? към майчетата раждали по два пъти

  • 1 849
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
Второто раждане беше по-бързо и по-лесно от първото. и мен ме беше обхванал един ужас, ама мина
желая ти успех

# 16
  • Мнения: 1 072
И аз се шашках повече от второто, отколкото от първото.
наистина второто протече по-бързо от първото . Първото беше 4.5 часа (но беше предизвикано), а второто - 2.5 часа. Така че мисля, че второто беше и по-леко: по-кратко време имах контракции.
Желая ти леко раждане, и нали знаеш как е: след 2 дни вече не помниш, че те е боляло.
Сара

# 17
Ами май и при мене не е по-различно от горните майчета
Определено, напрова се страхувах вторият път - може би, защото човек знае какво представлява раждането
Но пък всичко за сметка на това мина 10 пъти по-бързо. Първото ми раждане беше 21 часа, а второто някакви си 2 часа. Даже бях навита пак епидурал да си ползвам, ама акушерката вика Sorry, няма време. Бебето излиза Laughing
И така....6 часа след раждането даже си бяхме в къщи.
Успокой топката - вярно, че при всеки е индивидуално, ама като гледам при болшиноството е преминало по-леко.
Успех и целувки Grinning  Heart Eyes

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 728
Спокойно мила!
Първия път не ме беше много страх,защото преди това имах доста разговори с майка ми(пък тя е раждала три пъти).Родих много бързо-от влизането в болницата до излизането на бебето не повече от час. А втория път без малко да родя в колата.От влизането в болницата до излизането на бебето-40 мин. Мен май нямаше време да ме хване страха че с по-голямото се разправях до последно и някак не усетих че станало време за раждане.

# 19
  • Мнения: 439
Не се притеснявай, като цяло второто раждане е по-кратко. Аз постъпих в 7.10 и в 8.25 бях родила като "истинските болки" траяха едва двайсетина минути и тъкмо да си поискам упойка и бебето тръгна да се показва Simple Smile . Аз също се бях шашнала много, а сега си мисля вече за трето Simple Smile  Пожелавам ти леко раждане и здраво бебенце! После ще ни разкажеш как е минало Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 251
При първото раждането беше около 2 часа,с второто-20 минути.Да,по-бързо е и уж трябва да е по-лесно...,само дето с първия се разминах с 10-ина шева,а при второто бяха над 20.
И ако някой не е споменал,не се шашкай,но след 2-то раждане боли малко повече корема при контрактирането на матката и  е доста болезненичко.Но като си гушнеш бебчето-всичко минава и заминава,погълната си вече изцяло от неговото съществувание. Laughing

# 21
  • Мнения: 201
Важното е да не се притесняваш и да тръгнеш към родилното спокойна!
Не искам да разказвам как е било при мен, защото при всеки е строго индивидуално.
Мога само да споделя, че второто ми раждане бе някак по-осъзнато и осмислено, радвах му се повече, не приемах нещата като даденост, а като дар - един чудесен, несравним дар...

Желая ти леко раждане, не се страхувай, а дори и да боли, ще забравиш всичко в момента, в който гушнеш бебчо!
Успех!

# 22
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много ви благодаря за пожеланията и информацията момичета! Аз живея на 10 мин. пеша от болницата и най-вероятно ще си стоя в къщи доколкото е възможно и дано бебка не ме мъчи много, че пак съм решила да раждам без упойка.

Общи условия

Активация на акаунт