - ''Мога ли да запазя това за себе си''?

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 15:43 от femmi2

# 80
  • Мнения: 5 764
Феми, благодаря Flowers Hibiscus, запазих си линковете.
Лу, вярно, ха ха ха, майката на Гамзе е сериозна конкуренция на майката на Гюлджемал. Joy Да вземем да обявим конкурс тук- за най-ужасен родител. Smiling Imp Благодаря за насоките, ще погледна в темата. Hug

На летни сериали освен този, който пръв ме заинтригува им обърках вече конците- кой с кого, защо... Grinning Знам, че има един, който го влече психиатрията май, него сигурно ще го отсвиря, два такива започнах миналото лято и не ги догледах.
Сещам се, че Пепелче питаше дали има други мъже в "Мащеха". Пепелче, виж какъв младеж ще участва- Емин Гюненч, в ролята на юрист. Не знам кой е, но е хубавец. Grinning



Обаче в този сериал кой и за какво се бори- не съм разбрала. Blush Мисля обаче да му хвърля едно око, Кутси го харесвам, в ролята на татко ще е, дребничката актриса също я харесвам.

# 81
  • Мнения: 1 544
Някой, загледа ли Ново начало ??




Е,  като няма  загледа ли го....да си пусна един от моите любимци...



Перфектен винаги.....умерен, стабилен, 👍👌

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 21:29 от Stella2021

# 82
  • Мнения: 159
Здравейте! Феми, благодаря за линковете на Шивача, но не знам дали е само при мен линковете за трети и четвърти епизод не ми се отварят.

# 83
  • Мнения: 19
Здравейте! Феми, благодаря за линковете на Шивача, но не знам дали е само при мен линковете за трети и четвърти епизод не ми се отварят.
Шивачът - Сезон 1 (Целият)
ОТ 1 до 7 ЕПИЗОД с БГ Субтитри
📺✅
Линк към епизодите:
👇👇👇
https://playtube.tv/search?keyword=%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%8 … lXldQV2h-4H9P5v-M
Превод и БГ Субтитри: Emily

# 84
  • Мнения: 1 645
Стела, аз съм го гледала, още, когато го пуснаха. На мен допада, но го спряха предсрочно. Но ми е един от раЗличните и неразвитите сериали. Няма да издавам, но завършва ...

# 85
  • Мнения: 27 916
Благодаря за линка на Шивача и аз този е по удобен.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 22:48 от femmi2

# 86
  • Мнения: 1 544
Стела, аз съм го гледала, още, когато го пуснаха. На мен допада, но го спряха предсрочно. Но ми е един от раЗличните и неразвитите сериали. Няма да издавам, но завършва ...

Благодаря за включването , Ви! Аз не мога да се ориентирам  нов или стар се явява този сериал. До сега са пуснати 9 серии, но са само с аудио....Това е, което аз намирам...малки са сериите, но адмирации...за сюжет, игра, ....

# 87
  • Мнения: 887
Здравейте
Днес съм ей така
Да си призная и моите сериалчета бяха около 17-19 бр.,че пенсионерския ден дълъг ,бре Обаче 3-4 приключиха, кой навреме , кой принудително. Най-ме е яд за Кралицата. Беше ми интересно да видя кой-как ще се измъкне от създалите се ситуации.
И аз зарязах Гюлджемал , въпреки симпатиите ми към Мурат, но ще го погледна все пак.
Направо им се чудя на комшиите за рейтинга на Рибарче.Гледам го, но набързо с мишока.
Зарязах Крупие и Разведката.
Летните сериали, май ще ги гледам в късното лято, според вашите отзиви.
Предстоящата серия на Омер ще е инфарктна. Баси семействата
Феми Flowers Hibiscus благодаря за линковете.

Луд умора нЕма, не ми стигат турските и корейските сериалчета, но се набутах и при арабските.Направила са римейк на 1001 нощ, кръстили са го Цена , обачееее ,ма много груби главните герои, само момата ми допадна, пък и бавно върви превода.

Хубав, слънчен и сух ден ви пожелавам сладурки

# 88
  • Мнения: 27 916
Група от любопитство да питам Защо сериала се зове "Кралицата" и какво му е кралското в историята?

За летните сериали харесвам такива  повечето пъти забиват в драмата.
До тук никой не ми фаща интереса. Може би ще погледна този на Ончето с Емре бей.
Разчитам на нея да разказва тук какво се случва.

Корейско абсурд да се зарибя. Гледала съм само Ирис отдавна и ми хареса. Всичките са ми с еднакви физиономии смешни и дребни.

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 12:28 от femmi2

# 89
  • Мнения: 2 774
Ох бе! Момичета , разплаках се на последния епизод на "Хубави дни"- от кеф! Няма такъв земен, истински, приятен сериал! Не бих казала, че ми е номер 1, но от този вид сериали - ДА! На фона на количеството драми, това е глътка въздух. Реалност, а не фантазия! Heart Много ще ми липсва, рядко има такива бисери. Heart

Общи условия

Активация на акаунт