Работа, CV-та, HR-и, съвети - 86

  • 31 717
  • 818
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 050
Напълно. При прекратяване на осн. чл. 71 не се търси чия е инициативата. Всяка страна, в чиято полза е уговорен срокът на изпитване, може да инициира прекратяване на осн. чл. 71. А това основание, дава право на пълно обезщетение.

Сигурни ли сте, че служителят може да инициира напускане в горния случай и да получава максималното обезщетение?  Не е ли идеята то да се полага  сума именно когато служителят не е виновен за оставането без работа, то е и логично или така съм си мислела.  Rolling Eyes 
Излиза, че хипотетично ако имам късмет все да попадам на нова работа с такъв срок на изпитване, мога през няколко години да решавам да си почина с добро обезщетение.

Ако още някой е наистина запознат нека да се включи.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 15:57 от Нищо лично

# 316
  • Мнения: X
Могат да я накарат да работи в неговата обедна почивка, ако не е фиксирана за всички. Той е в обедна от 12 до 13, а тя от 13 до 14 ч примерно. И драма няма, тя има обедна почивка и всичко е точно. Но мисля, че не това е проблема. Звучи ми, че работодателя е некоректен и очевидно си спестява поне една заплата за служител + обещания бонус. Почти съм сигурна, че и не осигурява на реалните пари, освен ако това, което дава не е минимума за длъжността. Показателно е, че има текучество.
Никога не съм разбирала тези работодатели. Какъв е смисъла да водиш интервюта, да обучаваш някой, да обещаваш невъзможни неща и после този някой си тръгва след първата заплата? Наистина не разбирам тези подли номерца.
Аз бих напуснала на секундата, но не знам какво е положението у дома. Определено започвай още този уикенд да си търсиш нова работа. Няма да го бъде при тези. Ако ти даде някой лев повече, за да те укроти временно, ще те натовари с още работа. Няма смисъл да стоиш при такова некоректно отношение.

.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:13 от Анонимен

# 317
  • Мнения: X
Аз бих се махнала веднага. Имаш мъж до себе си. Трябва да се освободи пространство за нова работа - откъм време за интервюта, откъм освобождаване на капацитет на вниманието за кандидатстване, за забелязване на възможностите. Аз поне така бих направила. Сега не постъпвам за себе си така, защото първо нямам гръб, второ изобщо не се оплаквам от парите (даже напротив), и трето имам доста време и пространство да мисля за други възможности - не само откъм кандидатстване за работа, но и за лични инициативи.

# 318
  • Мнения: 9 050
А какво отговориха, когато ги попита за този минимален, обещан бонус? Защо не ти е изплатен?

# 319
  • Мнения: X
.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:13 от Анонимен

# 320
  • Мнения: 5 142
Това мобилен оператор ли е?

# 321
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Само това, че слагат на новак таргет, е показателно. За близо 10 години работа в сектора, французите НИКОГА не си го позволиха. Имаха си кусурите, но бяха от различно естество. И когато сме били с нов човек в екипа таргетите ни са били като за -1, а този нов човек помагаше на колегата на смяна за неговия таргет. Взимаше някакви поощрителни пари първия месец, но не и истински бонус. От втория пълен месец се броеше в таргетите и според изпълнението - в бонусите.

Последните години май е доста зле положението във всички телекоми.

# 322
  • Мнения: 30 006
Че ти в Лидл ще вземаш поне още 50% на тази сума... Смешно и жалко е, махай се, ако можеш да си го позволиш. Ако не, тихомълком се оглеждай за нещо ново, дори и за е по-различно като дейност.

# 323
  • Мнения: X
.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 22:13 от Анонимен

# 324
  • Мнения: 30 006
Не знам дали имат право, вероятно в длъжностната ти характеристика пише: "...и всякакви задачи по преценка на мениджъра". Нямаш много полезни ходове, освен молбата и после отказваш да заместваш.

# 325
  • Мнения: X
Харати, много гадна случка! Не заслужават въобще да ги търпиш! Всеки сам си знае с какъв бюджет разполага и има ли възможност да седи без работа.

Бих те посъветвала за напред да не разчиташ на обещания. Ако искат да ти вдигат заплатата след 6 месец, да го впишат в договора. Имала съм такъв договор, не съм мега тесен специалист. Не разчитай, че бонуса е сигурен. Той за това е бонус, може да го получиш, ама може и да не.


Не са коректни в отношението си към теб. Ако нямаш възможност да напуснеш от днес за утре, просто спри да си даваш зор. И през това време си търси работа. Ако видят, че си клатиш краката и те махнат, супер, отивай на борсата.

# 326
  • Мнения: X
По кой член да подам едномесечно предизвестие за напускане по взаимно съгласие?

# 327
  • Мнения: 12
Здравейте! Върнах се на работа след майчинство. Детето е над 3 години. При предварителния разговор работодателите ми казаха, че не толерират болничните. Детето ми започна да ходи на ясла, много често боледува и всеки месец съм болничен. След поредния болничен колежка, отговорник на отдела ми писа, че за съжаление не може да разчитат на мен поради честите боледувания на детето. В същото време се опитват да ме изкарат, че работя бавно. Ако работодателят реши, че не желае да съм повече част от фирмата има ли начин да ме съкратят и да отида на борсата за по-дълго време и да получавам 60 процента от брутото. Благодаря!

# 328
  • Мнения: 2 970
Над 3г. не ходят ли вече на градина? Вие си знаете ситуацията, но от поста ви лъха не на желание за работа, а за удължаване на майчинството. Да, децата боледуват, когато са малки, но ако се взима болничен на всеки три седмици за по една - ами, натоварващо е за екипа. Има ли кой да помага за детето? Все пак децата растат и то доста бързо, да не съжалявате накрая, че сте спрели собственото си развитие за два сопола? С най-добри чувства питам, имам две големи деца, минала съм по този път.

# 329
  • Мнения: 4 046
Явно децата са ви наистина големи. Сега за два сопола го връщат от ясла/градина и нямаш избор. Жената очевидно няма помощ, иначе нямаше да излиза толкова често в болничен. Варианта е да се търси работа с възможен хоум офис при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт