Белези от наранявания по кожата

  • 951
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1

Здравейте! Въпросът ми е следния, как да премахна или да избеля кожата си за да намаля видимостта на тези белези и изобщо ако е възможно да ги залича напълно?
Бих се радвала да споделите ефикасни кремове или някоя друга бабина рецепта.
Мазах с мед за да избеля, зехтин също, използвах и скраб за тяло за да премахна мъртвите клетки, но не знам дали скрабът като цяло е добра идея.
Има някакъв ефект, не е нещо уау, но все пак го правя от два дни, а знам, че за белезите се изисква време и търпение.
Другият ми въпрос е, възможно ли е с времето сами да изчезнат, защото реално не виждам да са много дълбоки и големи. Таа ще се радвам на всякакви мнения и съвети. Благодаря предварително и се извинявам ако темата не е за тук, но за първи път публикувам. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 669
Колкото сте по- млада и колкото по- пресни са белезите толкова по- бързо ще минат.

# 2
  • Мнения: 1 162
Мисля, че има решение с лазер. Питайте в някое студио - със сигурност заличават белези!

# 3
  • Мнения: 10 384
На мен ми става така като работя в градината по къс ръкав. После цялата съм издрана. Минават не знам за колко, не им обръщам внимание.
Тези от кога са и от какво са? Не ми изглежда нещо безкрайно зле.
И анче добро мазило за белези - Контратубекс от аптеката.

# 4
  • Мнения: 393
Има ли нещо, което заличава подобни белези от одраскване от котка? На мен целите ми ръце са в белези - някои от тях стоят с месеци, а може би и с години. Избледняват с времето (най-вече през лятото на морето), но не са изчезнали.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 476
Редовно мазане с хубава козметика. Ама редовно. Например всяка вечер ръцете до лактите и така да се спи.
В аптеките има достатъчно кремове за белези. Също хубав крем за ръце.

# 6
  • Мнения: 3 184
Ти най-важното не пишеш - колко стари са тези белези.

Някой беше питал горе за белези от котка - имам такива от първи клас и още се виждат, а съм над 40.

# 7
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 088
От личен опит ще ти отговоря, че колкото и да са повърхностни белезите са си белези и не изчезват. Нито лятото от слънцето, нито с ексфолиация, нито с мазила. Намерих решение с татуировка.
Ти най-важното не пишеш - колко стари са тези белези.

Някой беше питал горе за белези от котка - имам такива от първи клас и още се виждат, а съм над 40.
И аз така. 🙂

# 8
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Домашен крем от изварена мас и невен. Обаче си трябва ежедневно мазане. Като момиче имах на едната гърда белег от одрано с желязо. С редовно мазане мина за няколко месеца. В момента пък мажа белези от операция със смес от кокосово, какаово масло и няколко капки лавандулово масло. Плюс един крем за белези на адерма. За 5 мес избледняха значително!

Общи условия

Активация на акаунт