Панаири.....

  • 3 187
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
е ,айде пак Hug

вие събирате пари от името на ДБМ и после пазарувате с тях (за което взимате фактури на името на ДБМ).Носите нещата в домовете и полу4авате документ за дарение,който прилагате към фактуратаотговаряща на дарението.......После тези документи идват тук в София.Но как ще изхар4ите пари,за които нямате документ ,4е сте полу4или ,вкарали в сметката и после изкарали за да пазарувате.Реално имате разход,а нямате приход.Ако парите влязат в сметката имате приход от дарения ,после ги връщаме ,вие пазарувате ,взимате фактури ,връщате ги обратно и нещата са в пълен ред и порядък.
Но понеже до сега ЕДИН какъв документ не сме видяли ще попитам "как то4но,от кого и за какво вие събирате пари?"Как ще ни докажете,4е можем да ви се доверим за в бъдеще.?На какво сонование вие държите сметка на нас,вместо ние отдавна да сме по4нали да държим на вас за вси4ките документи които дължите.

и понеже ми омръзна да ни правите на будали ще ви кажа ,4е знам за притесннията ви,4е няма да ви върнем парите WinkНо не на ВАС,тези пари не са ваши Wink,те са на децата.И аз бих попитала "как ние ви се доверихме да събирате пари от наше име с целият риск и вси4ки последствия".Зна4и-ние можем ,вие не newsm78

Наясно съм за цялата постановка относно базара и не се у4удвам колко изобретателен може да е българина за да направи мръсно на друг.Не разбирам само защо 4рез децата newsm78Да бяхте казали,4е не сте съгласни и край-базар нямаше да има и то4ка.
И не ни излизайте с номерата,4е не сте знаели,знаехте перфектно за какво иде ре4.

И най-голямата трагедия ви е,4е си позволихте да се правите на ударени,да правите нас на балъци и да не осъзнавате факта,4е без наша помощ нямаше да познавате домовете и на карта дори.И имате наглостта да обиждате тези,които винаги ви казваха кое и как,показаха ви какво е да си при децата и сега ни обяснявате как ние сме еди какви си.Такива сме щото сме се осмелили да влезем с двата краката за децата  на които вие твърдите,4е помагате.........И то с хора,които дори не сме виждали.Ние ви се доверихме за да ни плюете сега.Грешка,за първи и последен път това се слу4ва.Та дори с цената на много домове и много нещастни деца,които ще страдат от такива като вас.

Обещавам ви,4е ще обмислим сериозно дали ще останете с нас или не.Но знам,4е ни готвите поредниат удар под кръста и знам,4е вие сами ще се дръпнете.Та,какво да ви кажа-правете се на велики колкото си искате,ще си понесете отговорността пред закона морална и финансова.

лека ви нощ и дано се осъзнаете на време докато не е станало прекалено късно Hug

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ау, старозагорци, не вий срам! Продадохте стоката и изпихте парите Mr. Green
Извинявам се , че пиша неканена и не  съм Стара Загора, но това вече  е извън пътя. Надявам се, в името на СИРАЦИТЕ И ДЕЦАТА, ОТГЛЕЖДАНИ В ДОМОВЕТЕ, на Лавендър и сие да им мине треската за власт. На Стара Загора желая успех и ще се опитам да се включа във Великденския им базар. Рядко свестни хора сте тук, нали съм ви казвала, че ще мигрирам при вас(само роднините от Казанлък, ако можеше да са по-далеч Wink)
Добре си ни дошла Hug
А за роднините в Казанлък не се притеснявай, имаме агенти там, ще ги пуснем в действие. Я да им излезе оная люта Мима Шумков със сапа за мотика (история, която ме е срам да разкажа)... ще за бравят, че съществува Стара Загора, камо ли че и ти си там  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 629
Роси, не Сладка Хапка, а Лавендър, какво значение има, бе жена, кой на кого ще превежда? Въртим едни пари?! Защо не им се зарадваш на старозагорската банда, че ИМАТ ЖЕЛАНИЕ да помагат. Че не само имат желание, НО И ПОМАГАТ НА ДЕЦАТА. Кому са нужни подобни махленски разправии? Това е bg-mamma и не си от вчера тук, знаеш на какво е способно общественото мнение, т.е. форумското. От цялата(поредна) патърдия страда само ДБМ. От ДИР-а, от другаде дошли, факт е, че сега сте тук. Имам пълно доверие на хората от тази тема. Обаче, за ДБМ, вече не мисля така. Лошото е, че не съм само аз. И най-лошото е, че да изгубите вие, означава да изгубят и децата, на които помагате.
Не съм си позволявала досега да се 'бъркам' в нечия фондация, ама вашата е много семейна.
Успех на Старозагорската агитка Heart Eyes

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919

Децата в Стара Загора определно няма да страдат от липсата на ДБМ тук, защото, както и по-горе се каза за тях и за директорките на домовете хората, които вършат работа са Роси, Мария, Даниел, Злати, Живка и т.н. Не ДБМ. Когато човек върши нещо добро не му е нужна фондация за да го направи, а желание, съпричастност и разбиране и най-важното безкористност!
Не си спомня някой да ми е чертал карта на Стара Загора и да ми е обяснявал къде е дом "Незабравка" примерно, нито съм получавала инструкции как да се държа в дома и как да се отнасям към децата и това биене в гърдите никак, ама никак не ви отива!

Що се отнася до "поредниат удар под кръста" ... чудесно е, че сте наясно, но не си правете труда да давате акъл този път и сами ще се справим и най-важното, с което трябва да се съобразяваме е, това да не повтаряме вашите грешки. Благодаря, че толкова явно ги демострирахте, за да можем да се поучим.

И стига вече заплахи, звучите смешно и отчаяно, като ощипана госпожица от 2-ри клас, която не знае как да си го върне на Иванчо.

# 19
Та дори с цената на много домове и много нещастни деца,които ще страдат от такива като вас.

Вижте какво, госпожо, подозирам, че домовете из нашия край нямат и идея кои сте вий. Но пък имат много добра идея кои сме ние. Така че айде по-спокойно за това от кого страдат децата.

Обещавам ви,4е ще обмислим сериозно дали ще останете с нас или не.Но знам,4е ни готвите поредниат удар под кръста и знам,4е вие сами ще се дръпнете.Та,какво да ви кажа-правете се на велики колкото си искате,ще си понесете отговорността пред закона морална и финансова.

лека ви нощ и дано се осъзнаете на време докато не е станало прекалено късно Hug


Въпроса, е не дали вие ще обмисляте каквото и да е било. Въпросът е дали ние искаме да имаме нещо общо с вас. Защото ние никога не сме били част от фондацията ви. Или греша? Кажете ми поне едно име на човек, ваш член. Да не говорим, че нашата организация хич, ама въобще не е ваш член. А щом това е така, значи ние сме по-скоро... да речем партньори. Дори не и партньори, защото няма подписан документ за сътрудничество. Ние просто на добра воля решихме да популяризираме с НАШАТА работа вашето име в града. Защото за пореден път казвам - вие сте никои тук. И ако имаме грешка, то е че объркахме кого да популяризираме.

P.S. Заплаха ли усещам?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Лавендър, стига се вживява! Във Варна проверихме чрез агенцията за закрила на детето какво трябва за да посещаваш дом- истината е, че трябва добра воля на директор/ката. Ти никога няма да си по-голяма от директор на дом за сираци- той коли- той беси! Стига игра с излишни, измислени козове. Почти нищо от това, което пишеш за посещенията в домовете не е истина и всеки може да го види ако се порови в държавен вестник!

Успех на всички старозагорци Heart Eyes!

Благодаря, че толкова явно ги демострирахте, за да можем да се поучим.

И аз благодаря!

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 03:32 от Катюша

# 21
  • Мнения: 1 639
Грешка,за първи и последен път това се слу4ва.Та дори с цената на много домове и много нещастни деца

Ти наистина ли ? Една бележка е по-важна от един топъл обяд на дете в нужда ?
А  "управляваш" фондация .....

 

# 22
  • София
  • Мнения: 2 210
Лавендър, стига се вживява! Във Варна проверихме чрез агенцията за закрила на детето какво трябва за да посещаваш дом- истината е, че трябва добра воля на директор/ката. Ти никога няма да си по-голяма от директор на дом за сираци- той коли- той беси! Стига игра с излишни, измислени козове. Почти нищо от това, което пишеш за посещенията в домовете не е истина и всеки може да го види ако се порови в държавен вестник!

Успех на всички старозагорци Heart Eyes!

Е това и аз го потвърждавам. Тъй като след като бях изключена или се самоизключих от ДБМ (в терминологията на новият устав, защото преди това нямаше откъде да бъда изключена), с огорчение от трети лица разбрах , че се звъни (ясно от кого) по домовете да не ме допускат, защото съм престъпник почти. Да де, ама директорите се оказаха хора на по 40 и повече години със собствено мнение и ми казаха, че нямам проблем да помагам на децата. От тях зависи достъпа в домовете. И от никой друг!
За спора СЗ и СФ просто нямам думи. Мога само да се радвам, че нямам нищо общо с управителния съвет на ДБМ. Защото пак казвам- другите момичета нямат подобни характерови и властови амбиции-прекрасни хора са...
Пожелавам ви успех и мъдрост в бъдещата ви работа с дечицата! Стискам палци! Поне имате един нагледен печален опит за пример....

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ще помоля да спре разправията вече. Тази тема си я направихме не за да ни хулите и обиждате а за да пишем какви ще ги вършим за децата от нашите си старозагорски и около Стара Загора домове. Именно за това темата се казва "Благотворителни акции СТара Загора" а не " Пазара в Стара Загора"
Не се изказвах по темата до сега защото съм пристрастна...но заставам точно зад всички постинги на Сладка Хапка, Джейд и Таткото на Ива.
Прост икономист съм..единствено членуващ в собствената си фирма и никога не съм имала намерение да членувам в ДБМ. Възхищавах се на Сладка Хапка, Злати, Експрес, Лалка, Джейд, Вечерница /дори от чужбинско/ и другите от Стара Загора когато се амбицираха да помагат на домовете защото аз нямах в началото физическата възможност. Радвам се, че ги познавам и че вече мога да се включвам в техните акции.
Спрете моля ви...грозно става а нали го правим за децата.....тези, които са лишени от майчина и бащина обич.

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 09:21 от Хера

# 24
  • Мнения: 1 134
Аз не познавам никого от вас лично, така че моля да не приемайте постинга ми като персонална  нападка, а като опит за безпристрастен коментар на ситуацията.

1. Дейността на лицата Росица Букова  и Мария Милева е факт доста преди регистрирането на ДБМ. От момента на първите им акции, както и през 2- те години съществуване на фондацията, никой не се е осъмнил, дори за секунда в почтеността и доблестта им. Да – „фондация” е мръсна дума в България, но  в случая не става дума за безлична организация, а за реални хора, които печелят все по – голямо доверие във всички слоеве на обществото.

2. Всяка организация има нужда от правила. Независимо от кого и под каква форма е учредена. Без тях, гореспоменатото доверие няма как да бъде факт.

3. В случая става дума единствено и само за отчетност. Ако ви се струва пресилена – да, прави сте. Няма друго подобно сдружение, в което всички приходи и разходи да са такова публично достояние.

4. На вас ви е гласувано доверие. Вие също сте гласували такова на ДБМ, щом сте се заели да действате под това име. Никой не омаловажава дейността ви, не оспорва силите и ресурсите, които сте вложили, никой не оспорва, че вие сте основните действащи лица в Ст. Загора, никой не иска да си трупа активи на ваш гръб,  а само да улесни дейността ви, затова сте получили и документи от организацията, пълномощни и пр. Но, ако изобщо не ви е било необходимо Движението, за да осъществите добрите си намерения, защо все пак сте се възползвали от него, под една или друга форма?!

5. Не приемайте нещата лично. Приемете, че има хора, които наистина злоупотребяват. Никой не казва, че това сте вие. Нито пък имате право да отправяте подобни обвинения към УС на ДБМ. Но именно, за да изчезне всяко подозрение и мнителност, които ще се отразят не на друг, а на децата (защото хора на заплата в ДБМ  няма, че да им пука какво ще правят, ако някой не им повярва, но с очакващи детски очи е пълно), е необходимо да има известна доза власт, щом така я наричате. Иначе се превръщаме в поредната организация, перяща парите на някого. Уговорката да се преведат парите по сметка на ДБМ е само и единствено, за да е изрядно счетоводството на фондацията, след което веднага ще ви се върнат!

6. Има достатъчно начини, за да подсигурите отпускането на парите си обратно – било под формата на споразумения, било изрично упоменато в дарението от ваша страна за какво да отидат тези средства, както всички останали дарители правят. ДБМ също има своите начини за защита – дори и по съдебен ред. Да не говорим и за наказателната отговорност, под която попадате, ако прочетем чл. 217 (2) от НК.

7. Но ключовата дума в тази организация, между хората в нея, между тях и малките светнали очички, между доброволците и всякакви обществени, държавни и религиозни институции в крайна сметка е ДОВЕРИЕ.
Аз лично съм готова на всичко, за да го защитя  - независимо от кого е застрашено – дори това да са учредителите му един ден, в което дълбоко се съмнявам - защото съм заложила и името, и християнските си ценности в него.



# 25
  • Мнения: 6 243
Само ще вметна, че наказателната отговорност от чл. 217 ал. ІІ от НК е напълно неприложима в случая.

# 26
  • Мнения: 11 314
Уговорката да се преведат парите по сметка на ДБМ е само и единствено, за да е изрядно счетоводството на фондацията, след което веднага ще ви се върнат!

6. Има достатъчно начини, за да подсигурите отпускането на парите си обратно – било под формата на споразумения, било изрично упоменато в дарението от ваша страна за какво да отидат тези средства, както всички останали дарители правят. ДБМ също има своите начини за защита – дори и по съдебен ред. Да не говорим и за наказателната отговорност, под която попадате, ако прочетем чл. 217 (2) от НК.

7. Но ключовата дума в тази организация, между хората в нея, между тях и малките светнали очички, между доброволците и всякакви обществени, държавни и религиозни институции в крайна сметка е ДОВЕРИЕ.

Аз мразя думата уговорка. За да са чисти сметки и добри приятелите, всички трябва да го има черно на бяло в документ. Дайте документа, в който пише, че всички приходи ще се пращат за осчетоводяване в София и след това по канален ред ще бъдат връщани обратно. Досега нямаше представен такъв документ. Само "Уговорки". Те нямат юридическа стойност.
А писаното в т. 6 е просто върха на нахалството - начини за връщане на парите. Вие ли ще решавате как да бъдат оползотворени парите на място??? След като не са ви виждали носовете.
А за ключовата дума ДОВЕРИЕ - просто без коментар.
Къде го, че да седнем като хората на маса и да избистрим проблемите.
Само плювни, че хората имат достойнство да се опълчат на "уговорки"
Документи, мили дами, документи!
Аз се считам за член на групата независимо, че съм на 2000 км.

# 27
  • Мнения: 1 134
Само ще вметна, че наказателната отговорност от чл. 217 ал. ІІ от НК е напълно неприложима в случая.

Имам с какво да се аргументирам, но няма да го превърщаме в юридически диспут. Още повече, ако само това подлежи на коментар...  Simple Smile

Вечерница, никой не е казал, че ние ще решим как да са оползотворени набраните средства.

Всичко се свежда до следното простичко нещо: щом има набарни пари под името на ДБМ, те трябва да минат през банковата сметка на ДБМ.

Не да останат в нея, не  да бъдат преразпределени, а да се осчетоводят и да ви се предоставят на вас.
Това е.
Аз лично, казах каквото имах.
Желая хубав ден на всички!

# 28
ДБМ също има своите начини за защита – дори и по съдебен ред. Да не говорим и за наказателната отговорност, под която попадате, ако прочетем чл. 217 (2) от НК.


Цитат
Чл. 217. (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) (1) Който съзнателно ощети чуждо имущество, поверено му да го управлява или пази, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от сто до триста лева.
 (2) Със същото наказание се наказва представител или пълномощник, който съзнателно действа против законните интереси на представлявания.
 (3) (Нова - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) С наказанието по ал. 1 се наказва и този, който се разпореди със запорирана или заложена вещ, оставена му за пазене.
 (4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако от горните деяния са последвали значителни или невъзстановими щети, наказанието е лишаване от свобода до пет години и глоба от сто до триста лева.


Тук вече объркахте! Много!
 Та кой казвате е представител или пълномощник в Стара Загора на вашата Фондация? За да зная на кого да дърпам ушите, че ме занимава с вас? Ама искам ей така - документ с подпис да видя. Може и без печат.
Аз лично със вас уговорка нямам. Пука ми и за вашето доверие. Искам парите, които аз със собствен труд съм изкарал за децата да отидат за децата. А не за вас. Защото ми е интересно, ако винаги връщате парите веднага и в пълен размер хората от фондацията (т.н. УС) заплати получават ли? Ако работите за едното браво и благодаря е похвално, но ми позволете да се съмнявам докато не докажете противното.

P.S. Сори, Херич, все още те уважавам.

# 29
  • Мнения: 2 249
ей стара загора-ша ме прощавате за изрза ама НАПРАВО СЕ ОСРАХТЕ

нистина ли не разбрахте какво се опитваме да кажем няколко човека подред -на луди ли се правите???
имам един въпрос на който искам да получа отговор и спирам да чета махленската ви тема
ЗАЩО КАТО СТЕ БИЛИ НАЯСНО С НАШИТЕ УСЛОВИЯ ПАРИТЕ ДА МИНАТ ПРЕЗ СМЕТКАТА НИ И ПОСЛЕ ДА СЕ ВЪРНАТ ПРИ ВАС ЗА НУЖДИТЕ НА ВАШИТЕ ДОМОВЕ   НЕ КАЗАХТЕ ПРЕДИ БАЗАРА 4Е НЕ ВИ ХАРЕСВАТ,ЧЕ НЕ ЖЕЛАЕТЕ ДА ГИ СПАЗВАТЕ И ЩЕ СИ НАПРАВИТЕ САМИ БАЗАРА,БЕЗ Д ПОЛЗВАТЕ ИМЕТО НИ,БЕЗ НАШИТЕ ОРДЕРИ-ТОГАВА ЩЯХМЕ ДА ВИ ПОДКРЕПИМ МОРАЛНО САМО И ДА ВИ СЕ РАДВАМЕ И ДА НЕ НИ ВЪЛНУВА КОЛКО ПАРИ СТЕ СЪБРАЛИ?????А????
ЗАЩО БЯХТЕ ЛЮБЕЗНИ,ВЗЕХТЕ ПЪЛНОМЩНО,ИМЕТО НА ПЛАКАТИТЕ,ОРДЕРИ,РЕКЛАМА В НАЦИОНАЛЕН ЕФИР ПО БТВ И НОВА ТВ ЗА ВАШИЯ БАЗАР- А КАЗАХТЕ ЧАК СЛЕД ПРИКЛЮЧВАНЕТО НА БАЗАРА ЧЕ ИЗОБЩО НИКОГА НЕ СТЕ БИЛИ ЧАСТ ОТ НАС????ЕЙ НАТОВА МИ ДАЙТЕ ЛОГИЧНО ОБЯСНЕНИЕ???
НА МЕН МИ ПРИЛИЧА НА ХИТЪР НАЧИН ДА СИ УЛЕСНИТЕ БАЗАРА И НЕ ВИ ПРАВИ ЧЕСТ
ЗА РАЗЛИКА ОТ ВАС КОИТО НИ ОБВИНИХТЕ ВЪВ ВСЯКАКВИ СМЕШКИ,ВКЛ. И ЧЕ УПРАВИТЕЛИЯ СЪВЕТ ВЗИМА ЗАПЛАТА-АЗ ВИ ОБВИНЯВАМ ЕДИНСТВЕНО В ТОВА-ЧЕ ХИТРО СЕ ПРАВИХТЕ НА МИЛИ ДОКЪТО НИ ПОЛЗВАХТЕ  ЗА ДА СИ УЛЕСНИТЕ РАБОТАТА КАТО ПРЕДВАРИТЕЛНО СТЕ БИЛИ РЕШИЛИ ДА НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАТЕ С ПРАВИЛАТА И  ДА СИ ГО КАЖЕТЕ ПРИ СВЪРШЕН ФАКТ-НЕ ВИ ПРАВИ ХИЧ ЧЕСТ

Общи условия

Активация на акаунт