АС и други романтични К-драми - тема 2

  • 15 550
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 557
Марги запазвам гифките и отварям един за да знам къде да ги търся....И този момент съм ви го разказвала. Гг лежат на пода, в помещението са цялата сюрия от спортната зала, ама онези са на черешата, главния първо се погрижи да я завие и да се настани до нея, а после я събуди, че не можа да се стърпи, гледаха се гледаха и и прошепна че съседната стая е свободна и последва друг комичен момент Joy
Втората порция
Скрит текст:












Довечера пускам 10-та аз.
Ще се опитам да те настигна, но и да не успея със сигурност ще се сетя какво беше, може да се каже че на мен горе долу там някъде ми беше челниясблъсък....
Рори, по скоро е похват на сценаристите, за да държат зригтелите нащрек и да не се получи онова отегчение за което се притесняваше как ще издържиш. А главния за мен си е от категоприята  " И сам си е химия"
За другото, няма общо с онези за които си мислите. Тук клюката е съвсем целенасочено снесена да бъде чута и разбрана точно каквато беше идеята, изкараха богатата наследница лека жена, този познава Оска и очакваше точно такава реакця от него. Наскоро писах назад, тя бяга в САЩ, по стечение на обстоятелствата и онзи коийто обърка нещата между тях, после тя отива с в Швейцария и даже прави опит за самоубийство, лекувала се е....

Марги момента от втора серия с тръшкането в спортната зала на 3:15
https://www.youtube.com/watch?v=TN34Zxd6QRk

слагам лнковете  от Рори от предната тема, че сега не мога да дам други
https://youtu.be/jzDPfdXGL-k
https://youtu.be/3yOJEb9MuFY
https://youtu.be/cfoXDVUL2r0
https://youtu.be/13sREmDzmvQ

# 61
  • Мнения: 6 348
Подгрявам настроението за утре
https://youtube.com/shorts/gb6yi1Nt_vQ?feature=share

Анджи, това е сериала заради който се появи темата. Ти гледала ли си го

# 62
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 115
....
И понеже в корейските сериали по традиция не сядат да си поговорят и да се изяснят като възрастни хора, ами действат първосигнално, ето ти я драмата и раздялата.
2в1 извинявай, ама извадих горното от спойлера ти. Каза, че нямаш поглед върху турските сериали, ама ние имаме. Да ти кажа, същото е. Даже в пъти по-пресолено. И го точат 40-50 серии комшиите.

# 63
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 557
Корейцете в това отношение с мед да ги намажеш, в сравнение с другите, направо светкавично се изясняват.

# 64
  • Мнения: 6 934
Ами, то, това е една от причините да не гледам латино и турски сериали. При корейците поне знаеш, че след 15-20 серии ще свърши. Дори и семейните им съботно-неделни сапунки са по петдесетина епизода. А онези разтягат локуми 12341029 серии Joy.

# 65
  • Мнения: 585
Много благодаря на всички за милото посрещане! 😊😊💚🌸
Аз съм изглеждала доста сериали и филми..  от - до..  така че опр. мисля,  че ще мога да се включвам поне тук и там.  Само да добавя, че главно гледам на чуждестранни сайтове и не знам бг заглавията (когато има разлика).
Тайната Градина не съм го гледала.. сега малко бавничко гледам с Ha Ji Won Императрица Ки. Хубав сериал е, но ми идва бавен + че е бая по-дълъг. Още от началото ми напомняше на Moon Embracing The Sun и се оказа, че една 1/2 от режисьорския състав е същия. 😄😄
И да.. гледала съм Moon Lovers... и според мен това е най-добрата к-драма създадена до този момент. Вие предполагам също го харесвате, видях аз хубавата снимчица, която сте сложили. 😊😊

# 66
  • Мнения: 3 336
Анджи, обичаме си го Moon Lovers/Алено сърце. За една част от нас е първият изгледан корейски сериал и го обсъдихме до най-малкия детайл 😀 Пък утре вечер стартира за пореден път по БТВ Лейди, и аз да кажа 😎

2в1, благодаря, аз попитах. Така и предполагах, различията между нея и него са твърде големи, че да не привлекат внимание - поведение, походката даже, тя използва асансьора, в подписа присъстват сърчица и още, и още, но противоположностите се привличат 🤪

Бел, за теб


А това за мен

Много мил момент - отиде само за да я види, прегърне, почувства ❤️

# 67
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 557
Мисля че за размяната разбраха само Оска и шефа на Лаим. И то защото самите гг им казаха. Бяха разменени и в този момент не знаеха основни неща за живота и обкръжението на другия. Главната в кожата на любимия поздрави  психиатърката му която беше дошла на гости и после пита Оска нещо за нея, че отдавна не я бил виждал. Главния пък в кожата на любимата си не знаеше какъв ден е, започна да гадае, а беше годишнина от смъртта на баща и... Онези двамата ги притиснаха с въпроси и главните им разказаха. Събраха се четворката да обсъдят кое кога е било и кой в чия кожа е бил тогава. Оказа се че главния е бил със Съл в сауната, а главната е видяла Оска както майка го е родила, но не на снимките за които си мислеше Оска. Не си отнесе боя от братовчед си и режисьора, само защото не искаха да наранят лицето на Лаим😂 Секретарчето и приятелката не разбраха, до един момент приятелката си мислеше че главния е странен щото е влюбен в нея, а секретарчето си мислеше че шефът му се е чалнал от любов. Отделно че не можеше да разбере към коя - гледайки отношението на големия шеф към приятелката на Лаим, започна да я ревнува от шефа си, виждаше че "той" знаеше повече за нея от него самия, а вече бяха гаджета с нея. За режисьорката мисля че тя не разбра, със сигурност на нея никой нищо не и каза, но като стигнем  до последната размяна, когато едва оживяха ще видим  какво беше при нея по въпроса.

Марги, после ще ги запазя в друго мнение с гифки че да са заедно, сега съм от телефона. Но ще потърся по пълен момент с тръшкането, че тука е само на земята и изглежда малко като да правят други неща😂

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 10:27 от Беллора

# 68
  • Мнения: 3 336
Потърси друг ако искаш, че този хич не се получи. Хем е цензурирания вариант, т.е. забавих скоростта и пак е подвеждащо. 🤣

# 69
  • Мнения: 6 348
Стигнах до 10 серия и тук вече наистина стана смешно и се посмях от момента в който главният отиде да се снима като статист през напиването и изтрезняването до момента в който Оска им отмъкна момичето, а двамата с шефа на каскадьорите се запрепираха кой е имал задължението да я спре. Диалозите на главния, независимо дали разговаря с момичето или някой друг (дори и с майка му) са много интересни и никога не се знае къде ще направи "завой", докато главната с всички други освен него е много предвидима и еднотипна като поведение и реплики.

# 70
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 557
Някои от песните в ТГ с превод.
Скрит текст:
That man

#

Here I Am

#

Skar



I can't


You're my spring



Някои все още не съм ги чула в епизодите, които съм минала до момента.
Рори, в изпълнение на Суки май не съм срещала.

Малко встрани от онова, което обсъждате вие - Бел, някой от останалите герои ще разбере ли някога за размяната на телата?
Марги, тоя пост неволно съм го пропуснала,  по-скоро забравила, че на работа няма как да слушам и затова сега го запазвам. На питането отговорих по-горе, версиите ни с 2в1 малко се различават. Да, някои от песните още не са излизали, Here I Am я метнахме последно под номер 15 на първа страница, но е само във вариант вокалът на Оска . Последната You're my spring е от най-дългото церлуване, сигурно към минута време на коледното парти, поне от там съм я запомнила, но има още време май до нея... Мног ми е любима една друга, за нея няма ли превод Reason, пуснаха я още на коремните преси. Първата пък която си сложила е в женския вариант, още не са пускали мъжкия вариант в изпълнение на главния, вероятно там текста ще е малко по различен, не като казан от жена. Двата варианта на първа страница мъжки и женски вокал са сложени с подточка 11 и 11,1. В тоя сериал музикатае е като трети ГГ, затова и на две места с дублажа имаше кратък превод, но не помня нито къде беше, нито на кои песни. Някои в интернет ги има и на други езици но не беше нито китайски нито японски.... Може да няма нито едно обичам те, затов пък в песните това се повтаря на всяко изречение, а музиката я пускат доволно често Heart В АС музиката също  непрекъснато озвучава и също е като трети ГГ, дано нашите да са превели това-онова. Усещането да се чете превода докато на екрана върви действие е съвсем различно.

Рори, повярвай ми смях и хитроумни диалози има още от самото начало. А сега вече познаваш героите и ще ти е по-лесно да ги разбереш кой за какво говори. Аз много се смея на момента в който Оска се напъва да нареди някаква поезия пред Ла Им на срещата след като тя  излезе от болницата и докато се чудеше за думата, главния каза някаква, Оска я повтори, но думата беше от специалното чувство за хумаор на ГГ Joy Не знам дали сте ме чели досега, но няколко пъти казвам че това е сериалът с най-дълбоките и хитроумни диалози  от тези които съм изгледала аз. И с най-добре разписан характр на главен. Примерно и в секретаркат са направили характер на Паковия герой, но се бяха ограничили до нарцисизма му.
Ще разцъкам 11 след малко....

# 71
  • Мнения: 6 348
Да, главният е много остроумен, но в сериалите, които съм гледала има и други такива герои с характер и остроумни реплики.
Преди моментите от 10та серия, които споделих не съм се смяла, но забавни моменти имаше.
Секретарят на главния като поведение/характер на героя ми прилича на треньора на Пако. И се чудя дали тези два героя са подобни по сценарий или стилът на игра на актьора е такъв. Някъде играл ли е в главна роля или второстепенна, но различна от този тип човек.
Героят на Суки ми е много интересен и макар, че и той ми напомня героят му в Два свята тук привлича вниманието и сам, макар че се появява за кратко. А в Два свята го харесвам в партньорството му с Хьо Джу.
За песните си много права. В корейските сериали те допълват общото усещане от историята и героите.
Текстове на песните на бг не съм търсила, освен тези от АС. Някак само там почувствах желание да разбера точното значение на думите. Но дори и да ги възприемам само като музика усещам синхрон с историята, емоциите на героите и действието на екрана. Може би затова заради песните, които излязоха на клип в ютуб тази седмица "забелязах" и си набелязах два сериала, а преди време заради песен от Момчета над цветя изпитах интерес към сериала и си го добавих към списъка сериали, които смятам да гледам.

# 72
  • Мнения: 3 336
Суки може би ще го харесаш и в Пинокио, Рори. Там изпъква още повече.

В момента не се сещам за друг толкова чаровен, едновременно с това остроумен и с чепат характер главен герой. Много има които да са ме впечатлявали с нещо, но този още го разгадавам ❤️
Аз май от малко се разсмивам, как така успяват да ми въздействат 😆 ГГ върви след Оска и той му казва, че го следва сякаш ще го набие. А онзи веднага пита направил ли е нещо, за което заслужава бой.😂

Бел, няма я Reason с бг превод. Само на руски, но едва се четеше. Субтитрите дребни и в различен цвят, затова по-рано не го сложих при другите.
Ее, ти пък, чели сме те естествено 😂 Обикновено като човек си обсъжда онова, което го вълнува и няма други включвания може би остава с усещането, че си говори сам и го заобикалят, но всъщност не е така..
След Криси примерно по едно време като ни радваше с по-голяма активност не знаех какво точно има предвид като не съм гледала същото, но ми идваше да редя постоянно смеещите се емотикони 😂 За Мин Хо, че имал повече химия с коня отколкото с актрисата в Кралят...
Но докато се изкажем по някои въпроси минават месеци😂

# 73
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 557
Ясно, на първа страница пък е с превод на английски....

Марги, мен изобщо не е лесно да ме разсмее нещо, също така нищо не харесвам лесно, знаете, толкова съм критична, все се извинявам за това и сама не се търпя. Вие толкова неща харесахте, пък аз не смея да се изкажа. За толкова години отатък нищо не харесах повече, пък и това което ни беше събрало в същия състав се скъсвах да го дялкам от един момент нататък и него, замалко да го зарежа 4 месеца преди финала му.... И това коетко харесах го зарязах, а тук няма слабо място, прихвам през няколко минути - днес изгледах 11-та с бг дублажа в ретроспекция бащата на главната и подари плюшена котка Капитан Ким и тя каза на баща си че навремето и викали Гил Мянг Джи-  второто и третото означавало улична котка, явно имаше предвид че обожава котки и не подминава никоя на улицата. Мянг ми прозвуча като мяу Joy Цъкнах на началото на 12 и изненада...гг каза на Лаим че е луд по нея, че е изцяло зависим от нея... Не е точно обичам те но горе долу от същия дол Heart А после и предложи той да и станел нейната малка русалка. В пета серия пък каза на режисьорката че заради тази жена си е загубил съня и ума, което пак води в същата посока, трябваше само да е малко по-конкретен, но както каза преди малко, дори пред себе си му било трудно да признае такова нещо. Т.е. явно в този смисъл му е трудно да го изрече и на глас.

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 18:58 от Беллора

# 74
  • Мнения: 6 934
...................................
Секретарят на главния като поведение/характер на героя ми прилича на треньора на Пако. И се чудя дали тези два героя са подобни по сценарий или стилът на игра на актьора е такъв. Някъде играл ли е в главна роля или второстепенна, но различна от този тип човек.
......................................
Ким Сънг О мисля няма баш главна роля. Играе второстепенни, но въпреки това е от разпознаваемите актьори и има много участия и във филми, и в сериали. Пробвай да гледаш The Man From Nowhere. Филмът е тежък, но е много добър. А Ким Сънг О е абсолютно гаднярче.



От миналата тема, покрай споделените клипчета с музика, се каня да ви препоръчам един сериал - Gentleman's Dignity. Романтична комедия с щипка драма, но с актьори малко по-зрели от обичайните. Сценаристката е същата като на ТГ, Гоблин, Потомци на слънцето, Наследниците...
Четирима приятели от училище, вече зрели мъже. Двама ергени, които имат обща архитектурна фирма, един адвокат, който е вдовец и един безгрижен плейбой женен за богата кака. Между работата и приятелството ще решават проблемите и в любовния си живот.

Последна редакция: сб, 13 май 2023, 19:58 от 2в1

Общи условия

Активация на акаунт