Болки след аборт с вакуум

  • 1 513
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Във вторник (5 ден ми е днес) правих аборт по желание (заради куп проблеми в личния живот нямаше как да постъпя по друг начин, моля не ме съдете) имам си две прекрасни дечица, нормално родени, ако е важно като информация за въпроса ми. В деня на аборта още след упойката ме боля много, но до вечерта отшумя болката. От вчера обаче имам една постоянна тъпа болка и тежест ниско в корема, и корема ми ниско е подут все едно съм във втори месец. Не можах да си дам никаква почивка след аборта, още на следващия ден бях на работа (работя в магазин за алкохол и цигари) обаче тази болка на моменти става по силна и ме боли и кръста. Кървене вече нямам никакво, нито зацапване, само първия ден кървях повечко и втория съвсем малко. Нямам температура, меря я всеки ден. Според вас нормално ли е? Вчера звънях на доктора и ми каза, че било нормално да ме боли, да пия аналгин или Нурофен и до понеделник, ако не минава да ида все пак да ме види. Ако е от значение аборта ми беше в МЦ Д-р Домусчиеви, за самия доктор като отношение не мога да кажа лошо, но ми направи впечатление, че 5 минути след упойката (бях с пълна) ме изгониха да си ходя, като мен ме болеше много силно, от упойката не знаех къде съм буквално и едвам се прибрах вкъщи.

Благодаря и се извинявам за дългия пост! Simple Smile Желая ви прекрасен ден! :*

# 1
  • Мнения: 1 574
Иди при друг да те прегледа.

# 2
  • Мнения: 462
Най-добре отидете колкото се може по-скоро на лекар,при мен се получи същото след аборт на кухо яйце,не ме бяха изчистили добре, шийката на матката се беше затворила и не кървях,наложи се втори път да ме доизчистят

# 3
  • Мнения: 3 250
Че трябва да отидеш на преглед - трябва.
Но че да очакваш са те оставят да си полежиш там и докато не се почустваш достатъчно готова, за са си тръгнеш - не трябва.

# 4
  • Мнения: 2
Ходих на преглед и се оказа, че не са ме изчистили хубаво имаше остатъци и задържана кръв, и инфекция. Вчера бях в Пирогов за второ абразио и сега пия антибиотик. Обаче в Пирогов не ме изгониха 5 минути след пълната упойка, а ме държаха 3 часа, да се освестя и почувствам добре за да стана и вървя! Благодаря на отговорилите!

# 5
  • Мнения: 2
Ходих на преглед и се оказа, че не са ме изчистили хубаво имаше остатъци и задържана кръв, и инфекция. Вчера бях в Пирогов за второ абразио и сега пия антибиотик. Обаче в Пирогов не ме изгониха 5 минути след пълната упойка, а ме държаха 3 часа, да се освестя и почувствам добре за да стана и вървя! Благодаря на отговорилите!
Здравейте, извинявам се ,че пиша под стара тема но просто не знам вече какво да направя.. В 9г.с. след преглед установиха ,че кръвотока и сърдечната дейност към плода са спрели преди 1-2 дни без да усетя нямаше симптоми бременността ми беше спокойна нямах гадене или други симптоми на ранна бременност всичко беше наред до 06.03 но след прегледа ми казаха ,че това е задържан аборт лекаря ме посъветва да го махнем с вакуум... Ходих и на второ мнение там също ми казаха че сърдечната дейност е спряла . На 07.03 направиха процедура с вакуум изписаха ми Ципрофлоксацин за 5 дни през 12часа.Всико беше наред имах леко зацапване болки като при цикъл и на 12.03 ходих за контролен преглед. На контролния преглед видяха че има съсиреци дадоха ми 2 хапчета Cytotec  казаха да си сложа още същия ден след прегледа едното хапче между кучешкия зъб и венеца до пълното му разтваряне , вчера сложих и другото хапче както ми казаха. След първото хапче имах леки болки и много оскъдно кървене и само 1 съсирек излезе . След второто хапче нищо.. Ако стоя така до следващия преглед който е на 20.03 дали ще се стигне до инфекция... Психически вече не издържам от всичко е наред се стигна до.. аборт мъжът ми само ми повтаря,че всичко ще е наред и да престана да чета в интернет и да не се филмирам но просто не мога толкова неразбрана и объркана се чувствам..Ще се надявам да споделите след като при вас имаше остатъци сериозна ли беше инфекцията как ви изчистиха повторно пак ли с упойка .. Колко време лекувахте инфекцията и сега вече всичко наред ли е с вас?

Общи условия

Активация на акаунт