Дворът на заведението, което посещава детето- харесва ли ви?

  • 1 381
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
                       Вярно е,че децата и кучетата са си наши,но не е ли редно да ги научим да пазят - поне децата,то с кучетата проблема създаде не едно главоболие на кметове и управници. :mrgreen
                       При нас се подновиха пързалки,пейки и даже ги циментираха за да не ги откраднат.След един месец при неуспешни опити да бъдат местени и цимента излезе здрав,просто бяха натрошени и останаха да стърчат парчета от дъски  #Cussing out .Учителките преди да изведат децата събираха острите отломъци от дъски ,а байчото лудна да се чуди от какво да оправи парапетите на пързалките.
                       За проектите , по които кандидатстват директорите и там нещата стават , ако градината ти е малка.Когато двора е голям всеки гледа да обещае и нищо да не направи.При нас има редки дървесни видове,направен беше проект за тяхното спасяване,почистване и там каквито трябва процедури /не коментирам,че всичко това беше засадено от персонала в градината преди години/ и какво стана :"Ей,супер сте ама няма пари?!?!".Проекта беше направен от инжинер ландшафен дизайн.Да не говоря,че всички цъфтящи растения и храсти,магнолии всяка година като цъфнат се обират от посещаващите ДЗ родители и деца и изобщо не е проблем да срещнеш излизащо от градината дете с цъфнало клонче в ръка.Много важно,че някакви си учителки са обяснявали,че дърветата и храстите се пазят,не се чупят и т.н.
                        За да бъде двора красив просто трябва да си го пазим такъв ние. Mr. Green Не след като напуснем градината да оставим порасналите си вече деца да я разбиват,пък и да се караме с пазачите ,че дворовете се заключват и да се чака 19 часа всички да си отидат и да нахлуем и да трошим.Въпрос на възпитание и култура според мен. Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
точно въпрос на възпитание е. и на малко желание и пари. яд ме е, защото каквото зависи от мен съм го свършила - моите деца не играят в двора на детската градина в неработно време, не чупят, късат само жълтурчета и глухарчета, кучето наторява единствено отделеното му в собствения ни двор място - и въпреки това габриела играе в просторен, поддържан, но лишен от истински забавления двор.
каквито и катерушки и пързалки да се сложат, не издържат дълго, а не е по силите на 5-6-7-годишни деца да ги чупят и преобръщат, нали? пясъкът мистериозно изчезва и бива заменен от кучешки изпражнения... появяват се стъкла от неща, които нито децата, нито учителките биха могли да счупят в двора...
и какво като някой купува, чисти, боядисва и обезпаразитява периодично?

точно пред единия вход на оградата плочките бяха пропаднали и при всеки дъжд там се събираше огромна локва. помолих техническия ръководител на съседен строеж - напълно непознат човек - да отлеят малко бетон, че да запълнят дупката. сложихме бележки с молби и предупреждения да се освободи място около входа и още на другия ден отляха чудна пътечка. да, ама изкушението да си оставиш стъпките в пресен бетон е било непреодолимо за някои и сега на тези места се рони, отново се събира вода....

# 17
Излиза, че е и въпрос на охрана и осветление през нощта. Ако се заключва портата към двора и има денонощно пазач, който не само да порка пред телевизорче с джобен размер, ще е друго.
Хората няма да се научат изведнъж на култура. На никоя западна държава жителите не са по-умни или по-добросъвестни от нас. Просто нещата се вкарват в релсите с жестоки парични санкции, които действително се събират от нарушителите.
Как ще влизат кучетата, ако оградата и портите си вършат работата и ако всеки един момент очакваш някой с униформа да ти излезе насреща (визирам неработното време на детската).

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 145
В сегашната градина на дъщеря ми дворът е прекрасен. Много зелен и голям тъй като градината и училището са в един комплекс. Има достатъчно занимавки.
В предишната и градина също дворът беше много поддържан и голям, като всяка група си имаше "парцел".
Когато избирах градините, определено държах да имат просторни дворове.

# 19
  • Мнения: 1 520
Нашата няма двор. Ходят или във двора на филиала, които е през една пряка, или в Докторската градина.
Този двор, който ползват е поддържан смея да кажа, но нищо особено. Докторската градинка пък последните години доста я постегнаха и е много хубава.

# 20
  • Мнения: 4 187
Огромен и прекрасен  Hug! С много дървета и зелена трева. Всяка група си има определен кът с катерушки. Не мога да искам нищо повече в това отношение , освен и пред дома ми да има такава зелена поляна  Crazy.

# 21
  • Мнения: 2 818
Да, харесвам го. Не е нищо особено, но го пазят и заключват... и поддържат. Има си градинар, който коси тревата, събира листата и тн. Кучета досега не съм виждала вътре... може би някое улично може да се промъкне, но не е като градинката пред блока например, където детето по-добре изобщо да не стъпва по тревата... На двора, когато ги извеждат (рядко през зимния сезон  Confused ) им дават одеала да си правят пикници, плаж и тн... Специално на 1гр не им дават да се качват на пързалките, защото са опасни (от най-необезопасения модел са) и искаха да ги махат, за да не се дразнят децата.

# 22
  • Мнения: 135
Да, много е хубав!

Има катерушки и пързалки,пясъчниците са с нови дървени седалки,а тази година сложиха нови пейки и сенници.Всичко е боядисано и поддържано.Как се опазва като имам в предвид района не ми се мисли newsm75

Най-много ми харесва това, че всяка година децата се местят на нова ''площадка'', съобразена с възраста им, както и това, че всяка  има сянка и слънчево място за игра  animal085  smile3540 football dancing

# 23
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Дворът е всичко друго, но не е хубав. Възмущавах се, преди години... сега се примирих.

ОказВа се, че не са много възможностите за подобряването му, да не кажа - никакви. Това е полУжението... Confused

В същата градина сме, така че нищо положително не мога да добавя. Не ме притеснява толкова това, че няма почти никакви съоръжения за игра, колкото ужасно ниската ограда и мръсотията в двора. Но най-много ме възмущава факта, че от Октомври до предполагам Април, децата изобщо не излизат навън    Naughty.

Ще разпитам и ако може нещо да се подобри, ще се включа с радост.



В същото ОДЗ е и моята дъщеря (яслата). Дворът определено не ми харесва, но извеждат децата от ДГ сега като е хбаво времето. Работя на смени и вчера ги гледах от терасата и се кефих, че са ги извели Wink. За съжаление "ясленчетата" стигат само да терасата Cry

Искам само да допълня, че детето ми посещава това детско заведение не защото е "отхвърлено" от друго "елитно", а защото избирах не по двор, а по впечатления за персонала и отношението към децата. Преди ходеше на ясла в друг квартал и оттам бях доволна, но сега виждам разликата и определено не съжалявам, че избрах тази ясла/градина като се преместихме  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 105
Не е нищо особено, даже бих казала, че е беден на играчки и не е голям. Предимството е, че е зад самата градина и стените са тухлени и високи. Това е!

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Забравих да спомена, че самата сграда на градинката е под формата на квадрат и си има вътрешен двор. В този двор лятото им пълнят големи надувни басейни и се плацикат, скрити от любопитни погледи.

# 26
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Яслата,в която тръгна Борето имаше страхотен двор,много чист ,поддържан и със съоражения,базата също беше добра,но...персоналът  кофти.Детето ми не можа да свикне и го преместихме в друга,сега нямаме никакви проблеми  Hug.
  За двора какво да кажа,"хубав" наистина е силна дума.Съоражения няма никакви освен няколко пясъчника,но пък е доста чист,тревата се коси постоянно,пейките са здрави,не се вижда от пътя,ограден е с жив плет и е доста тих и спокоен Peace

Общи условия

Активация на акаунт