Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 498
anela9, извинявам се, че пиша тук, но пощата ти е заключена и не мога да ти изпратя лично съобщение.

# 31
  • Мнения: 138
Здравейте, ами в крайна сметка се оказа, че нямам и алергии към храни. Днес ми излезе резултата. Подсказа ми близък човек, че точно преди около 2 месеца и половина се подложих на хипноза чрез диск за слушане на много известен международен хипнотерапевт. Слушах я около 4 дена. И не ми помогна да намаля или да спра цигарите, но явно е повлияла на мозъка, защото точно оттогава имам дискомфорт в устата и болка в езика. Понеже продължих да пуша, а мозъкът вече е програмиран, че това е нещо лошо и го отхвърля. Отделно получих силен постоянен сърбеж по цялото тяло тогава. И де факто оттогава започнах да обикалям всякакви специалисти и да се чудя какво ми е. Съответно хипнозата ми е направила някаква програма, от която по нервен път ми е засегната устата и езика. Затова явно от храните, с които обичайно пуша - кафе, шоколад, мляко - получавам болки и странни усещания даже в подезичната жлеза. Съвет към всички - недейте да слушате хипнози. Явно имат някакво въздействие, но ето, че в случая с мен по много неприятен начин се получи. Добрата новина е, че спирам да пуша, спирам консумацията на тези храни. Дано някой ден да мога пак да се храня с тях, но вече без цигари. Стискайте палци.
П.П. Да би мирно седяло, не би чудо видяло:)

# 32
  • Мнения: 870
Ваш близък свърза симптомите ви с някаква хипноза и вие веднага повярвахте на това обяснение? А лекарите какво казаха?

# 33
  • Мнения: 138
Ваш близък свърза симптомите ви с някаква хипноза и вие веднага повярвахте на това обяснение? А лекарите какво казаха?
И лекарите заподозряха, че е нещо невралгично, свързано с мозъка. Понеже всички други изследвания бяха добре. Включително УНГ каза, че няма никакви изменения по езика, Велскоп изследване показа същото. Ехография на коремни органи беше добре. Ендокринологът каза, че нямам нито хормонални проблеми, нито преддиабет... Джипито заподозря стрес, който е породил тези усещания и предложи невролог, както и токсиколожката каза същото. За мен принципно няма значение откъде идват разумните предположения - от вас, от приятел или от лекар. Важното е, че взех всякакви мерки да разбера какво ми е и сега ще предприема спиране на цигарите и ще видя със сигурност дали това последно предположение е вярно. Ако отшумят тези странни симптоми, значи е било това.

# 34
  • Мнения: 870
"хипнозата ми е направила някаква програма, от която по нервен път ми е засегната устата и езика." Ей това конкретно звучи като пълна глупост. Ако все пак сте намалили цигарите (щом е имало опити за спиране) може да е абстиненция.

# 35
  • Мнения: 138
"хипнозата ми е направила някаква програма, от която по нервен път ми е засегната устата и езика." Ей това конкретно звучи като пълна глупост. Ако все пак сте намалили цигарите (щом е имало опити за спиране) може да е абстиненция.
Скъпа Лили, въздържай се от груби думи, ако обичаш. Тази тема е с цел взаимопомощ и съчувствие, а не къде да си изливаме негативната енергия и да трупаме его на гърба на болящи хора. Ей това го мразя най-много. Как някой върши огромно зло, наранява, без даже да съзнава какви ги върши. И знаеш ли кое е най-лошото - че всичко се връща. Колелото се върти. Днес съм аз, утре си ти, вдругиден е трети на пангара. И не ти пожелавам насред болки да срещнеш такова отношение като твоето. А относно глупостите, които ти уж съзираш - ами, съжалявам, че ще те огорча, но има множество статии за връзката мозък-език. Става въпрос за няколко вида нервни връзки. Така, че не бързай да обиждаш.

# 36
  • Мнения: 870
Всъщност точно съчувствие изпитах като прочетох, че не е намерено обяснение. В хипнози не вярвам, съжалявам...

# 37
  • Мнения: 138
Всъщност точно съчувствие изпитах като прочетох, че не е намерено обяснение. В хипнози не вярвам, съжалявам...
Лили, много интересен начин да покажеш съчувствие към болящ човек - като го наречеш глупав. Не от такова "съчувствие" имам нужда. Благодаря ти и ще те помоля най-учтиво да не участваш в моята тема. Хубавото е, че не вярваш в хипнози, което предполага че няма да пострадаш колкото мен от тях точно.

# 38
  • Мнения: 870
Значи директно да ви кажат (познати, лекари), че имате проблем с мозъка не ви обижда, а моя коментар към твърдение, че е глупаво (т.е. невярно) е голяма обида. Не ми се спори, просто ми стана странно.

# 39
  • Мнения: 138
Значи директно да ви кажат (познати, лекари), че имате проблем с мозъка не ви обижда, а моя коментар към твърдение, че е глупаво (т.е. невярно) е голяма обида. Не ми се спори, просто ми стана странно.
Този "проблем с мозъка" е привнесен изкуствено от грубо нахлуване в личната воля на един дългогодишен пушач чрез хипнозата. Той не е фатален и доживотен. И повтарям, което на ваше място би ме обидило, че вашето поведение, отношение, емоция, изразени в една груба дума, е меко казано огромно зло към човек, който и без това страда. Какво не разбрахте?

# 40
  • Мнения: 35 951
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт