Някой знае ли защо българите кимат наопаки?

  • 9 143
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Грешка!
Другите кимат наопаки, не ние.

Съгласна. Не мисля, че трябва да се уеднаквяваме Wink

# 16
  • Мнения: 15 619
По-естествено от нашето кимане няяяяма. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 383
Не сте ли забелязали, че  децата започват да кимат обратно на българския маниер, когато са малки. Моите и двете го правят - кимат за "да" и въртят глави за "не", без да съм ги учила. Живеем в БГ. Според мен това е по-естественият начин.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ми щото тъй ни е кеф, как защо Crossing Arms
Бтв и аз брах бая зор с това кимане и въртене на главата в Лондон  hahaha И понеже англичаните хич не се обичат с французите все ме питаха дали не съм французойка   #Crazy ooooh!

# 19
  • Мнения: 875
Индииците кимат като нас също.

не е така. питах един индиец и каза, че за първи път чува подобно нещо. той е от делхи обаче. чула съм, че в южна индия кимат като нас, но не съм сигурна.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не сте ли забелязали, че  децата започват да кимат обратно на българския маниер, когато са малки. Моите и двете го правят - кимат за "да" и въртят глави за "не", без да съм ги учила. Живеем в БГ. Според мен това е по-естественият начин.
Аз съм почти сигурна, че се научават да казват НЕ, въртейки глава, в опит да избягат от лъжицата, когато не им се яде  Laughing Ако почнат да кимат, най-много да боднат нос в манджата. Mr. Green
Което само потвърждава, че това е естествения начин.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не сте ли забелязали, че  децата започват да кимат обратно на българския маниер, когато са малки. Моите и двете го правят - кимат за "да" и въртят глави за "не", без да съм ги учила. Живеем в БГ. Според мен това е по-естественият начин.

Моето пък наопаки........аз щях да го уча както е по света, но се отказах.....тъпо е да го правя

# 22
  • Мнения: 1 299
Я виж ти!!! Това за кимането и турците не го знеах  Thinking
Иначе аз си харесвам нашия начин и в чужбина съм имала бая проблеми, особено като студентка там, леле, като ме питаха - можете ли да решите задачата, аз клатя глава за "не", а преподавателя щастлив ми подава тебешира и вика: ооо, чудесно, заповядайте на дъската". Ходи обяснявай после кой къде как  кима... ooooh!

# 23
  • Мнения: 25 572
Че кое ни е като хората, та това да не е на терсене?  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 1 043
Индииците кимат като нас също.

Кои индийци  newsm78 Аз съм живяла в северна Индия и там не е така.

Общи условия

Активация на акаунт