в голяма съм чуденка. Съветвайте моля.

  • 2 062
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
не, не, не чакам "знак свише" за вземането на решението...
просто съм малко учудена от себе си, досега винаги когато се е налагало да взимаме решения, аз залагах на интуицията си, а мъжо на разума, в конкретния случай ролите се размениха..........и някак си не се чувствам в кожата си вслушвайки се в разума.........
абе мн сложно.....писах в първия си пост, че по рождение имам лицева пареза, по принцип това ме е правело по-борбена през целия ми досегашен живот и не ми е пречило особено, даже напротив, но от както живея в Плевен, вярвайте ми, направо стигнах до комплекси  , като цяло тук хората са доста тесногръди и в повечето случаи гледат как изглеждаш и те съдят без дори да проведат един разговор с теб, не преувеличавам нещата, просто защото ги преживях явявайки се на достатъчно интервюта за работа, където ми беше дадено да разбера, че "опаковката" не им харесва, а това малко или много обезсърчава....не знам Търново как се  е променил, но малко ме плаши перспективата като се преместя, да се сблъскам отново с подобни нелепости при търсенето ми на работа......
Да, разбрах те още в първия пост. Относно тесногръдието, ами - тесногръди хора има навсякъде, да не говорим, че и Търново си е малко еснафски град от край време. Никой не е застрахован от подобен "сблъсък".  Разбирам опасенията ти и ти стискам палци да не се повтарят подобни случки от миналото ти. Все пак нова година дойде, нов късмет, нали така  Wink
Опитай се да не мислиш за "комплексите", които са ти насадили, явявайки се на новото интервю за работа. Просто ги забрави. Знам, че е трудно, но с поредица от упражнения може да се получи.

# 16
  • Мнения: 801
ами момичета, засега на първо време мъжо ще отиде тази седмица на 'събеседване" в янтра днес", че да види, какво точно предлагат, на място, да се огледа за квартири и така......

# 17
  • Мнения: 660
Фурор, има една арабска поговорка, според която човек не може да избяга от съдбата си. Каквото и решение да вземете, знай, че то няма да я промени. С това не искам да навея някакво усещане за безнадеждност, а напротив - да ти помогна да се отървеш от потискащото чувство за вина. От това, което каза за духовната си ориентация, смятам, че можеш да ме разбереш - ние живеем, не за да градим пътя си, а заради продуктите на осъзнаването, които произвеждаме по този път. Така че, ако "някой там горе" е решил, че вече сте научили урока, който е трябвало да научите в Плевен, ще хване и ще ви отвее на друго място, ако не - значи не е дошло времето. Каквото и да се случи, приеми го спокойно и с усмивка  Hug

# 18
  • Мнения: 208
Фурор, има една арабска поговорка, според която човек не може да избяга от съдбата си. Каквото и решение да вземете, знай, че то няма да я промени. С това не искам да навея някакво усещане за безнадеждност, а напротив - да ти помогна да се отървеш от потискащото чувство за вина. От това, което каза за духовната си ориентация, смятам, че можеш да ме разбереш - ние живеем, не за да градим пътя си, а заради продуктите на осъзнаването, които произвеждаме по този път. Така че, ако "някой там горе" е решил, че вече сте научили урока, който е трябвало да научите в Плевен, ще хване и ще ви отвее на друго място, ако не - значи не е дошло времето. Каквото и да се случи, приеми го спокойно и с усмивка  Hug
Така добре си казала това, което всъщност мисля и аз!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 3 160
Ох, че ти завиждам! /Благородно, разбира се/ Аз с нетърпение чакам и броя дните до местенето в Търново. В първия момент, когато се реши, че ще се местим там, не бях ходила и естествено имах някакви притеснения, но след като прекарах там четири дни вече бях убедена, че там ми е мястото, никъде другаде не се бях чувствала така добре...Отплеснах се....Не мога да ти дам съвет как да постъпиш, не ми се вижда реалистично от моята камбанария, но аз на твое място бих тръгнала. Ако не съм щастлива на дадено място /както например в момента в София/, значи не ми е тук мястото, нали?

# 20
  • Мнения: 6 909
Личното ми мнение е да се преместиш. Струва ми се, че ако не го направиш след това всички неща, които не ти харесват в Плевен ще започнат да ти тежат още повече. Смятам, че можете да се справите, просто трябва да се решите и да се впуснете в предизвикателството Peace

# 21
  • Мнения: 801
Фурор, има една арабска поговорка, според която човек не може да избяга от съдбата си. Каквото и решение да вземете, знай, че то няма да я промени. С това не искам да навея някакво усещане за безнадеждност, а напротив - да ти помогна да се отървеш от потискащото чувство за вина. От това, което каза за духовната си ориентация, смятам, че можеш да ме разбереш - ние живеем, не за да градим пътя си, а заради продуктите на осъзнаването, които произвеждаме по този път. Така че, ако "някой там горе" е решил, че вече сте научили урока, който е трябвало да научите в Плевен, ще хване и ще ви отвее на друго място, ако не - значи не е дошло времето. Каквото и да се случи, приеми го спокойно и с усмивка  Hug
Така добре си казала това, което всъщност мисля и аз!  bouquet
е, как уцелихте точно в десятката, момичета, нямам думи, защото и моите мисли са в тази посока, благодаря ви   bouquet  bouquet

# 22
  • Мнения: 801
и само да добавя, с много повече мъдрост излизаш от такива прагови моменти в живота си, независимо от решенията, които се взимат

# 23
  • Мнения: 257
Ако искаш да ти се случи нещо ново, трябва да оставиш старото. Мисля, че с възрастта ставаме все по-малко решителни. Говоря за себе си, де. Скоро предприех едно грандиозно местене от София във Варна със същите мисли в главата. (Е, сега вече съм готова за новото!)
А иначе всички други обстоятеслства, за които говориш са от второстепенно значение, но ти вътрешно го знаеш, убедена съм.
Успех!!! Hug

# 24
  • Мнения: 814
Фурор, аз мисля, че съветите за нещо полезно, доколкото сама ще трябва да изясниш за себе си съмненията в двете възможни засега решения.   Всеки проблем носи в себе си  своето разрешение и ни го показва в подходящия момент. В подходящия момент и ти ще знаеш какво да предприемеш, ще вземеш правилното решение, убедена съм, защото си мъдра и отговорна личност и имаш до себе си друга силна личност!

# 25
  • Мнения: 801
момичета, благодаря ви отново  Hug Hug
мъж ми го извикаха в още една медия в Търново, но не с предложение за работа, а на интервю...другата седмица отива, за да види как ще се развият нещата и да решим най-накрая......

# 26
  • Мнения: 1 422
Стискам палци! Вълнувай се, но само положително - предстоят ви прекрасни неща.

# 27
  • Мнения: 814
Фурор, аз мисля, че вече си получила знак за решението на дилемата ви. Просто трябва да го разпознаеш и разчетеш-успех! Бих искала да ти дам и от своята вяра и кураж да предприемеш решителната стъпка-в името на себе си, на  Радост и на семейството си!

Общи условия

Активация на акаунт