Сега, ако си бях в България...

  • 3 182
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 907
Ох много неща можех да правя. Щях да работя в ИТ и нямаше да ни е зле, особено ако и мъжът успee да се пласира с неговия български и разни други недостатки Wink. Щях да стана член в клуба на многодетните, да ходя всяка съботa/неделя на Витоша на ски, да си пусна децата на разни детски градини и училища, дето учат английски, немски, играят тенис, голф и не знам още кво и ги взимат с микробусчета от къщи. Е, с градския транспорт не бих свикнала - щях да се возя само на такси или пеша Simple Smile, ама ние сме в центъра, та не е голям зор. Щях да си имам приятели, по-различни от тези преди 15г, но затова изпитани ... Щях да закусвам всеки ден мекици докато ми втръснат ... И да се ядосвам на някои неща, но и да се радвам на други, абе по-раздвижено щеше да ми е. И най-вече да си се карам на воля когато някой ме блъска и прережда, а не да се усмихвам тъпо, че няма нищо.

# 16
  • Мнения: 3 521
Ивалексче, не ми се говори за кафето. Аз в България пиех по 2 двойни къси кафета на ден и не можех и да си помисля "просто кафе". Беше си цял ритуал. Сега тук пия нес кафе в огромна чаша с много вода. Свиква се де. Все се каня да се сдобия с домашна кафе машинка, поне на хубавото кафе да не изневерявам.  Mr. Green

Аz съм кофеиноман, не ме питайте как иzкарах бременността и сега кърменето Crazy. Когато дойдох тук преди 2 години си донесох джеzвето от БГ...след 4 месеца си купих машина zа еспресо, че ми писна...е няма хубаво кафе тук и това е.  :xarms:0
,,


,

# 17
  • Мнения: 6 167
сега, ако си бях в българия щях да съм на работа.
сега е 11, тоест, написала съм вече няколко писма, подготвила съм куп докладни, пила съм 3 кафета и съм провела доста разговори по тел.
за обяд ще се съберем колеги от различни отдели  в ресторанта , ще обсъдим идеологията и ситуацията....
следобяд продължавам докъм 6-6.30. с остатъка, който не си е тръгнал в 17.30 ще отидем на вечеря в някоя пицария, китайски ресторант и тн.
после се качвам на колата и се прибирам вкъщи - душ, малко новини и си лягам.
и така.
събота и неделя , ако не се налага да отида до работата съм някъде - на вилата или на обучение или семинар... най-хубаво ми е, когато се виждам с приятелки по кафенетата.
та, това.. щеше да е, ако си бях в българия.

# 18
  • Мнения: 1 909
Сигурно щях да съм на същата работа, която ми харесваше и имах страхотни колеги (често сънувам как се връщам там на работа, но в последния ми сън вече нямаше компютър за мен Sad)

Мисля, че нямаше да съм омъжена, нито пък да имам деца. Животът ми определено щеше да е по-интересен, тъй като никога нямаше да знам дали ще успея да си платя наема, щях да съм в течение на всички културни събития, да гледам всички филми, които си искам, да се срещам с приятели (хм, май доста по-малко почитатели отколкото преди)  на кафе или на нещо друго и да водим задълбочени разговори или просто да бъбрим глупости.
Е, до толкова ми стига въображението. Не съжалявам, че не съм в България, но ми липсват доста неща оттам. (кафето тук си го правим хубаво, по италиански, но пък няма компания  Sad)

# 19
  • Мнения: 7 914
Ако си бях в БГ в положението, в което съм в момента ( бременна и леко болна)  щях досега под ръководството на мама да съм изпила 100 литра чай с мед ( а сега е само 1 литър  Mr. Green ) , да съм отишла да доктор да ме прегледа... да знам вече пола на бебчо... и такива подобни нещица Heart Eyes

Нана страхотна тема  bouquet

# 20
  • Мнения: 11 315
че ми писна...е няма хубаво кафе тук и това е.  :xarms:0
Купи си Сенсео, поне ще знаеш, че пиеш кафе. Родих с тази машинка Party
И аз съм отдавна тук, като Биба.
Ама взех, че се замислих.
Възможно е, ако си бях в България, да съм все още стара мома без деца, задрусана някъде с микробуса на театъра по села и паланки да радвам чужди детски очи.
Да ям кебапчета на скара в някое топло малко кръчме в забутани малки селца или градчета, да пийвам една биричка и да се радвам на живота.
Странно, как наистина се променят приоритетите с времето и мястото.

# 21
  • Мнения: 5 475
И аз се замислих и установих, че са изминали прекалено много години, за да мога да кажа какво би било, ако бях там newsm78 Нямам никаква представа..... Embarassed

как наистина се променят приоритетите с времето и мястото.

 Peace На същото мнение съм...а и спомените ми от Бг не винаги са свързани с хубави неща,дори напротив.(от мой личен житейски опит)

# 22
  • Мнения: 907
А да, естествено, щях все 3Д ултразвуци да си правя, че и 3-измерни снимки. Simple Smile

Ама въпросът не е ако не бяхте напускали БГ, а ако сега сте си в БГ. Не бъркайте. :Naughty:

# 23
  • Мнения: 11 315
А да, естествено, щях все 3Д ултразвуци да си правя, че и 3-измерни снимки. Simple Smile

Ама въпросът не е ако не бяхте напускали БГ, а ако сега сте си в БГ. Не бъркайте. :Naughty:
Напротив, поне така го разбрах от обясненията на Нана. Wink

# 24
  • Мнения: 3 423
Сигурно щеше да ме е яд, че не съм тук. Знам ли.

# 25
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ако в момента бях в България щях да съм със сестра ми, я по магазините, я на кафе, я на пица или просто у тях на лаф. Щяхме да изчакаме да стане 4.30ч и да отидем да вземем племенниците ми от градина, а после да ги полигавя Wink. Щеше да ми звъни GSM-а, а аз да се чудя дали да изляза с приятели или да остана и тази вечер при сестра ми Laughing.
Като прочетох какво съм написала и имам чувството, че не съм си ходила месеци, а аз бях там до преди седмица Sad.

# 26
  • Мнения: 1 860
А да, естествено, щях все 3Д ултразвуци да си правя, че и 3-измерни снимки. Simple Smile

Ама въпросът не е ако не бяхте напускали БГ, а ако сега сте си в БГ. Не бъркайте. :Naughty:
Напротив, поне така го разбрах от обясненията на Нана. Wink
Да. Така както съм написала темата би трябвало да е, ако не сме напускали България. Защото е ясно, че с излизането ни в чужбина, живота ни се е завъртял на 180 градуса. Обаче пък всеки да отговаря, както му харесва.  Blush И в двата случая смисъла не се губи кой знае колко.  newsm78 Туй последното май не трябваше да го пиша. Загубих се в собствените си мисли.  Crazy.  Whistling

# 27
  • Мнения: 907
Да. Така както съм написала темата би трябвало да е, ако не сме напускали България. Защото е ясно, че с излизането ни в чужбина, живота ни се е завъртял на 180 градуса. Обаче пък всеки да отговаря, както му харесва.  Blush И в двата случая смисъла не се губи кой знае колко.  newsm78 Туй последното май не трябваше да го пиша. Загубих се в собствените си мисли.  Crazy.  Whistling

Както си го написала, според мен е еднозначно "ако СЕГА си бяхте в БГ". Или не е. Както и да е , аз го разбрах буквално. Ами за мен няма опция, ако не бяхте напускали БГ, защото винаги съм искала да поживея в чужбина, дори БГ да беше раят на земята Simple Smile, както си и мислех до известно време ...
А и смисълът е много по-друг - едно е да не си мърдал и друго е като се завърнеш след 15г. помъдрял, побелял Wink, с проф. и всякакъв друг задграничен опит, абе като завръщането на старата дама (пиесата на Dürenmatt)

# 28
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Като чета, и мойто положение щеше да е същото като вашето - супер работа, колеги, кафенца, едно друго, мама, тати....но и виждам каква е мъката на всички тук - за мен това е работата - мисля и за вас. Аз без работа полудявам. Не знам как така за няколко години може човек чак мисленето да си промени - ама аз не мога, аз си искам моето и ще си го гоня до дупка. Пък за кафето - ние си имаме еспресо машина и си ми е много хубаво като се опъна на диванчето, като си пийна кафенце, па си прегледам кво става в бгмама Laughing Laughing
....но за мен на всички бг жени им липсва работата, реализацията, защото аз нямам разбиранията на моята комши, която е започнала да работи едва когато сина й е станал 8г....и все ми казва като си говорим - защо бързаш, цял живот ще работиш- сега е време да гледаш деца - не казвам че не е права....ама аз все не я разбирам Rolling Eyes Rolling Eyes

Извинявам се за отклонението  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 393
И аз се замислих и установих, че са изминали прекалено много години, за да мога да кажа какво би било, ако бях там newsm78 Нямам никаква представа..... Embarassed

ето това важи и за мен. Напрегнах се адски много, за да си се представя в тази ситуация... наистина не мога :crazy eyes:

И аз съм от това отборче.  Wink
И нито мога, нито, честно казано, искам да си представям.
Както и да се опитвам, представям си се пак като гостенката от тук, отишла си за две седмици, пиеща кафета по уютни кафененца, ядяща по симпатични кръчмички и виждаща се по график с шепичката останали след 9 год. роднини и приятели.
И  до откат отговаряща на вечния въпрос: "И с'я к'во? Как е в Америка?"  Crazy

Наистина не мога (и май и не искам) да си представя какъв би бил живота ми в България, ако не бях заминала преди години.

Щяхв  събота да отида на ски, че тук една планина няма


Това обаче и аз си го представям със сигурност.  Laughing
И на мен ми липсват ските много!

Общи условия

Активация на акаунт